İzmir Ağır Ceza Savcısı’ndan modern mütalaa

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
izmir savcıları sevim aguş
Karısını “başörtüsüz ve dar pantolonla alışverişe çıkıp, yabancı bir erkeğe cilveyle saati sorduğu” için 14 kez bıçaklayarak öldüren kocanın savunmasına Savcı itiraz etti: “Kıskançlık ve farklı hayat tarzları cinayet değil, boşanma nedeni olabilir.”

İZMİR - İzmir’de, eşi Sevim Ağuş’u (24) “başka erkeklere saat sorduğu gerekçesiyle” 8 ve 4 yaşlarındaki iki çocuğunun önünde 14 defa bıçaklayarak öldüren Fatih Ağuş’un yargılanmasına başlandı.
Haberin devamı

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Sevim Ağuş’un annesi Mürşide Kırcalı, babası Ahmet Kırcalı, tutuklu sanık Fatih Ağuş (32) ve avukatı katıldı. Fatih Ağuş, eşinin erkeklik onuruna dokunan sözler sarf ettiğini savunarak, şunları söyledi:

CİLVELİ ŞEKİLDE SAATİ SORUNCA KENDİMİ KAYBETTİM“Geçen ağustos ayında eşimi ve iki çocuğumu alarak İnciraltı’ndaki alışveriş merkezine gittim. Alışveriş merkezine gitmeden önce ve yolda bana sık sık ‘sen bana layık değilsin, senin erkekliğin dışarıda, evde bana sökmez’ gibi şeyler söyledi. Araba hareket halindeyken kendini yola atmaya çalıştı. Suratıma tükürdü. Ben kendisini sakinleştirmek istedim, ama alışveriş merkezinin otoparkında yabancı bir erkeğe cilveli şekilde saati sorunca kendimi kaybettim. Sonrasını hatırlamıyorum.”

Fatih Ağuş, “eşinin her zaman başını örttüğünü, olay günü ise başörtüsüz şekilde ve en dar pantolonunu giyerek alışveriş merkezine gittiğini, bunların da kendisini sinirlendirdiğini” savundu.

Olaydan büyük pişmanlık duyduğunu belirten Fatih Ağuş, eşini sevdiğini, ancak olay günü aşağılayıcı hareketlerine dayanamadığını belirtti.

8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU ANLATIYOR
Duruşmada, tanık olarak dinlenen çiftin 8 yaşındaki kızı M. Ağuş, annesinin babası ile sık sık tartıştığını ve boşanmak istediğini söyledi.

Alışveriş merkezinde gezdikten sonra otoparkta annesinin bir yabancıya “Saatiniz kaç?” diye sorduğunu söyleyen M. Ağuş, “Babam da çok sinirlendi ve cebinden çakısını çıkarak anneme sapladı” dedi.

Sevim Ağuş’un annesi Mürşide Kırcalı, kızının kayınpederi ve kayınbiraderleri ile aynı binada oturduğunu, sık sık dövüldüğünü, tehdit edildiğini iddia etti.

Mürşide Kırcalı, “Gecenin ikisinde dövülmüş halde kızımızı kapımızın önüne bırakıyorlardı. Kızım sorunlarını bize iletmezdi, ancak son geldiğinde boşanmak istediğini söylemişti” dedi.

Baba Ahmet Kırcalı da damadı ve ailesini kızına iyi davranmaları konusunda daha önce uyardığını söyledi.

SAVCI: CİNAYET DEĞİL, BOŞANMA NEDENİSavcılık makamı, “modern toplumlarda bu tür olayların ancak aile mahkemelerinde çözülebileceğini, kıskançlık ve farklı hayat tarzlarının cinayet değil, boşanma nedeni olabileceğini” belirterek, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savunma avukatının mahkeme heyetine ilettiği dosyaların incelenmesi için duruşma ertelendi.

17:21 TSİ 15 Ekim 2007 Pazartesi
http://www.ntv.com.tr/news/423043.asp#storyContinues

Geri