kapandım mı ben şimdi

bence kapanmış sayılmazsın canım daha karar vermemişsin. yani kim görürse görsün bazen baş örtüsünü sadece saçlarımızın dökülmesini önlemek için de takıyoruz. bence kendin karar ver canım

Çok hoşsun yaa :)Böyle kapanmak mı olur gönülsüz yapılan ibadet Allah'ın gözünde de değersizdir.O yüzden eşinle konuş bence ve yanlış anladığını ona da anlat...

öncelikle Allah yardımcın olsun canm.bende kapalıyım ve kapanmayı kendim seçdim.ailesi yüzünden kapanan arkadaşlarımda kapalılık ters tepti.sen düşün ve karar ver.sonuçda sen allah rızası içinmi kapnman lazım eşin içinmi.bunu eşinle konuşmanı tavsiye editorum.Umarım bir gün kendi rızanla kapnırsın...

eger kapanmak istiyorsan kapanabilirsin,ayrica cok guzel tesettur kiyafetleri var,bakinca insanin kapanasi geliyor gercekten.kapanmak sadece ortunmek ile olmuyor hani laf olsun vs diye.bunu icinde hissetmen gerekli,gerekliki bu halinden memnun olmalisin.yoksa uzerindeki kiyafetin bir fazlalik gibi gelir.

aynen ya gecende bir tesettur kıyafeti gördüm kapanmak gecti içimden... Canım seninki kapanmak değil yanlış anlamaya maruz kalmışın bence de eşinle konuş bu içten gelmekle olur öle başkalarını mutlu edeyim diye olacak iş değil...

Başörtü bir ibadettir ve ibadet ancak Allah için, Allah rızası için yapılır. Eğer niyetin şuan buna benzer değilse biz evet buna Türkçe de kabaca "kapanmak" diyoruz. Bu yüzden zaten adı "bez parçası"oluyor. İlkel ve bağnazca geliyor... Halbu ki gerçek müslüman bunu kapalılık olarak değil, özgürlük olarak değerlendirir. İnsan inandığı kadar özgürdür. Çünkü ruh, imanla yücelir ve kutsanır. Dinen tesettüre "kapanmak" denmez. İtici bir kelimedir bu. İbadeti çirkin gösterir.
Eşin bu konuda baskı yapıyorsa kendince haklı olabilir ama sana zaman vermesi gerekiyor gönül kırmadan. Kaş yapacağım diye göz çıkarmasın. O zaman evlenmeden önce böyle bir şartı vardı madem söylemeliydi sana. Ne kadar senin hayrına da olsa bunu yaptırıma çevirmek yanlış. Din de bunu önermez zaten. Zorla ibadet olmaz!
Eşinle henüz hazır olmadığını, zamana ihtiyacın olduğunu söyleyebilirsin ama eşini tanımıyoruz o yüzden öneride bulunmak zor.
Allah yardımcın olsun diyorum. Allah gönlüne o isteği versin hayırlısıyla.

Canım bencede bu senin kararın kapalı olmak iyi birşey ama istemediğin birşeyi yaparsan ömrün boyunca bu durum aklından çıkmayacak ve eğer eşine söylemezsen bu durumu içine atacaksın ve daha kötü olacaksın en iyisi kendi beyninle hareket etmen ister kapan ister kapanama o sana kalmış ben de kapalıyım ama kapalı olmayanlara asla kötü gözle bakmam:)

Geri