Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım Benim de sorularım olacak.Düzenli adet gören biri degilim genelde 30 günde bir adet görüyorum.Eşimle adetimden 8 gün önce filan birlikte olduk ve şu an adetim üç gün gecikmiş durumda.Bunun yanında şişkinlik,gögüslerde şişlik,karnımın alt kısmı ve kasıklarımda agrı mevcut.Ama yaptıgım idrar gebelik testinde sonucum negatif çıktı.Silik çizgi bile yoktu.Ne yapmam gerekiyor?

Merhaba, üyeliğiniz hayırlı olsun. Belirtiler gebelik yönün de test sonucunuz negatif. Gecikmenizin nedeni başka bir nedenden dolayı olabilir , yada geç döllenme söz konusu olabilir buda testte çıkmayabilir. Son ihtimal ise yaptığınız test hatalı sonuç vermiş olabilir. Bu durum da hcg testi yapmanızı öneriyorum. Hcg testi durumunuzla ilgili net sonucu verecektir.

Slm arkadaslar aranuza yeni katildim benim sorum olacak size benim yasadiklarimi yasayip hamile kaldigini ogrenen varmi onu merak ediyorum..
Son regli tarihi 15 agustos eylulun 4de iliski yasandi iliskiden 3 gun ve 4gun icnde gogus uclarim cok acidi sizladi dokunamadim cok aciyordu 5gun sonra bulanti bas donmesi kasik agrisi halsizlik surekli uyku hali ve ates basmasi soguk ter atma bulanti sanki yuzum ensem den alev cikiyor gibiydi ve asiri bulanti oldu iliskiden 6 gun sonra kahve rengi akinti ve bir gun sonra kanama sancisiz denecek kadar az agrim oldu normalde cok sancim olur ve adetim 5gun erken oldu 1hafta surdu bitti yorgunluklar uyku hallerim devam ediyor ates basmalarim her gun oluyor bu tarihe kadar geceleri ates basmasindan uyuyamuyorum serin yerler ariyorum uyumak icin ve goguslerim hafif dolgunluk var 5 gundur ve aci hissi tuttugumda sizlama gibi hani sut kanallarini tuttugumda sizliyor ve 2 gundur batma gibi bir aci oluyor iki gogsumde aniden geciyor ve goguslerde dolgunluk elimle tuttugumda farkediliyor dun de kasiklarimda adet sancisi gibi bir agri oldu ve bir islaklik hissettim ne oluyor adet mi oldum dedim peceteyle baktim sivi kivamli beyaz akinti islak gibiyim sanki akintimdan dolayi... sag sol kasiklarimda ara ara batma her gun surekli yorgunum halsizim goz kapaklarimda agirlik var sanki test yapmadım adet oldum diye ama belirtiler devam ediyor. Bunlari yasayip adet tarihinden once adet olup da hamile oldugu ogrenen varmi cevaplariniz icin simdiden tesekurler

Merhaba, Birliktelikten 3-4 gün sonra gebelik belirtisi olmaz. + Mensiniz de gerçekleşmiş . Bu durum da gebe değilsiniz. Durumunuz başka tıbbi bir neden den kaynaklanabilir. Gebe olmadığınıza ikna olmanız açısın dan test yapmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler diliyorum.

arkadaslar merhaba. ben yeni katıldım aranıza :attention: ben bu ayın 10 unda hsg cekildim. 28 i adet günüm fakat bnm hsg oncesınde baslayan göğüs şişliğim hassasıyetım var. ve yaklasık 2 gundur de kasıklarım da agrı sancı var ozellıkle egılıp kalkarken. gebelık belırtısı olabılrı mı? yanı 10 gün belirtiler için fazla mı erken acaba:rolleyes:

Merhabalar ben bu ayın 17 sinde adet olacaktım normalde ama 2 gün geçti ve tam 3. günü yani ayin 19unda test yaptım yok diye uyudum sonra uyandığımda silik ikinci çizgiyi gördüm ama aynı dakikalar içinde de adet olduğumu da gördüm o yüzden pek umursamadım adetim işe 3 gün sürdü ve 22si dördüncü günü az bi lekelenmeye bitti biraz kafam karıştı ama yinede yok diye kendimi alıştırmıştım zaten sonra ama duramadım 25inde tekrar test yaptım ve bu sefer anında 2. Çizgiyi gördüm sonra tekrar test aldım ve sağlık odağındaki hemşireye sordum olabilir kan testi yaptırın 9 ay adet olan gebeler var dedi sonra eve geldim tekrar uyguladım bi test daha onda da gördüm bu sefer daha belirgindi sonra hemen ertesi gün kadın doğuma gidip kan verdim 0.100 yani negatifti inanamadım tekrar dönüşte bi test daha aldım oda silik cıktı hatta 2 gün sonra tekrar yaptım oda silik cıktı sizce ne olabilir kafam çok karışık böyle bi tecrübesi yada fikri olan yok mu kafayı yiycem kan testi yanlış olabilir mi çünkü 5 farklı testte aynı şeyi görmem bozuk olmaları saçma yani tek gören de ben değilim eşim arkadaşım gorumcem de aynı gördük yani lütfen yardımcı olabilir misiniz? ☹

Yumurtalık tembelliğine olduğu için asilama olacaktım doktora gittim adetin 3.gunu dr ultrasonla baktı sokulmemissin dedi 2 gün sonra tekrar çağırdı yine gittiğimde aynı şeyi söyledi adet bittikten 2 gün sonra tekrar gittim dr gecen aydan yumurtan var dedi ve çatlama ignesi verdi 24 ekimde igne mi vuruldum ve bugün 10.gunum çatlama ignesinden 3. 4. Gün sonra kasiklarimda ve karın bölgede hafif hafif iğne batar gibi ağrılarım başladı hala ara ara oluyor acaba hamile kalmış olabilirmiyim çatlama ignesi yaptırdıktan 16.gun veya bçg yaptirsam gebelik varsa çıkarım mi sizce hamile olabilirmiyim yardım edin

Yumurtalık tembelliğine olduğu için asilama olacaktım doktora gittim adetin 3.gunu dr ultrasonla baktı sokulmemissin dedi 2 gün sonra tekrar çağırdı yine gittiğimde aynı şeyi söyledi adet bittikten 2 gün sonra tekrar gittim dr gecen aydan yumurtan var dedi ve çatlama ignesi verdi 24 ekimde igne mi vuruldum ve bugün 10.gunum çatlama ignesinden 3. 4. Gün sonra kasiklarimda ve karın bölgede hafif hafif iğne batar gibi ağrılarım başladı hala ara ara oluyor acaba hamile kalmış olabilirmiyim çatlama ignesi yaptırdıktan 16.gun veya bçg yaptirsam gebelik varsa çıkarım mi sizce hamile olabilirmiyim yardım edin

Yumurta çatlatma iğnesi sonrası kasıklarda ağrı ve batma olması normaldir.İlaç kullanımı sonrası yumurta çatlayınca bu tür septomlar olabiliyor. Beklenen döneminizde en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olursa test yapınız.

Geri