Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Merhaba kızlar bende yeni üye oldum ben de üç bucuk aylık evliyim ama halendaha bir bebeğim olmadı adetimi tam on gün var ama karın altımda batma var özelliklede sol kısımda dün aksam yataga girerken üşüme aldı beni suanda işteyim ayaklarım buz sankı ısıtamıyorum kac gündür ve lavoboya gittigim zaman yanma hıssı oluyo makattan ve bi keresinde az bi kan geldı ve dün aksam asırı gögüs agrım oldu suanda var biraz sancı ve gaz problemini saymıyorum bile insallah bu ay olur diye umuyorum :) tabi bunlar psikolojikte olabilirmiş

Merhaba kızlar bende yeni üye oldum ben de üç bucuk aylık evliyim ama halendaha bir bebeğim olmadı adetimi tam on gün var ama karın altımda batma var özelliklede sol kısımda dün aksam yataga girerken üşüme aldı beni suanda işteyim ayaklarım buz sankı ısıtamıyorum kac gündür ve lavoboya gittigim zaman yanma hıssı oluyo makattan ve bi keresinde az bi kan geldı ve dün aksam asırı gögüs agrım oldu suanda var biraz sancı ve gaz problemini saymıyorum bile insallah bu ay olur diye umuyorum :) tabi bunlar psikolojikte olabilirmiş

Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar. Yani adeta 10 gün kala belirtileri yaşamazsınız. Belirtiler psikolojik olabileceği gibi, havaların soğuk olmasın dan yada tıbbi koşullar dan kaynaklanabilir. Umarız sizde en kısa zaman da gebe kalırsınız. Mutlu haberlerinizi almayı diliyoruz.

Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar. Yani adeta 10 gün kala belirtileri yaşamazsınız. Belirtiler psikolojik olabileceği gibi, havaların soğuk olmasın dan yada tıbbi koşullar dan kaynaklanabilir. Umarız sizde en kısa zaman da gebe kalırsınız. Mutlu haberlerinizi almayı diliyoruz.
insallah cok tesekkür ediyorum :)

Ce: Erken Gebelik Belirtileri

Hamile miyim ?

Adetiniz geciktiyse,

Çok hafif, leke şeklinde bir kanama olduysa,

Ani mide bulantıları yaşıyorsanız,

Göğüslerinizde şişkinlik ve hassasiyet varsa,

Göğüs uçlarınızın ve çevresinin rengi genişleyip koyulaştıysa,

Sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsanız,

Bazı yiyecek ve kokular aniden rahatsız etmeye başladıysa,

Yorgun hissediyorsanız,

Baş dönmeleri oluyorsa,

Karnınızda şişkinlik veya kramp hissediyorsanız,

Kabızlık veya mide yanması başladıysa,

Başağrılarınız oluyorsa,

Ruhsal durumunuzda ani değişiklikler oluyor, sebepsiz yere mutlu, üzgün veya kızgın hissediyorsanız

evet hamile olabilirsiniz.

Ancak bu belirtiler ve ortaya çıkış zamanları her kadında ve hatta her hamilelikte farklılık gösterebilir. Hamilelik belirtileri bazı kadınlarda döllenmeden sonraki ilk hafta içinde, bazılarında ise birkaç hafta sonra görülebilir. Kimi hamilelerde ise belirtilerin büyük kısmı ortaya çıkmayabilir.

Saydığımız belirtiler başka nedenlerle de ortaya çıkmış olabilir. Gerçekten hamile olup olmadığınızdan emin olmak için gebelik testi yaptırmanız gerekir.

(link için Ecelin'e teşekkürler)
Bir de şöyle bir durum var ki, adet gecikmesi haricinde bütün belirtiler adet belirtisi de olabiliyor... Oyuzden hayal kırıklığı yaşıyoruz. Hayırlısı Allahtan...

Bir de şöyle bir durum var ki, adet gecikmesi haricinde bütün belirtiler adet belirtisi de olabiliyor... Oyuzden hayal kırıklığı yaşıyoruz. Hayırlısı Allahtan...

Evet kesinlikle doğru. Bu nedenle belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmasını doğru bulmuyoruz. Hamilelik şüphesinde adet gecikmesi olursa gebelik testi yapılmalıdır.

12 günlük bi gecikme yaşıyorum evde test yaptım negatif çıktı hamilelik olsaydı testte çıkardı değil mi ? Çene etrafında oluşmayan büyük sivilcelenmeler yaşadım ara ara regl ağrısı gibi ağrılarım oluyor hormonal bi bozukluk olabilir mi ? 21 yaşındayım

12 günlük bi gecikme yaşıyorum evde test yaptım negatif çıktı hamilelik olsaydı testte çıkardı değil mi ? Çene etrafında oluşmayan büyük sivilcelenmeler yaşadım ara ara regl ağrısı gibi ağrılarım oluyor hormonal bi bozukluk olabilir mi ? 21 yaşındayım

Merhaba, evde yapılan testlerle ilgili hep aynı yanıtları veriyoruz vermek zorundayız. Amacımız eksiksiz doğru bilgilendirmek. İdrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Bu nedenle hcg testi yapmanızı öneriyorum. Hormonal bozukluk ancak kan testleri ile tespit edilebilir. Adetin 2-3. günü bu testler yapılır. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

Sevgilimle ilişkiye girdik fakat içime boşalmadı ilk kez ilişkiye girdim 10 gün kadar oldu sol kasığımda bi şişlik ve miğde bulamtısı hissediyorum hamile olabilir miyim ya da psikolojik mi sizce ?

Geri