kadir gecesi anılarım

siyahinci50

Aktif Üye
Üye
kadir gecesi anılarım
slm melekler,bu benim ilk konu açışım inşlh begenirsiniz.benim çocukluğum NEVŞEHİRin ilçesi olan AVANOSta geçti, bulunduğum ilçe çanak çömlekleriyle ünlü bir ilçedir, neyse ben konuya geçeyim.....bu güzel ilçede ramazanda kadir gecesinden bir gün önce hazırlıklar yapılır tatlılar ,çerezler,sakızlar, yöresel kurutulmuş meyveler,harçlıklar vb. kadir gecesi olduğu akşam AVANOSTA butün sokaklarda bi gürültü:davul: orada yaşayan bütün çocuklar sokaklarda ellerimizde birer poşet,boynumuzda iple asılı bir teneke :davul:davul niyetine çalar bütün evleri tek tek gezerdikyupis brgün önceden hazırlanan tatlı, sakız, harçlık ne varsa isterdik ,büyüklerimizde verirdi :))ama hazırlık yapmamışsa bide kapıyı açmıyorsa vayy o evsahibinin haline evin bahçesinde etrafında ne varsa kırardık özelliklede çanak çömleğini:koro: kırar giderdik, başka eve gider hediyemizide alınca çokk mutlu olurdukyupis kadir gecemizi böyle geçirirdik ,:yyy:konu hatıra olunca bende sizlerle bu unutamadığım anımı paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz melekler....ayrıca cemoş arkadaşımada burdan teşekürlerimi sunuyorum aklıma böyle bir anımı getirdi ve paylaşmamda yardımcı oldu tşk. cemoşummm:slm:

hahahaha kıss ayy ne canisiniz hahaha ne kırıyonuz milletin çanak çömleğini :D:D ama şu tenekeden davulunuza bittimmm :D:D gözlerimde canlandırdımda çok hoş bir sahne geldi :D:D

çok güzelmiş konun canım eline sağlık :D:D benden sana rep :D:D

Eski bayramların ,özel günlerin sevinçleri de güzeldi inci,şimdi kalmadı maalesef,teşekkürler bizlerle paylaştığın için..:tik:

ooo anıya bakk süpermişş:D:D demek milletin çanak çömelğini kırıyodunuzhahaha
ama onlarda hak etmişler niye açmıyolar kapıyı hahaha

çok güzel bir anıymış incim bizlerle paylaştığın için teşekküler :kiss:

ayrıcada ben teşekkür ederim ilk konun son konun olmasın hep bekliyoruz artık:D:D

Ne güzel. Kadir gecesi gibi mübarek bir geceyi ne güzel kutluyorsunuz. Orda olmak, o duyguları yaşamak isterdim :)

İlk konun ve muhtşeem bir konu. Bizimle paylaştığın için tşk ediyor ve bu güzel anının hakkını 1.000 (bin) reple ödüyorum :)

Konularının devamını beklerim:)

gercektende cok güzel bir ani olmus canim...eminim yasayan kimse unutamaz böyle bi aniyi..hemn gün mübarek hem ani mükemmel...

Geri