Kabız olan bebeğin makatına sabun konurmu?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bebeğin makatına sabun koyulmaz. Allah korusun iş açarsınız başınıza. Benim oğlumda kabızdı. Arada çay kaşığı kadar zeytinyağı içiriyordum iyi geliyordu. Aynı zamanda bebeğin karnını ovmakta işe yarıyacaktır.
 
H

Hira ecrin

Forum Okuru
Slm arkadaşlar kızım 2 aylik ne denedimse kakasini yaptiramadim zeytinyağı zinko damla masaj ama yine de yapamadı sabun kaldirdim ilk yaptığımda çıkmıştı yine denedim yapamadı tehlikesi var mi sabun içinde çok endişeliyim lütfen bilgi sahibi olanlar yazabilirmiler
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, Makalede bebeğin makatına sabun konmasının sakıncalı olduğu vurgulanmış. Makaleyi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Böyle ilkel , zararlı yöntemler denemeyin . Bebeğiniz sabunu hala çıkarmadıysa bu onun için risk oluşturur. Hekime göstermenizde fayda var.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, kabızlık problemi çeken bebeğin makatına sabun konmaz. Bunu makalemizde üzerine basarak belirtmişiz. Bebeğinizi doktora götürün. İnternette her gördüğünüzü uygulamaya kalkmayın.
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Kabız olan bebeğin makatına sabun koymak yanlış bir uygulama. Bu bebeğe zarar verebilir. Bebeğe çok az zeytin yağı içirmek ve zeytin yağıyla karnını ovmak kabızlığa iyi gelecektir. Ayrıca bebeğinize küçük egzersizler yaptırın. Kabızlık bir kaç gün sürerse doktora götürmek en mantıklısı. Her okuduğunuzu duyduğunuzu bebeğinize uygulamayın.
 
G

gül_kin

Forum Okuru
ben yazdan kayısı konsantresi yapmıştım bebeğim kabız olduğunda 1 yemek kaşığı içiriyorum 1 saat sonra dışkısını yapıyor
 
Z

Zeynep-kenan

Forum Okuru
Sabun mu, düşünemiyorum :S
Ama annemin uyguladığı ve bana öğrettiği, benim de oğlanlarda uyguladığım zeytinyağı sürme işlemi var. Pamuğa zeytinyağı damlatıp makatı ovarsınız, ya da çok dikkatli olmak ve abartmamak kaydıyla pamuklu çubukla hafifçe içeri yağı emdirirsiniz. Bebek rahatça kakasını yapar :)
Bende sabunla yaptırıyorum zeytinyağı ise yaramadı sabun yetiskinlerede bebeklerde de ise yarıyor
 
Üst