kapandım mı ben şimdi

• Konbuyu başlatan incele
I

incele

Yeni Üye
Üye
yeni kapandım kapandım
yeni evliyim esim kapnmamı istiyor ve bana esarp alıp duruyo, bende evde yalnızken bunları evde deniyorum ama sadece ben evde yalnızken. Ama kesin kapanma kararım yok. bugün evde yine denedim ve işe daldım bu arada kapı çaldı bende kapı düğmesine bastım kocammış hemen aşağı gel arabadan eşyalrı al ben de işe geçicem dedi. Ben de apar topar kapıyı açtım ve dışarı çıtım. Kocam beni görünce gülümsedi ve Aferin kız bak gördünmü işte böyle dedi anlamadım önce sonra kafama dank etti. Komşularda gördü apartmandan eve çıkarken. eeee ben ne yapıcam şimdi. Kapandım mı ben şimdi. Ama böyle olmazki. Ne yapıcam ben şimdi.

ßeLeN

ßeLeN

Daimi Üye
Üye
ayy çok tatlısın ya :) kımse zorlamadan kapanmak bu olsa gerek :) az oncekı kapandımmı ben 2 dekı yorumu yazarken kayınvalıdenının gelmesıyle kapanma arasındakı ılışkıyi çözememiştim simdi anladım valla :) olsun hayatım kısmet kapandıysan bıle hayırlı olsun ne dıelım..

Dişeps

Dişeps

Yeni Üye
Üye
Canım birinin baskısı ile kapanmak eşin bile olsa insanı çok bunaltır bence.Eşinle konuşup hazır olduğunda kapanacağını söyleyebilirsin

tuğba88

tuğba88

Yeni Üye
Üye
dişeps in söylediğine katılıyorum kim olursa olsun önemli olan senin kararın hele böyle bi hassas konuda

K

kendi

Yeni Üye
Üye
Kesinlikle kapanmadın,sadece yanlış anlaşılma kurbanı oldun ve sessiz kalarak buna devem etmen dahada kötü.Bir an önce eşinle konuşmalısın.seni açık halinle beğenip seviyor ve evleniyor peki neden şimdi bir kumaş parçasının içine sokmaya çalışıyor?bence bunu ona sormalısın.içinden gelmeyen bir şeyi yapamazsın yapsanda rahat olamazsın.Eşin seni gerçekten seviiyosa sana değer veriyosa seni üzmek istemez ve konuştuğunuzda seni zorlamaması gerektiğini anlayıp bu konuda ısrarcı olmaz.ama susma!sustuğun sürece hiçbişey değişmez ve işte o zaman gerçekten kapanmış olursun canım...

cadi_91

cadi_91

Yeni Üye
Üye
başörtü hakkında kumaş parçası diye konuşmak bence yanlış
ayrıca ben de o sorunu 2 sene boyunca yaşadım onlar kapan dedikçe kapanmakta direndim sonunda ne oldu biliyo musun kapandım ama kendi istediğimde kapandım çok gelgitler yaşadım ama sonunda tam olarak kapanmayı başardım biraz zamana ihtiyacın var o kadar canım

*şiker*

*şiker*

Yeni Üye
Üye
kapanmak kötü bişey değildir..ben açığım ama Rabbim herkese nasip etsin..sadece kapanmak insanın kendi iradesiyle ve isteğiyle olmasıdır ve zamanla olunur..canım bence eşinle konuş eşinin isteğiylede kapanma..zamanla kapanabileceğini söyle eşine

suCre

suCre

Daimi Üye
Üye
cadi_91' Alıntı:
başörtü hakkında kumaş parçası diye konuşmak bence yanlış
bencede yanlış bi düşünce..zorla hiç bişey yapılmaz kendi isteğinle olmalı insanlar seni kapalı gördüler diye bu öle kalacaksın demek deildir .zaten sen istemiyosan kapanmanın bi anlamı yoktur kendi içtenliğinle olmalı .Rabbim hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin...

RoCCo

RoCCo

Yeni Üye
Üye
zor bi durum canım bilirim:)
psikolojik baskı altında bişeylerin sana yaptırılmaya calışılması kendi ailem halen bi çok konuda onların istedigi gibi olmasını isterler.. ama ben kendi kararlarımı kendim alabilcek yaşta ve bu kapasiteye sahip bir insanım cok mantıksız..
eşarp konusunda eşimin ailesi cok üstüme gelirdi eşim karısmadıgı halde ailesi köye gidince eşarp veerirlerdi tak diye sinirimden beynim dönüyodu gercekten
eşarp takmak için degil asla karşı değilim aslaa takadabilirim ama bi başkası istiyo diye degil!
asıl konu bu canım:))

seerose

seerose

Daimi Üye
Üye
Eger kapanmak istiyorsan kapanabilirsin,ayrica cok guzel tesettur kiyafetleri var,bakinca insanin kapanasi geliyor gercekten.Kapanmak sadece ortunmek ile olmuyor hani laf olsun vs diye.Bunu icinde hissetmen gerekli,gerekliki bu halinden memnun olmalisin.Yoksa uzerindeki kiyafetin bir fazlalik gibi gelir.

BihteR

BihteR

Yeni Üye
Üye
Zorla Güzellik Gerçekten Olmuyor. İnsanın İsteği Çook Önemli ;D

ilkimsu

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
hım evlenmeden önce bu konularda knustunuzmuki
zorla kapanırsan pekte mutlu olamazsın anca hazır olunca

S

swetla

Yeni Üye
Üye
bence kapanmış sayılmazsın canım daha karar vermemişsin. yani kim görürse görsün bazen baş örtüsünü sadece saçlarımızın dökülmesini önlemek için de takıyoruz. bence kendin karar ver canım

K

klavye_güzeli

Yeni Üye
Üye
hayır kapanmış olmuyorsun. sadece zorunlu bi kapalılık oluyor sennki

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Çok hoşsun yaa :)Böyle kapanmak mı olur gönülsüz yapılan ibadet Allah'ın gözünde de değersizdir.O yüzden eşinle konuş bence ve yanlış anladığını ona da anlat...

B

bana özel

Yeni Üye
Üye
öncelikle Allah yardımcın olsun canm.bende kapalıyım ve kapanmayı kendim seçdim.ailesi yüzünden kapanan arkadaşlarımda kapalılık ters tepti.sen düşün ve karar ver.sonuçda sen allah rızası içinmi kapnman lazım eşin içinmi.bunu eşinle konuşmanı tavsiye editorum.Umarım bir gün kendi rızanla kapnırsın...

esmer şeker

esmer şeker

Yeni Üye
Üye
en iyisini yapmışsın cnm kapanmak kötü birşey değildir allah ne diyor kapan kulum diyor...

gamselim

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
seerose' Alıntı:
eger kapanmak istiyorsan kapanabilirsin,ayrica cok guzel tesettur kiyafetleri var,bakinca insanin kapanasi geliyor gercekten.kapanmak sadece ortunmek ile olmuyor hani laf olsun vs diye.bunu icinde hissetmen gerekli,gerekliki bu halinden memnun olmalisin.yoksa uzerindeki kiyafetin bir fazlalik gibi gelir.
aynen ya gecende bir tesettur kıyafeti gördüm kapanmak gecti içimden... Canım seninki kapanmak değil yanlış anlamaya maruz kalmışın bence de eşinle konuş bu içten gelmekle olur öle başkalarını mutlu edeyim diye olacak iş değil...

Münzevi

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Başörtü bir ibadettir ve ibadet ancak Allah için, Allah rızası için yapılır. Eğer niyetin şuan buna benzer değilse biz evet buna Türkçe de kabaca "kapanmak" diyoruz. Bu yüzden zaten adı "bez parçası"oluyor. İlkel ve bağnazca geliyor... Halbu ki gerçek müslüman bunu kapalılık olarak değil, özgürlük olarak değerlendirir. İnsan inandığı kadar özgürdür. Çünkü ruh, imanla yücelir ve kutsanır. Dinen tesettüre "kapanmak" denmez. İtici bir kelimedir bu. İbadeti çirkin gösterir.
Eşin bu konuda baskı yapıyorsa kendince haklı olabilir ama sana zaman vermesi gerekiyor gönül kırmadan. Kaş yapacağım diye göz çıkarmasın. O zaman evlenmeden önce böyle bir şartı vardı madem söylemeliydi sana. Ne kadar senin hayrına da olsa bunu yaptırıma çevirmek yanlış. Din de bunu önermez zaten. Zorla ibadet olmaz!
Eşinle henüz hazır olmadığını, zamana ihtiyacın olduğunu söyleyebilirsin ama eşini tanımıyoruz o yüzden öneride bulunmak zor.
Allah yardımcın olsun diyorum. Allah gönlüne o isteği versin hayırlısıyla.

Nigdemelegim

Nigdemelegim

Yeni Üye
Üye
Canım bencede bu senin kararın kapalı olmak iyi birşey ama istemediğin birşeyi yaparsan ömrün boyunca bu durum aklından çıkmayacak ve eğer eşine söylemezsen bu durumu içine atacaksın ve daha kötü olacaksın en iyisi kendi beyninle hareket etmen ister kapan ister kapanama o sana kalmış ben de kapalıyım ama kapalı olmayanlara asla kötü gözle bakmam:)

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
smiley İtiraf Ediyorum 1
K İtiraf Ediyorum 15
Büşraa. İtiraf Ediyorum 2
B İtiraf Ediyorum 10
ASİMELEK İtiraf Ediyorum 2
I İtiraf Ediyorum 4
S İtiraf Ediyorum 4
sehr_i sukut İtiraf Ediyorum 4