İstanbul'da İftar İçin Gidilecek Yerler Menüleri ve Fiyatları 2013

titannn naptın titannn nerde kazık yerler var onları paylaşmışın ben simit sarayına gidem bari hahaha bız genelde beledıyenın sosyal tesisleri var florya ve haliçte onlara tercıh edıyoruz hem temız hem baya güzel menuleri var hemde uygun oluyor.bu yemek yerleride devemi kesıp yedırıyo anlamadımkı hahaha uçmuş fiyatları :D:D

Önden bir İstanbul'un en şık, en nezih, en beğenilen ve en kazık yerlerini paylaşayım dedim hahaha Yavaş yavaş normale döneceğim ama bak Simit Sarayı menüsünü de tıktım araya hahaha Buraların adı var özgülüm adı hahaha

Pizza Hut İftar Menüsü

pizza-hut-1dd.jpg

Pizza Hut, Ramazan boyunca çok doyurucu ve ekonomik bir iftar menüsü sunuyor. Pizza Hut’ın iftar menüsünü tercih edenler su, hurma, çorba, diledikleri kadar salata, orta boy Supreme pizza, Coca Cola ve karpuz yiyebiliyorlar.

Pizza tutkunlarını, Ramazan boyunca Pizza Hut’ta çok cazip bir kampanya bekliyor. İftar yemeğinize su, hurma ve çorbayla başlayıp, sınırsız salata ve orta boy nefis Supreme pizzanın yanında bir bardak Coca Cola ile devam ederek, karpuzla yemeğinizi noktalamak istiyorsanız, Pizza Hut’ın Ramazan’a özel iftar menüsü tam size göre. Üstelik 19,90 TL’lik bu cazip iftar menüsü, tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Samimi ve konforlu bir atmosferde tadına doyulmaz bir iftar planlıyorsanız, Pizza Hut’a mutlaka uğrayın.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri

ibb-arnavutkoy-38a.jpg

Set menü olarak kişi başı fiyatı geçen sene olduğu gibi 30 TL’den sunulan iftar yemeği seçeneklerinde zengin iftariye tabağı, çorba, ara sıcak, kırmızı et yemeği, salata, tatlı ve içecek bulunuyor. Ramazan ayı boyunca Sosyal Tesisler ekibi tarafından özenle hazırlanan iftar sofraları, birinci sınıf servis ve hizmet kalitesiyle Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini bütçeye uygun fiyatlarla sunuyor.

Sosyal Tesislerin Ramazan sofralarına konuk olmak isteyen aileler için çocuk oyun alanları da ayrıca mevcut. Açık ve kapalı alan mekan alternatifleriyle iftar organizasyonlarının vazgeçilmez adresi olan tesislerde otopark hizmeti de mevcut.

Birinci sınıf servis ve hizmet kalitesiyle Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini, bütçeye uygun fiyatlarla sunan tesislerde 444 1 034 iletişim telefonundan rezerve yapılmaktadır.

İbb Sosyal Tesisleri
Arnavutköy, Avcılar, Beykoz, Çamlıca, Dragos, Fethipaşa, Florya, Gözdağı, Haliç, İstinye, Kasımpaşa, Küçükçekmece, Topkapı ve Zeytinburnu'nda bulunmaktadır.

İftar rezervasyonlarınız için 444 10 34

Namlı Gurme

namli-gurme-3dd.jpg

Pideler, hurmalar, peynirler, zeytinyağlılar, sıcak ev yemeği veya ızgaralar… belirli bir iftar menüleri yok, sıcak yemekler 8-10 lira civarıyken ızgaralar 28 lira civarı.

Adres: Rıhtım Cd. Katlıotopark altı No:1/1 Karaköy
Tel: 0212 293 68 80 – 83

LİMAN LOKANTASI

liman-lokantasi-2c7.jpg

İstanbul'un eski semtlerinden biri olan Karaköy'de bulunan Liman Lokantasının iftar menüsü limitsiz çay ve kahve ile beraber 55 TL + KDV.

Adres: Kemankeş Cd. No:34 Kat:3 Karaköy
Tel: 0212 292 39 92

Lokantanın her hafta değişen menüsü ise şöyle;

RAMAZAN 2013 MÖNÜ

1. HAFTA 9Temmuz – 14 Temmuz 2013

İFTARİYELİKLER

Hurma, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Pastırma,

Sucuk, Tereyağ, Bal, Reçel

* * *

TOYGA AŞI (buğday ve nohutlu ılık yaz çorbası)

* * *

TEREYAĞLI, PEYNİRLİ SU BÖREĞİ

* * *

ÇOBAN SALATA

BEYKOZ KEBABI

Pilav, Kızarmış patates, Izgara Domates, Biber eşliğinde

veya

PİLİÇ İSLİM KEBABI

Pilav, Kızarmış patates, Izgara Domates, Biber eşliğinde

* * *

GÜLLAÇ

* * *

Limitsiz Çay veya Nescafe

RAMAZAN MÖNÜ

2. HAFTA 15 Temmuz -21 Temmuz 2013

İFTARİYELİKLER

Hurma, Siyah ve Yeşil Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Pastırma,

* * *

DÜĞÜN ÇORBASI

* * *

PASTIRMALI PAÇANGA BÖREĞİ

* * *

ÇOBAN SALATA

BEĞENDİLİ KEBAP

Beğendi ve Izgara Domates, Biber eşliğinde

Veya

BEĞENDİLİ PİLİÇ

Beğendi ve ızgara domates biber eşliğinde

* * *

GÜLLAÇ

* * *

RAMAZAN MÖNÜ

3. HAFTA 22 Temmuz – 28 Temmuz 2013

İFTARİYELİKLER

* * *

EZOGELİN ÇORBASI

* * *

TEREYAĞLI, PEYNİRLİ SU BÖREĞİ

* * *

ÇOBAN SALATA

İSLİM KEBABI

Pilav,Izgara Domates,Biber eşliğinde

veya

PİLİÇ TOPKAPI

Kızarmış patates, Izgara domates, biber eşliğinde

* * *

GÜLLAÇ

* * *

RAMAZAN MÖNÜ

4. HAFTA 29 Temmuz – 7 Ağustos 2013

İFTARİYELİKLER

* * *

YAYLA ÇORBASI

* * *

PASTIRMALI PAÇANGA BÖREĞİ

* * *

ÇOBAN SALATA

KAŞARLI KÖFTE IZGARA

Kızarmış patates, Bademli pilav, ızgara domates biber eşliğinde

Veya

PİLİÇ ESKALOP

Kızarmış patates, Bademli pilav, ızgara domates biber eşliğinde

* * *

GÜLLAÇ

* * *

ben zeyrekhaneye gittim yeni evliyken doğum günümdü. iki kişi 150 tl vermiştik. zeyrek kebabı içeçek meze suffle ve çay. ortam süper mum ışığında yemek zevki osmanlı müziği eşliğinde. ama bi gördükki yan masadaki turistlere içki servisi yapıolar. bi adaha gitmedim bende. yoksa herşey güzeldi. sultangazide keser kebap salonu var 30 tl karışık kebap tabi çay tatlı söylersen 40 tl yi bulur ama çatalyana kadar yiyoruz valla.

Geri