İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek

İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek
Rüyada köpek görmek, faydasız fakat düşmanlığında şefkat olan düşmana işaret eder. Rüyada dişi köpek görmek, aklını kullanıp ama tedbir alamayan bir kadın ile tabir edilir. Rüyada köpekten kaçmak, korkularıyla yüzleşmeyen kimseye ve düşmanlığından emin olduğunuz kimsenin zulmüne uğramaya delalet eder. Rüyada büyük köpek görmek, çevresinin çoğalması ve genişlemesi ile tabir edilir. Rüyada yavru köpek görmek, bir iş için hazırlık yapmak ve kazançlı işler ile meşgul olmaktır. Rüyada köpek kovalaması görmek; düşman tarafından takip edilmeye ve ihanet edecek kimselerin kendisini yakın takip etmesine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada köpek tarafından kovalanmak, düşmanlık ve art niyet düşünen kimselere ve bu kimseler ile bir raya gelmeye ve zarar görmeye işaret eder.


9.jpg

Rüyada köpek tarafından ısırılmak, iş ve mal, mülk kazanç konusunda zarar etmeye tabir edilir. Rüyada Köpek uluması görmek, hasta için hastalığının uzamasına ve kötü bir haber almaya üzülmeye işaret eder. Rüyada köpek havlaması duymak, istemeden bir konuda hüzünlenmek ve dertlenmek demektir. Rüyada köpek kovaladığını görmek, düşmanları tarafından eleştirilmeye ve endişeye düşmeye işaret eder. Rüyada köpek kovalaması endişe, dert ve düşman kimselere karşı alacağı tavır ve düşüncelere delalet eder.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada köpek görmek İslami tabirinde, dört türlü tabir edilir. Alçak düşman, tamahkar devlet başkanı, hal ve tavrı çirkin âlim veya işçi, gammaz ve cahil bir adam demektir.

Diyanet Yorumu: Rüyada köpek görmek diyanet tabir kaynaklarına göre; günah işlemekte cesur, zevk ve eğlenceye düşkün bir kişiye işarettir. Eğer köpek havlarsa; o kişinin haddini aşarak kötü, tamahkar olduğuna işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyâda köpek görmek, şöyle tabir edilir: Uysal köpek düşman, zararlı köpek zarar verebilecek düşmandır. Oynamak ve eğlenmek için beslenilen köpek zevk ve huzur ile tabir edilir.

Rüyada Çirkin Köpek görmek
Rüyada çirkin ve Vahşi köpek görmek tabiri, rüya sahibinin çevresinde kendi aleyhinde olacak bir olayın hazırlığını yapan kişilerin olduğuna, bazı tabircilere göre rüyada çirkin köpek görmek, düşmanının kendisini aldatması ile yorumlanır.

Rüyada Büyük Köpek görmek
Rüyada Büyük köpek görmek tabiri, İslami kaynaklara göre büyük ve güzel bir köpek görmek muradın kolayca olmasına ve beklediği şeylerin kısa zaman içerisinde gerçekleşmesine, bazı tabircilere göre rüyada büyük köpek görmek, düşmanının da dostluğunu kazanmaya sizi çekemeyenlerin olduğuna ve bunların da sıkıntıya düşeceğine tabir olunur.

Rüyada Köpek Doğurması görmek
Rüyada Köpek Doğurması görmek tabiri, rüyada köpeğin doğurduğunu görmek çevrenizin kalabalık olmasına ve sizi istemeyen kişilerin artmasına ve bazende yeni arkadaşlıklara tabir edilir. Rüyada Köpeğin doğurduğunu görmek, yeni arkadaşlıklar kurmaya ve bazende yeni biriyle tanışmaya yorumlanır.

Rüyada Dişi Köpek görmek
Rüyada Dişi Köpek görmek tabiri, aklını kullanan ve mantığıyla hareket eden ama doğruluk hislerini görmezden gelen bir kadına, rüyada dişi köpeği gören kadın ise, kendisini çekemeyen bir kadına, rüyada dişi köpeği gören kişi erkek ise tamahkar ve düşüncesiz hareket eden bir kadına delalet eder.

Rüyada Köpek Kavgası görmek
Rüyada Köpek Kavgası görmek tabiri, iki köpeğin bir biriyle kavga ettiğini görmek, sizi çekemeyen ve düşmanlık güden kimselerin bir birine düşeceğine tabir edilir.

Rüyada Köpek Havlaması görmek
Rüyada köpek havlaması görmek, Rüyada köpeklerin havladığını duyan kimseye çevresinde eleştiren ve kıskanan kimselerin olduğunun alametidir.

Rüyada Köpekle Konuşmak
Rüyada Köpekle konuşmak tabiri, Bazı rüya yorumu yapan alimlere göre köpekle konuşmak düşman ile barışmaya ve haset eden kimselerin yanına yaklaşmasına ve rüya sahibine iyi görünmeye çalışan kimselere delalet eder.

Rüyada Yavru Köpek Görmek
Rüyada Yavru köpek görmek, düşmanlığı ve fenalığı olan kimselerin bu duygularından vazgeçmesine ve kötü art niyetlerinin günden güne azalmasına, bazı tabircilere göre; rüyada yavru köpek görmek, yeni bir dostluğa da işaret eder.

Rüyada Köpeğin Kaçtığını Görmek
Rüyada Köpeğin kaçtığını görmek, köpeğin kendinden kaçtığının gören, düşmanının kaçıp karşısına çıkmamasına delâlet eder. Rüyada Köpek kovalaması ve kaçtığını görmek, düşmanının karşınıza çıkacak cesareti olmadığına tabir olunur.

Rüyada Köpek Almak
Rüyada köpek almak tabiri hakkında, Ebû Sâid’ül Vaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Köpek Almak veya satın aldığını yada kendine hediye edildiğini görmek, nafaka konusunda akrabasından bazılarıyla aralarında menfaat aykırılığı olup sonra düzelmeye delalet eder.

Rüyada Köpek Isırması
Rüyada köpek ısırması görmek; Bir köpeğin kendini ısırdığını gören kimse, düşmanıyla yaptığı mücadelede zor anlar yaşar ve çok sıkıntı çeker.

Rüyada Köpek Kovalaması
Rüyada Köpek Kovalaması görmek tabiri, Rüya sahibi köpeğin kovaladığını ve kaçtığını görmesi düşmanının galibine veya düşmanını sevindirecek bir halin hayatında zuhur bulacağına delalet eder.

Köpeğinin Bir başka Köpeğin Üzerine Salmak
Rüyada köpeğini bir başka köpekle kavga ettirmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada köpeğini başka bir köpeğin üzerine saldığını gören kimse, bir düşmanının şerrinden kurtulmak için diğer düşmanını ona musallat eder.

Rüyada Köpek Salyası görmek
Rüyada Köpek Salyası görmek; Köpeğin ağzının salyasından elbisesinin pislendiğini gören kimse, düşmanından işiteceği sözlerden üzülür ve içi yanar.

Rüyada Elbisesini Köpek Yırtması
Rüyada elbisesini köpeğin parçaladığını yırttığını görmek, kavgaya ve laf sürtüşmesinde üzülecek duruma, Bazı tabircilere göre; Elbisesini köpeğin yırttığını görmek, düşmanıyla yaptığı dövüş çekişlerden itibar ve paralarına zarar gelmesine, işarettir.

Rüyada Köpek Eti Yemek görmek
Rüyada Köpek eti yediğini görmek, köpek eti düşmanın malına, ondan yemek düşmanı yenmeye delâlet eder. Rüyada Köpek eti yemek çevresinde ibret edilecek kadar korku verme yede işaret eder.

Rüyada Köpek Beslemek görmek
Rüyada Köpek beslemek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Köpeğe ekmek verdiğini gören kimsenin rızkı bol olur. Rüyada Köpek Beslemek köpeğe yemek verdiğini görmek, rızkının genişlemesine ve kazancın artmasına, hatta düşmanlarının bile kendine muhtaç olmasına delalet eder.

Rüyada Köpek Saldırması görmek
Rüyada Köpek saldırması tabiri, Rüya sahibi beklemediği bir anda köpeğin saldırısına uğrarsa manası, hazırda bekleyen düşmanın olduğunu ve kendisinin açığını aradığına ve her an atağa geçebileceğine tabir olunur.

Rüyada Köpeğin Üstüne Başını yaslamak
Rüyada köpeğin dizlerine yattığını yaslandığını görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Uyuyan bir köpeğin üstüne yastık gibi başını koyduğunu gören kimse, işlerini önemsiz ve zararsız görünen bir düşmana itimat eder.

Rüyada Köpek Havlaması görmek
Rüyada köpek havlaması duymak; Rüyada bir köpeğin üzerine havladığını gören kimse, aslı bozuk, korkak bir düşmanın söylediği kötü, çirkin ve beğenilmeyen bir sözü işitir ve insanların yaptığı âdice işlerden usanır. Rüyada köpek havlaması duymak, korkak bir düşmana ve adice davranacak bir kimseye işaret eder.

Rüyada Köpek Sütü görmek
Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Köpek sütü endişe, korku ve düşmanla çekişmedir. Rüyada Köpek sütü içmek, düşmanla gireceği bir kavgaya yada sıkıntı duyacağı bir döneme girmeye yorumlanır.

Rüyada Çoban Köpeği görmek
Rüyada Çoban Köpeği görmek; dost ile tabir edilir. Rüyada çoban köpeği sevmek dostuyla arasında iyi olmasına, çoban köpeği almak yeni bir dost edinmeye delalet eder.

Rüyada Av Köpeği görmek
Rüyada Av köpeği görmek tabiri, rüyada av köpeği görmek kazançlı bir işe girmeye ve kazancının artmasına, av köpeği sevmek sevdiği bir işte çalışmaya, av köpeğinin havladığını duymak ele geçecek bir paraya işaret eder.

Rüyada Tazı Köpeği görmek
Rüyada tazı köpeği görmek, her işinde acele eden kimseye ve bazende panik atak rahatsılık çeken kimseyle bir iş yapmaya çalışırken zarar uğramaya delalet eder. Rüyada tazı köpeği sevmek, şansın ve kısmetin açılmasına işaret eder. Rüyada Tazı köpeğini koşarken görmek, bekar için evlenmeye işsiz için iş bulmaya delalet eder.

Rüyada Süs Köpeği görmek
Rüyada Süs Köpeği Görmek tabiri, rüyada süs köpeği sevmek, bayan arkadaşlarının artmasına, süs köpeğinin havladığını duymak kendi ailesiyle bir ufak tartışma yaşayacağına delalet eder. Rüyada Süs Köpeği görmek genel olarak hayra yorulur.

Rüyada Ev Köpeği görmek
Rüyada Ev Köpeği Görmek tabiri, rüya sahibi temiz ve güzel bir ev köpeği görse, yeni bir eve ve yeni bir işe tabir edilir. Rüyada Ev köpeği görmek bekar için evlenmeye de işaret eder. Rüyada Ev köpeği sevmek evine gelen giden misafirin artmasına tabir edilir.

Rüyada Köpek Pisliği görmek
Rüyada Köpek pisliği görmek tabiri, esnaf ve tüccar için zarar edeceği bir döneme girmeye, bazı tabircilere göre köpek pisliği rüyası, bir işte zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Köpeğe Dönüşmek Benzemek
Rüyada Köpeğe Dönüşmek veya bir köpeğe benzemek, kendisine düşman olacak kimse ile tabir edilir. Rüyada kişinin kendisinin köpeğe benzediğini görmesi yeni bir düşman edineceğine, bazı tabircilere göre insanın köpeğe benzediğini görmesi yeni bir dosta veya yeni bir düşmana işaret eder.

Rüyada Köpeğe Tasma Takmak görmek
Rüyada Köpeğe Tasma Takmak tabiri, bir kimse rüyada bir köpeğe tasma taktığını görmesi, düşmanlarıyla dost olmaya ve hatta emrinde ve sözünde olmalarına tabir edilir.

Rüyada Köpek Çiftleşmesi Görmek
Rüyada köpek çiftleşmesi görmek tabiri, erkek ve kadın olmak üzere rüya sahibinin çevresinde çekemeyen kimselerin olduğuna ve bu kimselerin rüya sahibi aleyhinde konuşmalarına dellalet eder.

Rüyada Köpeğin Özel bölgesini Görmek
Rüyada Köpeğin müstehcen yerlerinden birini görmek; düşmanının sırrına vakıf olmaya ve düşmanını utandıracak bir davranış ile onları uzaklaştırmaya delalet eder.

Rüyada Köpek Dövmek görmek
Rüyada Köpek dövdüğünü görmek tabiri, rüya sahibinin düşmanlarına gelip gelmesine veya iyi bir ders verecek manidar bir davranış sergilemeye alamettir.

Rüyada Köpek Gezdirmek görmek
Rüyada köpek gezdirmek tabiri, zincirli veya zincirsiz köpek gezdirdiğini görmek dostlarının ve düşmanlarının dahi kendisine sevgi duyması demektir. Rüyada Köpek gezdirmek bir çok kimsenin dikkatini çeken ve beğenilen kimseye delalet eder.

Rüyada Köpek Hırlaması görmek
Rüyada Köpek hırlaması görmek tabiri, köpeğin hırladığını duyan ve bundan korkan kimse düşmanının sözlerinden çekinmesine ve korkmasına ve düşmanının laflarına maruz kalmasına delalet eder. Rüyada köpek hır lamasından korkmayan için ise düşmanlarının rüya sahibinden çekinmesine tabir edilir.

Rüyada Köpek Uluması görmek
Rüyada Köpek uluması görmek tabiri, rüyayı gören kimse bir yol çıkar ve hayır ile döner. Rüyada Köpek uluması bazı tabircilere göre; iki şeklide tabir edilir, yolunu gözleyen birine, özlediği kimseye kavuşmaya işaret eder.
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Bir rüya gördüm sabah etkisinden kurtulamadım. Yanan bir soba yerde yığınla odunlar . Sayısız köpek hepsi bağlıydı. Ve çuval içinde yığınla et gördüm . Köpekler et dolu çuvalı çekmeye çalışıyordu ayakları çamurdu ve kayıyorlardı. Köpeklerin içinde zayıf olanlar, kör olanlar ve çirkin olanlar vardı. Birde çuval çuval arkadaşımın evinde haşhaşlı çörekler, kekler ve börekler vardı. Bir tane çörek yediğimi hatırlıyorum. Yusuf peygamberin tabiri olsun, Allah rüyamı hayra çıkarsın inşallah. Kötü rüyanın şerrin den Allaha sığınırım.
 
Üst