KAHVERENGİ LEKELENME hamilelik belirtisi mi ?

• Konbuyu başlatan Eylül89
  • Başlangıç tarihi
E

Eylül89

Forum Okuru
KAHVERENGİ LEKELENME hamilelik belirtisi mi ?
Kahverengi lekelenme hamilelik belirtisimidir Merhaba , bi sorum olacak.
Adetime 2 gün kaldı, sabah kalktığımda kahverengi leke geldiğini farkettim. Normalde adet öncesi böyle birşey olmuyordu. Belimde ve kasıklarımda da ağrılar var. Acaba bu hamilelik belirtisi midir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlerleyen saatlerde lekelenmemi yoksa mensmi olduğunuzu anlarsınız. Şayet lekelenme devam ederse gebelik testi yapın.Lekelenme yoğunlaşırsa gebe değilsiniz. ( Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz .Bu yanlış ve yanıltıcı olur. Test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz )

kahverengi lekelenmeler bana göre düşük belirtisi çünkü benimde başıma geldi gebeliğin ilk dönemlerinde kahverengi lekelenmeler görmeye başlayınca doktoruma gittim ve durumu izah ettim bana progestan hapı verdi ama bu yetmedi lekeler halen devam etti daha sonra progestan iğnesi verdi ve o kahverengi lekelerimi kesti bana dediği bu kahverengi lekeler düşük belirtisi olabildiği gibi yerleşme kanamasıda olabilirmiş ama benimkisi düşük belirtisiydi çok şükür progestan sayesinde düşük yapmaktan kurtulup bebeğime kavuştum en ufak bir lekeyi bile önemsemek lazım kızlar bunu unutmayın ihmale gelmez gebelik döneminde bu tür durumlar ama sizin adetten iki gün önce gelmesi biraz farklı bir olaymış çünkü henüz gebelik net bir şekilde olup olmadığı belli değil bunlar adet döneminde görülen belirtilerde olabilir belki gününüzden birkaç gün önce regl oluyor olabilirsiniz

Geri