Kadınların beden dili

  • Konbuyu başlatan Misafir
M

Misafir

Forum Okuru
kadınların beden dili dudak ısırmanın anlamı kadınların vücut dili anlamları beden dudak ısırmak dilinde ısırmak
Nasıl ki, biz kadınlar, erkekler hakkında ki meraklarımızı onların beden dilini çözerek gidermek istiyorsak, erkeklerde biz kadınların beden dilini çözmek istiyor Melek'lerim.

Bir kadın sitesi olarak, bizi ziyaret eden erkek okurlarımız için, bu yazımızda kadınların beden dili hakkında muhteşem sırlar veriyoruz:)

Sevgili beyler, Elimizin, kolumuzun duruşundan; bakışlarımıza, dudak hareketlerimize kadar tepeden tırnağa tüm bedenimizle size hangi mesajı vermeye çalışıyoruz, açıklıyoruz.

Sonuçta bu sadece erkekler için değil, biraz da kendi kendimizi tanımaya yardımcı olacak bir yazı. Bazen bilmeden yaptığımız beden hareketleriyle oluşturduğumuz dilin şifrelerini, gelin birlikte çözelim Melek'lerim :)


Parmaklar

Bir kadın parmaklarını saçlarına götürüyorsa, karşısındaki erkeğin dikkatini çekmeye çalışıyor demektir. Saçına dokunma biçimi de burada önemli. Bu, kadının mizacına dair ipucu verir. Eğer bunu yavaş bir şekilde yapıyorsa, tam bir aşk sanatı ustası demektir. Eğer hızlı haraketlerle saçına dokunuyorsa ve gergin olduğunu hissettiriyorsa, bu, sabırsız ve utangaç olduğunun göstergesidir.

Kadın, parmaklarıyla bardağın kenarına dokunuyorsa, Freudyan bakış açısına göre bu, seksüel bir işarettir. Teoriye göre, bardağı kasıtlı olarak okşayan kadınlar, erkeklerin dikkatini çekmek istiyordur. Bardağın üzerinde tırnakları tıkırdatarak ritim tutmaksa, sabırsızlık ya da bir SOS sinyalidir. Kadın, erkek arkadaşına kibarca “kadehi doldur” mesajı veriyordur.

Fiziksel temas

Kadın, erkeğe konuşma esnasında dokunuyorsa, bu, kadından duygusal bir beklentisi olan erkek için mutlu edici bir işarettir. Kadın, erkeği etkilemeye çalışıyordur. Eğer kadın, gülerken, erkeğin koluna hafifçe dokunuyorsa ya da dokunmak için fırsat kolluyorsa, onu kapmaya niyetlenmiş demektir. En azından karşısındaki erkek, kadının ilgisini çekiyordur.


Eller

Bir kadının elleri ile olan ilişkisi de önemli bir işarettir. Eğer kadın uzun süre ellerine bakakalmışsa, bu, sizden hoşlandığının ve ürkek olduğunun göstergesidir. Eğer çok utangaçsa, erkeğin yüzüne bakmakta güçlük çekiyordur ve bu nedenle bakışlarını ellerine odaklamakta bulmuştur çareyi. Bu davranışın başka bir nedeni de olabilir. Bir şey kadını kızdırmış da olabilir; muhtemelen karşısındaki erkek. Kadın, bir şeye kızmışsa, bunu eliyle masa üzerinde ritim tutarak da gösterebilir.

Eğer kadın elini çenesine dayıyorsa ve bakışları düşünceli görünüyorsa, bu, erkeğin görünüşünden pek de etkilenmediği anlamına gelebilir. Genelde kadınlar bu durumda akıllarından geçen şu soruya cevap arıyorlardır: “Bu adam beni hak ediyor mu?” Öncelikle nazik olun. Aynı zamanda düzeyli espri anlayışınızı ortaya koyun.


Kollar

Bir kadın kollarını birbirine kavuşturmuş ve sırtını koltuğa yaslamış bir şekilde oturuyorsa, bir şeye kızmıştır. Bu jest, kadının erkekten pozitif elektrik almadığını, ona güvenmediğini gösterir. Bu durumda erkeğe hiçbir şey yardımcı olamaz. Ne havada uçuşan espriler ne de kaslı bir vücut bu etkiyi ters çevirmeye yeter. Bir erkek için yapılması gereken en doğru davranış biçimi, kendini kadından uzaklaştırmaktır.


Dudaklar

Bir kadın sürekli olarak dudaklarını ıslatıyorsa, karşısındaki erkeğin ilgisini çekmeye çalışıyor demektir. Buradan, öpmek istediği sonucu da çıkarılabilir.

Kadın, eğer dudaklarını ısırıyorsa da aynı şey geçerlidir. Fakat bazen dudak ısırma, erkek tarafından, kadının çekingenliği olarak algılanabilir. Oysa bu, kadının kurnazca bir flört etme yöntemi olabilir.


Gözler

Biraz zor olsa da gözbebeklerindeki değişimi takip etmek, kadınların duygu durumlarıyla ilgili fikir verebilir. Çünkü biyoloji bize, bir insandan ya da bir şeyden hoşlandığımızda, gözbebeklerimizin büyüdüğünü söyler. Hoşlanmadığımızda da gözbebeklerimiz küçüktür. Tabii bu her zaman güvenilir bir metot değildir. Çünkü fazla ışık olmayan yerdeyken de gözbebeklerimiz büyür.

Göz kontağı kurmak da vücut dilinde olumlu bir anlam taşır. Bir kadın göz kontağı kurmaktan kaçınmıyorsa, karşısındaki erkeğe karşı olumsuz bir his taşımıyor demektir. Göz kontağı kurarak uzun süre sohbet ediyorsa, tanışıklığın ilişkiye dönüşme ihtimali vardır.


Ayaklar

Eğer kadının ayakları erkeği işaret ediyorsa, bu, kadının o erkeğe ilgi duyduğunu gösterir. Eğer ayakları karşısındaki erkeğe dönük değilse, erkeğin, kadının ilgisini çekmek için bir şeyler yapması gerekiyor demektir.


Bacaklar

Bir kadının özellikle üzerinde etek olduğu zamanlarda bacaklarının aldığı şekil, onun cinselliğe ve tabulara karşı tutumunu ortaya koyar. Örneğin bir bacağını altına alıp da diğer bacağını uzatan kadın, rahat ve kendine güveni olan biridir. Bacak bacak üstüne atması da rahat olduğuna işaret edebilir.

Bacak bacak üstüne attıktan sonra bacakları paralel olarak yana alma davranışı ise kadının çekiciliğini ortaya koyma biçimidir. Erkeğe karşı davetker bir tutum içindedir.
 
Y

yildizsevgi

Forum Okuru
Beden dili insanların sahip olduğu kültüre göre değişebilir.
Örneğin Finlandiya kültüründe bir kişi göz temasında bulunuyor ise bu ulaşılabilirlik anlamına gelir. Ancak Japonlara göre biri göz temasında bulunuyor ise bu kötü bir anlam taşır ve sinirli oldukları anlamına gelir.

Beden dili modern iletişim ve ilişkilerin önemli bir yönüdür.
Beden dili eğitimi sanıldığı kadar kolay değildir. Farklı kişiler, farklı kültürler netice olarak farklı vücut dili hareketleri doğurabilir ama geçen yazımızda olduğu gibi yine de birkaç tüyoyu sizinle paylaşmak istedik.
Mesela resimde Selçuk İnan hareket çekmeye hazırlanmak için bileğini yalıyormuş gibi görünse de aslında gol sevinci yaşıyor.

Göz temasına dikkat kesilin. Sözsüz iletişimin de dikkat etmeniz gereken ilk unsurudur göz teması. Bir kişinin size olan bakışlarından neler his ettiğini hatta bazen yalan söyleyip söylemediğini de anlayabilirsiniz. Metin Şentürk’ün de söylediği gibi “Gözler kalbin aynasıdır”.

Gülümsemek ilginin ve sempatinin en bilindik emaresidir. Sahte olan gülüş ile gerçek olan arasındaki farklı iyi ayıklamak gerekiyor. Birisi size yalandan gülümsüyorsa göz kenarların bir kırışma oluşmaz. Hakiki gülümseme de sadece ağız değil üst yüz kasları da çalışır. gözlerin kenarlarında hafiften kırışma meydana gelir.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,paylaşım için teşekkür ederiz.Lütfen konu içinde başka siteye ait link paylaşmayalım.Aksi taktirde banlanırsınız.
 
P

pinar okul

Üye
Üye
Fark etmeden neler yapıyormuşuz böyle. :) Her bayan, etkilendiği erkeğin karşısında ister istemez biraz utangaç olur diye düşünüyorum. Şahsen ben, yıllarca görüştüğüm hayatımda olan erkeğe karşı halen ilk duygularını, ilk heyecanını koruyabilen biriyim. Hoşlandığım erkekle bir arada olduğumda, muhabbet ederken temas halinde oluyorum; bunu tam olarak içimden geldiği için yapıyorum.


Bazı erkekler, karşısındaki bayanın hemen hemen her hareketini gözlemliyor. Özellikle, dudaklarını ısıran ve saçlarını parmaklarına dolayıp duran bayanlar, erkeklerin dikkatini çekiyor. Bu iki hareket bence klişe olmuş ve ister istemez birçok bayanın istemsizce ya da özellikle yaptığı davranışlar. Erkekler, bu iki hareketi cilve ve kur olarak kabul ediyorlar diye düşünüyorum. ;)
 

Benzer Konular


Üst