Kalemim den dökülenler

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kalemim den dökülenler
şiirlerim.jpg

*Vicdanım NEFSİMİN kuması;zaman KALBİMİN metresidir

*Herşeyin bir bedeli vardır.

Bir sözün bir dokunuşun

Zaman bile karşılığını almadan ilerlemiyor.

*Yaşamak zorunluluğumdan nefes alıyorum

Kafamın içi hiç bir yere sığmıyacak kadar dolu...Palavra yaşantılar,sahte gülümsemeler..Gözlerim bakıyor hiçliğe..Aklımı linç ediyorlar,öfke ekiyorlar ruhuma.Sevgi ,şefkat adına yıllarca ördüğüm duvarlar yığılıyordu üzerime bir anda..Uykularımı kaçırdılar,huzursuzluğu yaydılar düşlerime ..Hep yürek üstü düşüyorum insanlığa..Şimdi gidiyorum ;gözümde yaş,dilimde isyanla..Ahirette hesaplaşacağımız günü beklemeye

*İyilik yapıp denize atmakmı? ASLA!!Ne zaman iyilik yapıp denize atsam; oltama hep köpek balıkları takılır

*Kendimizden çok ödün verdik ruhumuz örselendi verdiğimiz ödünlerden...Mütalaa etmemek gerekir hayatı ve hayatın içindekileri....Oldukları gibi kabul etmiyceksin savaşarak sen onlara kendini kabul ettireceksin o yüzden çok ta tınnn Neyse ..diyerek elinin tersiyle itip eziceksin ayağı kalkıp sirkelendikleri zaman senin kim olduğunu bir kez daha görmelerini sağlıycaksın.

*İnsanlığın ar damarı çatlamış,vicdanların bekareti yrtılmış..Yürekler ceryana kapılmış...Dürüstlüğe çelme takılmış,yalana itibar edilmiş...Miş ,mış,muş insanlık almış başını gitmiş..İnsanlık adına ,insancıklara dur diyen olmamış

*Ben ki zamanında bir nefeslik siğaradan meddet ummuşum.Kırmızı Ruja bulaşık bir izmaritle,korkularıma savaş açmışım.Yenilmişim,yorulmuşum öfkeliyim...Öfekemin sarhoşluğunu,Bir fincan kahve bir bardak suyla ayıltmışım.Korkularım esaretin dizginlerinden kurtulmuş..Şimdilerde el değmemiş ülkelerde ,umuda yelken açmış hayallerimi inşa ediyorum

*Bazen öyle bir gitmeliki..

Ardında bıraktığın topuk sesleri

Karşındakinin iplenmez vicdanını

Tatmin edicek cinsten olmalı..

*Dün gece uyumadım

Kemiklerim kırık ,sağlam dayak yemiş gibiyim...Gece boyunca kuzuları saydım onlarda bana ihanet etti ;kurtlarla koyun koyuna yatarak..Tilkiler geldi kovaladım.Yatağımdan kalktım siğaramı yaktım,gökyüzüne baktım..Gece her şeyi yutmuş,herkezi uyutmuş bir beni unutmuştu..Bin sırrımı tutan gecenin bir sırrına şahit olmuştum..Meğer oda bulutları içine çekip sislenerek efkar dağıtıyormuş..

*Sustukça birikiyor içimde zehirleyen kelimeler..Çığlık çığlığa söyleyemediklerim.Sesimi duyan yok.

*Sınırları içinden sil.Kurtar kendini dikenli tellerden.

*Seni sevmek cehenneme düşmeden yanmaktı.

*Ölüme davetiye çıkarmak gibiydi seni sevmek.Ve sen ,ve ben Biz olmuyor.Anladım ki sen ölüm için din.

*Bir adam sevdim aslında o adam yoktu.Olmayanı doğrulamaya çalışmakla ölüyordu bir ömür..

*Meryem sukunetiyle teslim oluyorum aşkına

Dilinle aşkımı duala,sendeleyip düş sol yamacıma

Simdi yazılsın yazgımız.

Kadının olayım,kuyuda alametin

Kıyamete kadar türkün olayım.

*Geçmişimi anımsamak adına başkalarının şahitliğine ihtiyacım var

Geri