Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur?
Bu konu; Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, bayanlarda zaman zaman kahverengi lekelenmeler ve kahverengi akıntı görülebilir. Bu durum her kadında farklıklıklar gösterebilir. Böyle bir durum neden olur merak ediyorsanız uzmanların verdiği şu cevaba kulak verin...
Bu tür kanamaların rahim içinde yer alan bir doku olan Endometrium çikolata kisti nden kaynaklandığını öne sürmekteler. Endometrium bazen rahim dışında da yer almaktadır.Çikolata kisti deninen Endometrium ister rahim içinde ister rahim dışında olsun, adet esnasında hormonların çoğalmasından ya da azalmasından dolayı büyümekte, kalınlaşmakta ve kanamakta.

Ayrıca kahverengi kanamaların bir başka nedeni Hormonların yükselmesi ile orantılı olarak büyüyüp kalınlaşan Endometrium, hormonların düşmesi ile de kanamaktadır. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşı duyarlı olan Endometrium kanaması genellikle kahverengidir. Bu durumları mutlaka önemsemeli ve bir kadın doğum uzmanına gidilmeli gerekli test ve tedaviler yaptırılmalıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nolur bana bi akıl verin dogum kontrol hapi kullanıyorum adet günü geldiginde kahverengi kanama oldu 3 gündür ayni durum 2 senedir kullanıyorum hapı hic böyle. Olmadi nedeni nedir acaba

Geri