Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Tamamda hamilelik var dimi neyin gününü sayıyon ? Var mı yok mu onu söyle bakim bi :)

Yahu şöyle haykırsan HAMİLEYİİİİİİİM desen bizde ve bebek bekleyen anneler keyiflense :D:D Hayırlısı olsun bakalım. Şimdi sizi hamile olan annelere özel bir renkle ve isimle şeyettirelim hayırlı olsun yeniden :D:D

Sevgili arkadaşlar buraya ilk kez yazıyorum. Günlerce hamilelik belirtilerini okudum. Birkaçı dışında hiçbir belirti yoktu. Kendimi umutlandırmamak için de değilimdir diyordum. Bende olan değişiklikler : cinsel isteksizlik, vajina kuruluğu , ağızda metalik tat, gaz sancısı gibi hafif sancılar , aşırı iştahsızlıktı. Yani illaki ilk haftalarda mide bulantısı ve baş dönmesi diye bir kural yok. Adetim 3 gün gecikti. Bugün öğrendim.Hamile kalmak için adetin başlangıcından itibaren yumurtlama dönemini hesapladım.
Bu kişiye göre değişkenlik gösteriyor. Benimki adetin başlamasından itibaren 15. gündü. Ve ilişkiden sonra hemen kalkmadan en az iki saat yattım. Bugün 20 güne yakın oldu ve öğrendim. İdrar testinin sabah ya da akşam yapılması önemli değil. Yarın inşallah aile hekimine gideceğim. Rabbim isteyen herkese sağlıklı , vatana millete hayırlı evlatlar nasip etsin. Sevgiyle ...

iyi günler adetime 2 gün kala test yaptım kan testi sonuç 43,1 çıktı hamileik varmı

Selamlar,
Gebe olmayan bir kadında kandaki Beta HCG seviyesi 0-5 mIU/ml dir. Verdiğiniz bilgilere göre Hcg düzeyiniz gebelik bulgusu taşıyor. HCG düzeyleri düzenli artarsa gebeliğinizin seyri hakkında kesin bilgileri verir. Ultrason incelemesi ve beta HCG takibi ile gebeliğiniz netlik kazanıcaktır. Bunun için de doktor takibinde olmanız gerekir. Mümkün olan en kısa süre de doktora görünün.

Geri