Kabızlığa kesin çözüm!!!

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Kabızlığa kesin çözüm!!!
kabızlık çözümü kabızlığa çözüm kabızlığa kesin çözüm kabızlık kesin acil
Sindirim ve boşaltım sisteminin sağlıklı çalışmaması kabızlık sorununa yol açıyor.Bu sorundan kurtulmak için doktor ender saraçın çözümünü dikaktlice okuyun ve uygulayın.Bu sıkıntınızdan kurtulacaksınızdır:)

kabizlik.jpg

Kabızlığa kesin çözüm!!!
Doktor Ender Saraç'tan kabızlığa çözüm getirecek besin önerileri...

Keten tohumunu havanda biraz döverek sabahları aç karnına, az yağlı yoğurtla karıştırarak yiyin.

Kuru kayısıyı ve kuru mürdüm eriğini akşamdan bir bardak suyun içinde bekleterek sabah aç karnına bu suyu için. Suyu içtikten sonra kayısı ve erikleri yiyin. Bu işlemi her sabah tekrarlayın.
Akşamdan bir kilo arpayı üzerini örtecek kadar suyun içine koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah haşlayın ve içine iki adet kabak, bir miktar pırasa, ıspanak, kereviz sapı, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tutam tuz ekleyerek pişirin. Hazırladığınız bu çorbayı sabah aç karnına için.

İki yumurta sarısını kek kabında iyice çırpın. Bir fincan sıvı yağın içine tarçını ekleyip ayrı bir kapta çırpın ve yumurtanın içine katın. 50 gr az öğütülmüş keten tohumu, 50 gr yulaf ezmesi, bir miktar mürdüm eriği, 1-1.5 kahve fincanı şeker, tam buğday ununu da ekleyerek normal bir kek hamuru elde edin. Hamuru 150-160 derecede pişirin. Keki iki ince dilimden fazla yemeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender Bey'in önerileri her zaman işe yarıyor ama iş güç derken bu tarifleri yapıp uygulamak gerçekten zor. Ben geçen yaz İtalya'da sorun yaşadığımda İtalyan arkadaşımın annesi bla bla bla ( Tipik bir orta yaşlı İtalya'nın nasıl konuştuğunu düşünün :laugh: - hızlı ve heyecanlı bir şekilde vede anca 2-3 kelime bildiğim İtalyanca olarak! ) konuşarak bir poşeti bir bardak suya boşaltıp bana verdi. İçimi çok hoş bişeydi, mandalina aroması vardı, çok severim. Bir miktarda poşet bana verip her gün bir tane içmemi söyledi. ( Arkadaşım bana İngilizce anlatmasa hayatta anlayamazdım. ) Süper faydalı oldu. Türkiye'ye döndükten sonra son poşeti de kullanıp yenisini almak için eczaneye gittiğimde Türkiye'de satılmadığını öğrenip hayal kırıklığına uğramıştım. Geçenlerde bir sitede gördüm yakında Türkiye'ye geliyormuş, sevindim. Bu yazda İtalyan arkadaşım Türkiye^ye gelecek. Annesini de getirmesini istedim, bakarsınız bende ona Ender Bey'in kekini yapıp ikram ederim... :)

Bu bahsettiğin şeyin adı nedir? Benim denemediğim ilaç ve çay kalmadı bir türlü bağırsak sorunlarımı gideremedim.

Kabızlık

Arkadaşlar bende 3 ay önce kabızlık sorunum başladı bir çok yöntemi(kuru kayısı,incir,portakal yaprağı, bitkisel ilaçlar pırasa vs vs...) denedim ama hiç bir işe yaramadı en son çareyi zeytinyağı içmekle buldum her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağı(eğer inatçı bir kabızlıksa 2veya 3 te olabilir)için.Ben ilk kullandığımda pek umudum yoktu ama müthiş bir etki gördüm şiddetle tavsiye ediuorum. En sağlıklı en pratik ve en ucuz yolun bu olduğunu düşünüorum.

En güzeli doğal yöntemler.Kabızlık çoğu kere de psikolojik olabiliyor çünkü strese bağlı olaraktan bağırsaklar haddinden fazla spazm üreterek şişkinlik yapıyor ve ardındanda kabızlık.Özellikle yürüyüşün de çok iyi geldiğini sizlere söyliyebilirim bol bol imkanınız varsa yürüyerek bu kabızlığı atabilirsiniz

kabizlik

acil bi cözüm laziim bana :( bu dayanilcak gibi degil.. arkadaslar nolur yardim ediin :(

Slm

Zeytinyağının iyi geldiğini duymuştum.arkadaşta söyledi deneyeceğim ve umudum var.

çiçek tozu, zeytin yağı ve fazlaca kayısı ve kuru incir hepsini denedim fayda yokk...

3 HAFTADIR İNANILMAZ DERECEDE KABIZIM VE HİÇBİR DÜZELME YOK 3-4 GÜNDE BİR KENDİMİ ZORLAYA ZORLAYA BİR PARÇA CIKARABİLİYORUM VE 1 HAFTADIR BEL AGRIM VAR. BEL AGRISI KABIZLIKTAN OLURMU NOLUR YARDIM EDİN. SPOR YAPIYORUM BOL SU İÇİYORUM,BOL MEYVE SEBZE YİYORUM NAFİLE:s

Geri