Kadınlarda Kahverengi Akıntı Oruç Bozar mı?

Ya oyy oyyy... Hep akılda bir soru işareti. E ben dün gusül abdesti aldım. Normalde 4 gün kan gelıyor 5, 6, 7. gün kahverengi leke geliyor. Ben 5 ve 6. günde de bekliyorum ama o kadar az geliyor ki 1 2 damla. 6. Gün dedim artık yıkanayım. Gece yıkandım. Günlük ped taktım hiçbir leke gelmedi ona ama tuvaletten sonra selpağa bir damla kahverengi leke geldi. Dha da gelmedi. E şimdi o leke bozdu mu abdestimi ben emin olamıyorum :(( hep böyle 2 3 gün bır damla leke için boy abdesti alıyoruz :/

Ya aslında atlanılan birşey var yani hani regl gibi değil de kahverengi ama ne bilim idrar yolu enfeksiyonu olan kadınlarımız var yani benim bir arkadaşım öyle sürekli akıntısı var kahverengi ve sümüksü gibi ee şimdi bu bi ay boyunca devam ediyorsa bunun oruç tutmaması mı gerekiyor bana saçma gibi geldi. Yani regl öncesinde gelen kahverengi akıntı adet kanı olarak biliniyor bunda kanamam geldi deyip oruç tutmaz ama ya hasta olan ve sürekli kahve tonlarda akıntısı olanlar ne yapacak islami yazarınız var lütfen cevaplayabilir mi
Hayır bi ay boyunca oruç tutmamasını hiç bir şey engel deil dinimize göre her akıntı ve adet dönemi sınırı 15 gündür 15 günden sonra akıntı hala devam ediyorsa bu onun oruç veya namaz kılmasına engel deildir ... iyi günler

Sevgili Meryem, İslam dini akıl dinidir hurafelere girmeye gerek yok aynen dediklerinize katılıyorum. Hörmetler...

Geri