Kadınlardaki Stresin En Yaygın Sebebi Nedir?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
kadınlarda stresin sebepleri
stres neden olur
stresin sebepleriSevgili melekler, hayat şartların bu derece zor olduğu bir zamanda ben rahatım, keyfim gıvır diyen birine rastlamak herhalde imkansızdır. Ancak bir ortalama yapılmak istenirse, yapılan araştırmalar, kadınların erkeklerden daha stresli olduğunu ortaya çıkarmış..

Oxford Üniversitesi'nden Prof. Daniel Freeman ulusal çapta ilk sistematik ruhsal sağlık araştırmasının psikolojik bozuklukların kadınlarda yüzde 20-40 gibi erkeklerden daha yaygın olduğunun saptandığını söyledi.

Freeman birçok değişik rolün baskısıyla alakalı stresin her şeyden korku fobisini artırdığını belirtti. Freeman "Bu büyük farklılıklar genlerden daha çok çevresel faktörlerden kaynaklanıyor.

Kadınlar stresten çok daha fazla etkileniyor, bunun nedeni ise onlardan istenen sosyal roller" dedi. Freeman'a göre kadınlarda bu rollerin sonucu depresyon, panikatak, fobiler, uykusuzluk, travma sonrası stres bozukluğu ve yeme bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkıyor.
 
Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
evet yaaa kadınalr çok hassas oluyrlar rkelere göre biz kadınalr herşyi sitres yapıyoruz özellklede ben herşeyi kafam a takıyorum mutsuz oluyorum :uhu:
 
*EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU*

Daimi Üye
Üye
stressssssss kadınların özelliklerinden biri oldu artık:D:D
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
mislinay Psikoloji ve İlişkiler 0

Üst