Kahverengi Akıntı Neden Olur?

T

TİTAN

Forum Okuru
Kahverengi Akıntı Neden Olur?
kahverengi akıntı
kahverengi akıntı neden olur
kahverengi akıntı sebepleri

Zaman zaman evlenmemiş bayanlarda kahverengi lekelenmeler görülebilir melekler. Bu durumların önemsenmemesi de bu durumlardan korkulması da yanlıştır. Akıntının durumuna, şekline ve süresine bağlı olarak bir doktordan bilgi almakta fayda vardır. Bunun yanında aşağıda ki makalede bu konuyla ilgili doktorların görüşlerinden yola çıkarak hazırladığımız makale de sizlere biraz olsun konu hakkında ön bilgi verecektir.. :)

akinti-26c.jpg

*Adet öncesi lekelenmelerin olması genellikle hormonal dengedeki bozuklukların işareti olabilir. Bu dönemde ağrı da olursa akla bir enfeksiyonun varlığı gelir. Doktora başvurmanızda fayda vardır.

*Koyu kahverengi akıntı, eğer adet öncesinde ya da sonunda ortaya çıkıyorsa bu normaldir. Adet günlerinden çok farklı günlerde ise bu bir kanamadır. Yeşil renkteki akıntı, genellikle, cinsel organlardaki mantar enfeksiyonu belirtisidir. Kokulu oluşu da yine enfeksiyonu doğrular nitelikte bir belirtidir. Bu durumda hiç zaman kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına başvurmalı, tedavi olunmalıdır. Doktor teşhis koyabilir, nedenini de açıklar. Koku olmasa da 3 günden uzun süren kahverengi akıntılarda bir jinekoloğa görünmelidir. Karından ultrasonla durum değerlendirilir ve varsa adet gecikmeleri düzenlenir.

*Adet ortalarında ufak kanamalar ve ağrı olması birçok kadında görülen, yumurtlama ile ilgili olduğu için de yumurtlama ağrısı veya kanaması denen bir durumdur. Yumurtlama, adetin sıklıkla 12-14üncü günlerinde olmaktadır (Bu günler herkeste değişse de genellikle 10-16′ncı günler arasında görülebilir. Ayrıca her kadında her zaman aynı tarihlerde de olmayabilir). Yumurtlamanın olacağı günlerde ve yumurtlama olduktan sonra karında çok şiddetli olmayan bir ağrı hissedilir ve zaman zaman 1-2 günlük hafif kanama da olur. Eğer bu durum çok şikayet konusu oluyorsa doktorunuzun vereceği ilaçlarla düzeltebilir.

ben erkek arkadasımla bir yakınlasma yasadım onun iç çamaşırı vardı benim yoktu ve çok fazla yakınlasmadan durduk. Adet dönemime bir hafta olmasına rağmen su an kahverengi akıntılar gelmeye basladı ve bende böyle bir sey söz konusu değildi normal zamanda acaba hamilelik öncesi kanama olabilir mi lütfen yardımcı olun....

Benim adetim 20 gün oldu geceli 3 gündür kahverengi akıntı geliyor hamile olabilirmiyim hemen cvplarmisiniz ?

bende uzun zamandr bu kahverengi akıntıyı arastırıyorum düzensiz bi adetim var fakat su 3 aydır düzene girmişti suan 2 aydır adet görmüyorum ve iki aydır 2 3 günlük kahverengi akıntılarım sözz konusu acaba gebelik mi cok üzülüyorum ve yine hayal kırıklıgı yasamak istemiyorumm.

Yagmurccum sevgilinle sex yaptin ve adamin sikini emdiysen bundanda kaynaklanir

ben erkek arkadasımla bir yakınlasma yasadım onun iç çamaşırı vardı benim yoktu ve çok fazla yakınlasmadan durduk. Adet dönemime bir hafta olmasına rağmen su an kahverengi akıntılar gelmeye basladı ve bende böyle bir sey söz konusu değildi normal zamanda acaba hamilelik öncesi kanama olabilir mi lütfen yardımcı olun....

Merb arkadaşlar ben adet dönemindeyim adet oldum zannettim fakat kahverengi akıntı gelmeye başladı gebelik istiyorum 10aaydır acaba bu kahve akıntının nedeni nedir adet olmadım bu akıntı iki gündür 2 yada 3 kere geldi az az geliyor peçete ile idare edebiliyorum hiç böyle olmamıştı acaba neden?

14 Yaşındayım daha adet olmadım ama 2 gündür kahverengi akıntım var acaba yeni adet olacağımın belirtisimidir yoksa nedir yas off söyleyn lütfennn

Merhaba ben 13 yaşındayım14 üme girmeye 4 ay kaldı hiç regl olmadım ilk önce altıma 1 hafta boyunca şeffaf beyaz biraz kokulu bir sıvı geldi hep geliyordu ondan sonra ilk defa az şeffaf kahverengi sıvı geldi acaba regl belirtisimidir:|

Geri