Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler
bu konu kahverengi adet kanaması hakkında genel bilgilere yer vermektedir.

Bazı bayanlar da adet dönemin de oluşan kahverengi adet kanaması hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

regl-agrilari-2314.jpg

Kahverengi Adet kanaması üreme çağındaki her kadında sıkça ortaya çıkan bir sorun olabiliyor.Ayrıca adetten önce kahverengi leke gelmesi, hormonlardan kaynaklı bir sorundur.

Kadın Hormonlarının çoğalması ya da azalması sonucu ortaya çıkan kahverengi adet , çoğu kadının endişeye sürükliyebilir.

Adet öncesi bazı kadınlarda kahverengi lekeler gelirken, bazılarında da adet kanaması koyu kahverengi renkte olabiliyor.Bunun nedeni Endometrium deninen çikolata kistleri olabilir.

Endometrium ister rahim içinde ister rahim dışında olsun, adet esnasında hormonların çoğalmasından ya da azalmasından dolayı büyümekte, kalınlaşmakta ve kanamaktadır.Hormonların yükselmesi ile orantılı olarak büyüyüp kalınlaşan Endometrium, hormonların düşmesi ile de kanamaktadır. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşı duyarlı olan Endometrium kanaması genellikle kahverengidir. Bu gibi durumlarda mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurulması öneriliyor.

Bu adetm de koyu renkli kanamam oldu.büyük ihtimal çikolata kisti var.her adet olmamda acile gidiyorum soğuk ter atıyorum ve midem bulaniyor.annem doktora gidelim diyor ama ben bakire değilim nişanlımla birlikte oldum yaza düğünümz var.kadın doğuma çikolata kistnden doktora gitsem anlaşılr mi bakire olmadığım

Ya benimde sevgilimle bi iliskim var bu ay bikac kere korunmadik bugun adetimin basi ve kahverengimsi geldi korkuyorum acaba normal mi bazilari adetin basinda normaldir diyolar ama cok endiseliyim

bende de ayni sey var fakat kahverengi gibi degil grimsi ya degisiik cokda korkuyorum cikolata kisti olaarin cocugu olmazmis oyle mi

Bende nisanlimla birlikte olduktan sonra hep geciken adetim erken oldu ve koyu renkte. Umarim kist degildir

Bence normal bişey bu bazen adetten sonra gelen kahverengi lekeler rahiimi temizliyor

Arkadaşlar 4 güne yakındır kahverengi akıntım var başta adet diye dusundum ama hala kahve tonunda. Cok korkuyorum lütfen cevap verin

Arkadaslar bugün 2. Günüm ve daha önce hiç olmadıgım bi durumdayım regl olduğumu düşünüyorum ama çok koyu renkte ve az kanamam var bunun nedeni ne olabilir? Bu ay biz de korunmadık ama içeride boşalmadı. Korkuyorum

Merhaba arkadaşlar .
Benim adet düzensizliğim var. 1 yıllık evliyim. Bekarken de adet düzensizliğim olmuştu evlenmeden öncesine kadar düzelmişti. Ancak 1 yıldır 40 günün üzerine adet görmeye başladım.
En son 1 haziran 2015 tarihinde adet oldum. Bugün adet gecikmemin 12.günü.
adet döngüm 35 gün üzerinde olduğu için yumurtlama dönemim de adetimin 21.günü başlıyor.
geç döllenme olabilirmi?
ama test alıp yaptım sonucu negatifti.
3 gündür kahverengi lekelenme oluyor. Acaba bebeğin rahimme yerleşme kanaması olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar .
Benim adet düzensizliğim var. 1 yıllık evliyim. Bekarken de adet düzensizliğim olmuştu evlenmeden öncesine kadar düzelmişti. Ancak 1 yıldır 40 günün üzerine adet görmeye başladım.
En son 1 haziran 2015 tarihinde adet oldum. Bugün adet gecikmemin 12.günü.
adet döngüm 35 gün üzerinde olduğu için yumurtlama dönemim de adetimin 21.günü başlıyor.
geç döllenme olabilirmi?
ama test alıp yaptım sonucu negatifti.
3 gündür kahverengi lekelenme oluyor. Acaba bebeğin rahimme yerleşme kanaması olabilir mi?

Merhaba mens döngünüzde ki düzensizlik için jinekoloğa görünüp muayene olun.Lekelenme sadece gebeliğe bağlı değil.Nedeni kist miyom yara vs.. olabilir.Emin olmak için hcg testi yapın ve jinekoloğa görünün

Geri