Kara Kartal Melekleri Club

  • Konbuyu başlatan fuşya
suskun_gız

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
Ce: Kara Kartal Melekleri Club

[youtube]NhTx8_hJPVs[/youtube]
 
KriSTaL

KriSTaL

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

heey bende varim...koyu besiktasli olarak katilayim dedim...

 
uÇuяuм çiÇэği

uÇuяuм çiÇэği

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

Bende Kartalım :D
 
_Gül_

_Gül_

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

heytt bende geldim beşiktaşlı olarak
 
zuzu65

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri ClubBEŞİKTAŞ lı olmak bir ayrıcalıkdır


 
Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Cevap: Karakartalım Fan Club

KURULUŞ

1902 sonbaharında Beşiktaş Serencebey Mahallesi'nde, o zamanın Medine Muhafızı olan Osman Paşa'nın konağının bahçesinde, 22 kişilik genç grup, haftanın bazı günlerinde toplanıp jimnastik hareketleri yapmaktaydı. Başta Osman Paşa'nın oğulları Mehmet Şamil ve Hüseyin Bereket ile mahellenin gençlerinden Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti ve Şevket Beyler’in aralarında bulunduğu gençlerin ilk ilgilendikleri spor branşları, özellikle barfiks, paralel, güreş, halter, aletli ve aletsiz jimnastikti. O sıralarda siyasi hareketler dolayısıyla her türlü toplanmadan ürkerek hafiyeler dolaştıran 2. Abdülhamit'in adamları Serencebey'deki bu toplanmaları haber alınca, spor yapan gençler bir baskınla karakola götürüldü. Bu sporcu gençlerin bir kısmının saray erkanına yakın olması, ayrıca o dönemlerde kötü gözle bakılan futbol oynamadıkları ve sadece beden hareketleri yaptıklarını belirtmeleriyle gergin durum yumuşadı. Hatta saray çevresinden Şeyhzade Abdülhalim bu sporcuları destekledi ve sık sık antrenmanları seyretmeye başladı. Ünlü boksör ve güreşçi Kenan Bey de antrenmanlara gelerek güreş ve boks hareketleri göstermeye başladı.
1903 Mart'ında ise özel bir izinle Bereket Jimnastik Kulübü kuruldu. 1908'de Meşrutiyet'in ilanıyla sportif hareketler biraz daha serbestlik kazandı. 31 Mart 1909'daki siyasi olaylardan sonra Edirne'de bulunan Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, Hareket Ordusu ile İstanbul'a geldi. Siyasi olaylar yatıştıktan sonra iyi bir eskrim hocası olan Fuat Balkan ile başta güreş ve halter sporlarını yapan Mazhar Kazancı, Serencebey'de jimnastik yapan gençleri bularak birlikte spor yapma fikrini kabul ettirdi. Fuat Balkan, Ihlamur'daki evinin altındaki yeri, kulüp merkezi yaptı ve Bereket Jimnastik Kulübü'nün adı Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirildi. Böylece jimnastik, güreş, boks, eskrim ve atletizmin ön planda tutulduğu güçlü bir spor kulübü meydana geldi. Fuat Bey'in arkadaşları Refik ve Şerafettin Beyler de iyi birer eskrimciydi.

Bu arada Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey'in teşvikiyle Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü, 13 Ocak 1910 tarihinde tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu. Semtin gençlerinin bu spor kulübüne ilgisi büyüdü ve spor yapan üyelerin sayısı bir anda 150'ye yükseldi. Kulübün merkezi de Ihlamur'dan Akaretler'de 49 numaralı binaya taşındı. Bir süre sonra bu bina da küçük gelince, yine Akaretler'de 84 numaralı binaya geçildi. Bu binanın arkasındaki bahçe de bir spor sahası haline getirildi.

İlk renklerimiz ve rozetlerimiz


Yıllardır Beşiktaş’ın ilk renklerinin kırmızı-beyaz olduğu, Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından siyah-beyaz olarak değiştirildiği söylenir. Beşiktaş tarihi ile ilgili bir çok kaynak böyle yazmaktadır. Ancak 100. yıl belgeselinin hazırlanması sırasında yapılan ayrıntılı araştırmalarda, kırmızı rengin kullanılmadığı, renklerimizin her zaman siyah-beyaz olduğu yönündeki belgeler ağırlık göstermiştir. Beşiktaş 100. Yıl Belgeseli yapımcısı Tuğrul Yenidoğan, yaptığı araştırmalar sonucunda bu tartışmalara noktayı koymuştur:

Osman Paşa Konağı’nda başlangıçta ferdi sporlar yapıldığından herhangi bir forma rengine gereksinim duyulmadı. Ancak sporcuların sayısı her geçen gün yeni katılımlarla artmaya devam edince, eğitimini Fransız mektebinde tamamlamış Mehmet Şamil Bey kurucular heyetini topladı. Okul günlerinde kullandığı, okulunun renklerini taşıyan rozeti yakasından çıkardı ve gösterdi: “Bizler de tıpkı bu rozet gibi bir rozet yaptırmalı ve Kulübümüz’de spora devam eden her azayı bu rozeti taşımaya mecbur tutmalıyız” dedi. Toplantıya katılanlar Mehmet Şamil Bey’in teklifini heyecanla kabul ettiler. Toplantının sonunda rozette yer alacak kulüp renkleri de kararlaştırıldı. Tabiatın bütünüyle birbirine zıt iki ana rengi kulüp renkleri olarak seçildi: Siyah ve Beyaz...
Beşiktaş’ın ilk rozetinin yapıldığı tarih, Fransız mektebindeki rozetlerden esinlenerek miladi yıl olarak “1906” yazıldı. Üstte Arap harfleriyle “Beşiktaş” yazarken, sağda “J”, solda “K” harfleri yer aldı. Rozetin arka yüzünde “Konstantinopolis”te yapıldığı yazılıdır ve iç tarafında rozeti yapan ustanın mührü yer almaktadır. Rozetteki armada yer alan yıldızın 6 köşeli olduğu dikkat çekmektedir. 2. Meşrutiyet’e kadar (1908) bu 6 köşeli yıldız kullanılmıştır. Bu rozet, İskender Yakak tarafından Onursal Başkanımız Süleyman Seba’ya hediye edilmiştir.

Kara Kartallar Efsanesi

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, 1940-41 sezonuna gençleştirilmiş ve yenilenmiş kadrosuyla girer. Haftalar ilerledikçe puan farkını açan Beşiktaş, ligde liderliğini sürdürmektedir. Bitime 5 hafta kala rakip Süleymaniye’dir. 19 Ocak 1941 Pazar günü Semih Duransoy’un hakemliğini yaptığı Şeref Stadı’ndaki maça Beşiktaş şu kadro ile çıkar: Faruk, Yavuz, İbrahim, Rıfat, Halil, Hüseyin, Şakir, Hakkı, Şükrü, Şeref, Eşref. O sezon bütün maçlarda olduğu gibi, Takımımız yine muhteşem bir oyun ortaya koyar. Maçın ikinci yarısının ortalarıdır. Beşiktaş takımı farklı önde olmasına rağmen rakip kaleye bitmek tükenmek bilmeyen hücumlar gerçekleştirmektedir. İşte o sıralarda Beşiktaş’ın akın yönü olan Şeref Stadı’nın Atatürk panosu bulunan tarafındaki tribününden bir ses yükselir: “Haydi Kara Kartallar. Hücum edin Kara Kartallar”... Şeref Stadı’nı dolduran binlerce taraftar ve maçı takip eden gazeteciler, çınlayan sesle donup kalmıştır. Son derece isabetli bir benzetmedir o anda yapılan. O sezon rakiplerini ezip geçen Beşiktaşlı futbolcuları “Kara Kartal”dan, oynadıkları futbolu “Kara Kartal gibi hücum etmek”ten başka bir şekilde tarif etmek mümkün değildir. Tribünlerden gelen sesin sahibi Mehmet Galin isimli bir balıkçıdır.

Voleci Şeref lakabıyla maruf Şeref Görkey’in voleyle attığı 3 muhteşem gol ve kaptan Hakkı’nın, Şakir’in ve Şükrü’nün birer golüyle sahadan 6-0 galip ayrılırlar.

Bu maçın ardından, Beşiktaş’ın sembolü “Kara Kartallar” olmuştur

Beşiktaş ve Futbol

Kulübün faaliyetlerini hızlandırdığı ilk dönemde futbol gölgede kalmışsa da, 1910’ların sonundan itibaren kulüpteki atlet ve jimnastikçiler futbola daha fazla ilgi duyup, kendi aralarında maçlar yapmaya başladılar. O yıllarda gençliğin ilgisi futbola kaymak üzereydi ve Beşiktaş Kulübü’nün az ilerisinde Valideçeşme ve Basiret gibi iki güçlü futbol takımı kurulmuştu. 1911 Ağustos’unda Valideçeşme futbol takımının başkanı ve kurucusu olan Ahmet Şerafettin Bey (Şeref Bey) futbolcularıyla Beşiktaş Kulübü’ne katıldı. Beşiktaşlı gençlerin kurduğu futbol takımlarını tek bir çatı altında toplamayı amaç edinen Şeref Bey’in girişimleri sonucu, Basiret Kulübü de Beşiktaş’a katıldı. Bu şekilde Futbol Şubesi, resmi olarak Kulüp’te faaliyete başladı.

Resul, Rıdvan, Behzat, Doktor Sabri, Şair Kazım, Sadi (Baltalimanı), Doktor Mehmet, Asım, Şeref, Doktor Ali ve Fahri’den oluşan ilk futbol takımının malzemelerinin masraflarını da İpekçi İhsan isimli bir sporsever karşıladı. Birinci takımın yanı sıra ikinci, üçüncü, dördüncü takımlarını da kuran futbol şubesi, Kulübümüz’ün Akaretler’deki bahçesinde futbol idmanlarını hızlandırdı. Böylece futbol Beşiktaş’ta bir anda 1 numaralı spor olmaya başladı. Ancak Balkan Savaşı’nın ardından Dünya Savaşı’nın da başlamasıyla Beşiktaş’ın sporcuları cephelere koştu ve spor faaliyetleri yok denecek duruma geldi.

En büyük Beşiktaşlı ATATÜRK


Ulu Önderimiz Atatürk, Kulübümüz’ün kurulmasından büyük mutluluk duymuş ve kurtuluşu sağlayacak ilk gizli teşkilatlanmayı Beşiktaşlı sporculara vermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, Erkan-ı Harbiye’nin 3. sınıfına gelmişti. Bazen sabahlara kadar uyumuyor, hürriyet ve istibdadı düşünüyordu. Bu arada mektebini bitirdikten sonra kurmayı düşündüğü Vatan ve Hürriyet Cemiyeti yavaş yavaş kafasında şekilleniyor, mezun olacak arkadaşlarını bu doğrultuda hazırlıyordu. İşte tam bu günlerde bir haber aldı. Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü (1903) kurulmuştu. Subay ve Saray’a yakın kişilerden oluşan bu kuruluş, Mustafa Kemal’in ilgisini iyice çekti. Nasıl olmuştu da Yıldız Sarayı’na 100 metre mesafedeki Osman Paşa Konağı’nda gençler biraraya gelmiş; Saray hafiyelerinin gözlerinin önünde sportif faaliyetlerine girişmişlerdi? Mustafa Kemal’i o günlerde sportif çalışmalardan çok, Saray’a karşı oluşturdukları fikirler ilgilendiriyordu. Mustafa Kemal, kurucularının Zabit, yaptıkları sporların güreş, eskrim, gülle, aletli jimnastik, boks, halter, barfiks olmasından dolayı da Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü ile ilgilenmişti. Fakat O’nu daha çok ilgilendiren, bu gençlerin istibdadı yenerek biraraya gelmeleriydi. Atatürk’ün bu şekilde Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü’ne bağlılığı arttı.

Öyle ki, Mustafa Kemal Atatürk, katıldığı bir İttihati Terakki toplantısında şu tenkitlerde bulunuyordu: “Beşiktaş Osmanlı Terbiye-i Bedeniye kadar olamadınız. Programınız ve lideriniz yok.”

1914 ile 1920 yılları arasında Akaretler/Spor Caddesi'nde Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne komşu olan Atatürk, görevi gereği sık sık İstanbul dışına çıktığı günlerde, birlikte oturduğu annesiyle kız kardeşinin Siyah-Beyazlı sporcu ve idarecilere emanet ederdi. Taraftarlar arasında asker kökenli olmanın getirdiği sevgi ve saygıyla pekişen bağlılık, Ulu Önder'in kurtuluşu sağlayacak ilk gizli teşkilatlanmayı Beşiktaşlı sporculara verdiği belgelerle sabittir.

Atatürk’ün Akaretler Yokuşu üzerinde oturduğu 76 nolu binanın dış kapısı yanındaki Mermer Kitabe'de şu satırlar yer almaktadır: "Atatürk, 1.Dünya Savaşı'ndan düşmana karşı İstanbul'u koruyup kurtaran, Çanakkale Müdafihi Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal Paşa iken bu evde kiracı olarak kalmıştır."

Mustafa Kemal Atatürk; Yıldırım Orduları Grup Kumandanlığı görevine başlamadan önce 1916'nın ilk günlerinde Akaretler'deki evinin arka kapısından Beşiktaş Jimnastik Kulübü idman sahasına inmiş (şimdiki Plazalar'ın bulunduğu alan), Ahmet Fetgeri ile Fuat Balkan Beyler'i yanına çağırıp, kendileriyle şu konuşmayı yapmıştır: "Efendiler; sizlerin ve sporcularınızın ciddi çalışmalarını, çeviklik ve maharetlerini uzun zamandan beri büyük bir zevkle, dikkatle izliyorum. Spordan yoksun bir gençlik nasıl ki vatan müdafası sırasında etkili olamıyorsa, insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekamül ederse etsin, bedeni ikişafı noksan ve yetersiz olursa o vücut o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz. Bugün bünyenizde toplayıp, ilmi metodlarla yetiştirmeye çalıştığınız bu gençler, tam anlamda bedenen ve fikren geliştikleri zaman vatan müdafaasında ilmi sahalarda olduğu gibi spor alanlarında da Avrupalı hasımlarına Türk'ün ölmez gücünü ispat edeceklerdir. Sizi candan kutlar, başarılarınızı her zaman duymak isterim."
 
Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Cevap: Karakartalım Fan Club

Başkanlarımız ve Teknik direktörümüz

TARİH SIRASINA GÖRE B.J.K. BAŞKANLARI

1903-1908 Mehmet Şamil
1908-1911 Şükrü Paşa
1911-1918 Fuat Paşa
1918-1923 Fuat Balkan
1923-1924 Salih Bey
1924-1926 Ahmet Fetgeri Aşeni
1926-1928 Fuat Balkan
1928-1930 Ahmet Fetgeri Aşeni
1930-1932 Emin Şükrü Kunt
1932-1935 A. Ziya Karamürsel
1935-1938 Fuat Balkan
1938-1939 A. Ziya Karamürsel
1939-1941 Yusuf Ziya Erdem
1941-1942 A. Ziya Karamürsel
1942-1950 A. Ziya Kozanoğlu
1950 Ekrem Amaç
1950-1952 Salih Fuat Keçeci
1952-1955 Abdullah Ziya Kozanoğlu
1955-1956 Tahir Söğütlü
1956-1957 Danyal Akbel
1957- Ferhat Nasır
1957-1958 Nuri Togay
1958 Enver Kaya
1959-1960 Nuri Togay
1960-1963 Hakkı Yeten
1963-1964 Selahattin Akel
1964-1966 Hakkı Yeten
1966-1967 Hasan Salman (17.06.1966-11.02.1967)
1967-1968 Hakkı Yeten
1968-1969 Talat Asal
1969-1970 Rüştü Erkuş (08.12.1969-26.01.1970)
1970 Nuri Togay (10.02.1970-29.03.1970)
1970-1971 Agasi Şen
1971-1972 Himmet Ünlü
1972-1973 Şekip Okçuoğlu (21.06.1972-13.01.1973)
1973-1977 Mehmet Üstünkaya
1977-1979 Gazi Akınal
1979 Hüseyin Cevahir (11.04.1979-20.05.1979)
1979–1980 Gazi Akınal (21.05.1979-27.09.1980)
1980-1981 Rıza Kumruoğlu (30.09.1980-28.03.1981)
1981-1984 Mehmet Üstünkaya
1984-2000 Süleyman Seba
2000-2004 Serdar Bilgili
2004 Yıldırım Demirören

TEKNİK DİREKTÖRLER
Tarih
Teknik Direktör
Uyruk

1911-1925
Şeref Bey
Türk

1925-1935
Zinger
Macar

1935-1944
Refik Osman Top
Türk

1944-1946
Charles Howard
İngiliz

1946-1948
Refik Osman Top
Türk

1948-1949
Guiseppe Meazza
İtalyan

1949
Hakkı Yeten
Türk

1949-1950
Eric Keen
İngiliz

1950-1951
Hakkı Yeten
Türk

1951-1952
Alfred Cable
İngiliz

1952-1953
Sadri Usuoğlu
Türk

1953-1954
Sandro Puppo
İtalyan

1955-1956
Cihat Arman
Türk

1957
Eşref Bilgiç
Türk

1956-1957
Jozef Meszaros
Macar

1957-1958
Leandro Remondini *
İtalyan

1959
Hüseyin Saygun
Türk

1959-1960
Andras Kutik*
Macar

1960-1961
Sanrdro Puppo
İtalyan

1961
Şeref Görkey
Türk

1961-1962
Andras Kutik
Macar

1962-1963
Ljubisa Spayiç
Yugoslav

1963-1964
Ernst Melchior
Avusturya

1964-1967
Ljubisa Spayiç*
Yugoslav

1967-1968
Jane Janevski
Yugoslav

1968-1969
Krum Milev
Bulgar

1969-1970
Milovan Çiriç
Yugoslav

1970-1971
Dumitru Teoderescu
Romen

1971-1972
Gündüz Kılıç
Türk

1972-1973
Abdullah Gegiç
Türk

1973-1974
Metin Türel
Türk

1974-1975
Horst Buhtz
Alman

1975-1976
Gündüz Tekin Onay
Türk

1977
İsmet Arıkan
Türk

1977-1978
Milos Milutunoviç
Yugoslav

1978-1979
Doğan Andaç
Türk

1979-1980
Serpil Hamdi Tüzün
Türk

1980-1981
Metin Türel
Türk

1980-1983
Dorde Miliç*
Yugoslav

1983-1984
Ziya Taner
Türk

1984-1986
Branko Strankoviç
Yugoslav

1986-1987
Miloş Milutinoviç
Yugoslav

1987-1993
Gordon Milne*
İngiliz

1993-1996
Cristoph Daum*
Alman

1996-1997
Rasim Kara
Türk

1997-1999
J. Benjamin Toshack
Galler

1998-1999
Karl Heinz Feldkamp
Alman

1999-2000
Hans Peter Briegel
Alman

2000-2001
Nevio Scala
İtalyan

2001-2002
Cristoph Daum
Alman

2002-2004
Mircea Lucescu*
Rumen

2004-2005
Vicente Del Bosque
İspanyol

2005-...
Rıza Çalımbay
Türk

Unutulmaz Futbolcular


HAKKI YETEN
11.01.2005 12:58


ŞEREF GÖRKEY
11.01.2005 12:57


ŞÜKRÜ GÜLESİN
11.01.2005 12:57


VEDİİ TOSUNCUK
11.01.2005 12:57


HÜSEYİN SAYGUN
11.01.2005 12:56


HÜSNÜ SAVMAN
11.01.2005 12:56


ŞEVKET YORULMAZ
11.01.2005 12:55


FARUK SAĞNAK
11.01.2005 12:55


BÜLENT AZİZ ESEL
11.01.2005 12:54


KEMAL GÜLÇELİK
11.01.2005 12:54


RECEP ADANIR
11.01.2005 12:53NAZMİ BİLGE
11.01.2005 12:53


ALİ İHSAN KARAYİĞİT
11.01.2005 12:51


FARUK KARADOĞAN
11.01.2005 12:50GÜVEN ÖNÜT
11.01.2005 12:04


RASİM KARA
11.01.2005 12:03


ZEKERİYA ALP
11.01.2005 12:03


KAYA KÖSTEPEN
11.01.2005 12:02


NECMİ MUTLU
11.01.2005 12:02


SABRİ DİNO
11.01.2005 12:01


BİROL PEKEL
11.01.2005 11:59


ŞENOL BİROL
11.01.2005 11:58


AHMET ÖZACAR
11.01.2005 11:58


SANLI SARIALİOĞLU
11.01.2005 11:57


YUSUF TUNAOĞLU
11.01.2005 11:56


MEHMET EKŞİ
11.01.2005 11:56


NECDET ERGÜN
11.01.2005 11:55


SAMET AYBABA
11.01.2005 11:54


ZİYA DOĞAN
11.01.2005 11:54


RIZA ÇALIMBAY
11.01.2005 11:53


RECEP ÇETİN
11.01.2005 11:53


KADİR AKBULUT
11.01.2005 11:52


ULVİ GÜVENEROĞLU
11.01.2005 11:52


GÖKHAN KESKİN
11.01.2005 11:51


METİN TEKİN
11.01.2005 11:50


FEYYAZ UÇAR
11.01.2005 11:49


ALİ GÜLTİKEN
11.01.2005 11:21


MEHMET ÖZDİLEK
11.01.2005 11:20


ERTUĞRUL SAĞLAM
11.01.2005 11:20


NİHAT KAHVECİ
11.01.2005 11:19

YABANCILAR

Zlatan Arnavutoviç
11.01.2005 13:03


Sava Paunoviç
11.01.2005 13:02


Joe Erwin Kuzman
11.01.2005 13:02


Cevdet Şekerbegoviç
11.01.2005 13:02


Mirsad Kovaçeviç
11.01.2005 13:02

Leslie Ferdinand
11.01.2005 13:01


Stefan Kuntz
11.01.2005 13:01


Fani Madida
11.01.2005 13:00


Daniel Amokachi
11.01.2005 13:00

Pascal Nouma
11.01.2005 13:00
 
Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Cevap: Karakartalım Fan Club

İnönü Stadı

İnönü Stadı 1947 Yılında Açıldı

Mimari planları Mimar Vietti Violi , Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanmış olup, II. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü devrinde ve Lütfi Kırdar'ın İstanbul Valiliği ve Beden Terbiyesi Bölge Başkanlığı zamanında yapılmış ve 19 Mayıs 1947 yılında açılmıştır. 1950'li yıllarda stadyumun arka tarafında bulunan gazhane ve havagazı fabrikası daha sonraki yıllarda yıkılarak yeni açık tribünler inşa edilmiştir. İnönü Stadyumu’nun ilk maçı Beşiktaş ile İsveç'in AIK takımı arasında oynanmıştır. Bu stadyumdaki ilk golü de o zamanlar Beşiktaş’ın futbolcusu olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba atmıştır. İlk maç 3-2 AIK' nın galibiyeti ile bitmiştir.

1998 Yılında 49 Yıllığına Kiralandı

8 Şubat 1998 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK Derneği arasında imzalanan sözleşme ile 49 yıllık intifa hakkı verilmiş ve sözleşmenin tapuya tescil tarihi olan 27 Mart 1998 tarihinden itibaren BJK'ya ait olmuştur. BJK İnönü Stadyumu ile ilgili tasarruflarda bulunmaya sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin yetkili olduğu hukuken tescil edilmiştir.


BJK İnönü Stadı'ndaki Yenileme Çalışmaları (2004)

2003-2004 sezonunun tamamlanmasının ardından hemen başlayan çalışmalarla stadımız, muhteşem bir görünüm kazandı. Zemin indirme projesiyle, tribünler ile saha arasında artık sadece 4 metre uzaklık var. Bu sayede yüzde 50 artışla, toplam koltuk kapasitesi de 32,145’e ulaştı. Kapalıda bulunan basın tribünü, taraftarlardan gelen istek üzerine numaralı kısma alındı. Kapalı trübünün orta bölümündeki localar, tribünlerle saha arasında bulunan tel örgüler kaldırıldı. Stadın giriş ve çıkışlarını rahatlatmak için kapı sayısı da yüzde 100 artırılarak, 36’dan 72’ye çıkartıldı. BJK TV için stat içerisinde bir bölüm yapıldı. Ayrıca, tuvalet ve büfelere yenisi eklenerek, bakımları tamamlandı.

 
Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Cevap: Karakartalım Fan Club

Bjk marşları

HAYDİ HİSSET

Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin
Siyahla beyaz ortak olmuş
Kartalın aşkı böyle doğmuş
Haydi hisset bu hislerimi
Haydi hisset bu hislerimi

Beşiktaşım ne zaman durmuş
Kartal uçup kalbime konmuş
Haydi hisset bu hislerimi
Haydi hisset bu hislerimi
Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin

Birgun kıyamet kopar çöker karanlık...
Allah bizi affetmez cok günah aldık...
Sevenler ayrılmaz bir plan yaptık...
Bütünn ÇARŞI cehenneme kombine aldık...

*************************************
Yağmurlu bir günde görmüştüm senİ....
üstünde çubuklu formalar vardi....
Bir anda tutuldum aşıkk oldum ben....
Hayatın anlamı siyah beyazdı...
Ölümle yaşamı ayıran çizgi...
Siyahla beyazı ayıramaz ki...
Her yolun sonunda ölüm olsada...
Sevenleri kimse Ayıramazki...

**************************************

Gündoğdu hep uyandık stadlara dayandık...
Beşiktaşın uğrunada bayraklara dolandık ...
Semtimiz erkek semti aşık eder herkesi ...
Üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi ...
İşte biz kötü günde hep omuz omuzayız ...
Övünmek gibi olmasın biz BEŞİKTAŞLIYIZ...

**************************************

Öyle bir sevgi bu göründe bakın...
Kartalım seninle uçmam çok yakın...
Unuttu desede inanma sakın ...
Silinmez yazıyla yazdım kalbime...


******************************************

karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar
güneş yalnız olsa da etrafına ışık saçar
unutma doğruların kaderidir yalnızlık
KARGA lar sürü ile KARTALLAR YALNIZ UÇAR

**************************************

Besiktasim Hayat Sensin
Kral Sensin Hersey Sensin ,
Gelecekse Tum Acilar Biz Haziriz Senden Gelsin ,
Bu Sevda Dan Vazgecersek Allah Belamizi Versin

********************************************

Söz Bizde Beste Bizde Taklit Yok Bizde
Mevzuda Takmiyoruz Geri Vitese
Sami Yen De Kadiköy De
Kral Biziz Bu Alemde
**************************************

Aklımda Bir Tek Sen Fikrimde Bir Tek Sen
Ne Farkeder Kartal Sen Hergün Yenilsen...
Uğrunda Herşeyden Böyle Vazgeçmişken
Nasıl Vazgeçerim Beşiktaşım Senden...

****************************************


aşk değil sevgi değil

beşiktaşım delilik buuuuuuuu
herşeyimiz senle dolu
yokki bunun başka yoluuuuuuuuuu


*************************************
kar değil fırtınalar kasırgalar kopsada
allahın her günü çatışmlar cıksada
sevmişiz bir kere baş koymuşuz bu yola
haydi bastır beşiktaşım

*************************************
ne bir heves ne bir tutku
beşiktasım anltılmaz bir sevgi buuuuuuu
tapiyoruz ölüyoruz aşkından kahrolduk biz geberiyruz

*************************************
bu sevda bitmez hasret bitmez
isteyen gider hiç farketmez
bu alemde çarşı herkese karşı
ALLAH affeder çarşı affetmez

*************************************
OKULDA DEFTERi EVDE ANNEYi
TERKEDiP GELDiK SEVGiLiMiZi
UTANMADAN iSTiYOR YUZSUZLER DOLAR
BU ALEMDE KRAL YiNE TARAFTAR...


*************************************
seninLe uyanıp erkenden yoLa
çıkıp gitmek war ya bi depLasmana
eLimde sigara bi yarım bira
aşkının tarifi yok bu dünyada
diLimde bi beste yağmurLu bigün
sensizLik bizLere inanki zuLüm
seni bu tribünden görmediğim gün
mezarım oLacaktır BEŞİKTAŞ ım*İşte Öyle Birşey...


Seni düşündüm dün akşam yine kafam güzeldi içmiştim yine sonra kendimi düşündüm durdum ölesim geldi senin uğruna hani Dolmabahçe'de yürürken hani fenerbahçeye koyarken işte öyle birşey

*Semtimiz erkek semti...

Semtimiz erkek semti aşık eder herkesi üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi işte biz kötü günde hep omuzomuzayız övünmek gibi olmasın biz Karakartallıyız*Bu sevda bitmez hasret bitmez...

Bu sevda bitmez hasret bitmez isteyene gider hiç farketmez bu alemde Çarşı herkese karşı Allah affeder Çarşı affetmez*Omuz Omuza...

Beşiktaş diyerek sana yüz vurduk siyahın yanına beyazı koyduk yıllardan beridir hep seninle olduk Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin*Hindi Baba...

Bir baba hindi hey allah olaydı şimdi hey allah pilavda zerde hey allah 4 hafta sonra burdayız hey allah allah allah...*Beşiktaşım Benim Biricik Sevgilim...

Beşiktaşım Benim Biricik Sevgilim Söyle Senden Başka Kimim Var Benim Seninle Ağlarım Seninle Gülerim Söyle Senden Başka Kimim Var Benim*Beşiktaşım Sen Çok Yaşa...

Beşiktaşım Sen Çok Yaşa Canım Feda Olsun Sana Hiçbirşeye Değişilmez Senin Sevgin Bu Dünyada*Bir İki Üç Gol Yetmez Dört Beş Altı Olsun...

Bir İki Üç Gol Yetmez Dört Beş Altı Olsun Metin Ali Feyyaz Koysun Beşiktaşım Şampiyon Olsun*Karakartalsın Göklerde Uçarsın...

Karakartalsın Göklerde Uçarsın 97 Yıldır Yaşarsın Çekemeyenler Kıskananlar Çatlasın Bir Allahım Birde Sen Varsın

*Yalanmış Anladım Başka Sevgiler...

Yalanmış Anladım Başka Sevgiler En Tatlı Sevgiler Senleymiş Meğer Şampiyon Olmadan Ölürsem Eğer Kefenim Siyahla Beyaz Olsun
*Ne Cimbombom Nede Fener...

Ne Cimbombom Nede Fener Bu Kalpler Hep Seni Sever Sen Yensende Yenilsende Bu Taraftar Hep Seninle
Yüklemek için tıklayınız*Ne Trabzon Ne Fenerbahçe Nede Galatasaray...

Ne Trabzon Ne Fenerbahçe Nede Galatasaray lalaylaylay Şampiyonluk İçin Engelleri Aş Haydi Bastır Şanlı Beşiktaş


*Efsane Yazdın Tarihe Beşiktaş...

Efsane Yazdın Tarihe Beşiktaş Aşık Olduğum Renklerinle Beşiktaş Efsane Yazdın Tarihe Beşiktaş Aşık Olduğum Renklerinle Beşiktaş Ölüm Olsa Dönemeyiz Bu Yoldan Canım Feda Olsun Sana Beşiktaş Ölüm Olsa Dönemeyiz Bu Yoldan Canım Feda Olsun Sana Beşiktaş*Kartalım Kartalım Haydi Bastır Şanlı Kartalım...

Kartalım Kartalım Haydi Bastır Şanlı Kartalım Sen Siyah Sen Siyahla Beyazsın Bu Alemde Kralsın*Sen Şampiyon Olmasanda Kupaları Almasanda...

Sen Şampiyon Olmasanda Kupaları Almasanda Milanada Koymasanda Seviyoruz İşte Varmı Diyeceğin Seviyoruz İşte Varmı Diyeceğin*Beşiktaşsın Sen Bizim Canımız...

Beşiktaşsın Sen Bizim Canımız Siyahla Beyaz Akar Kanımız Seviyoruz Seni Canı Gönülden Beşiktaşsın Sen Bizim Canımız


*Ne Fener Ne Cimbombom Nede Trabzon...

Ne Fener Ne Cimbombom Nede Trabzon Bu Sene Sensin Şampiyon Ne Fener Ne Cimbombom Nede Trabzon Bu Sene Sensin Şampiyon Ölümüne Ölümüne Ölümüne Karakartal Ölümüne Ölümüne Ölümüne KarakartalKalbimizde Hep Yeri,
Bitmesede Dertleri,
Doyamam Doyamam Sana,
Ne fener Ne cimboma,
Aşığız Beşiktaş'a doyamam doyamam sana..

******************************************


PARAMIZ MI VAR ESRAR ALMAYA,
SEKLIMIZ Mi VAR KIZ TAVLAMAYA,
BiR CANIMIZ VAR FEDADIR SANA,
BESiKTAS SEN BiZiM HERSEYiMiZSiN..

SÖZ VERİN SÖZ VERİN
GELİN BİZE SÖZ VERİN
PORTOYU LİVERPOOLU MARSİLYAYI YENELİM
O ZAMAN ÖL DEYİN ÖLMEYENİ DÖVELİM

*******************************************

Beyoğlu'nun içinde çılgınca bir aşk doğdu
Güzeller güzeli Cimbom KARTAL'a aşık oldu
Aradan aylar geçti tribüne haber geldi
Kapalı sevince boğuldu KARTAL baba olmuştu.....
Laa laa laaaay laa laaa laaa laayyy laayyyy
Laa lalaa lalalaa laalaaay laaaalaa laalala laayyyy.......

**************************************************

şampiyonluk hasretiyle çok çile çektik,
geceleri uyumadan sabahlar ettik,
uçurumlara düşmeden tut elimizi,
sampiyon ol BEŞİKTAŞ 'ım mesud et bizi...

***********************************
çok Seviyoruz Deli Gibi
Yokk Buu Sevdanin Bi Tarifi
Sen Tüm Gönüllerin Sahibiiiiii
Karrtaallllllllllllllllll

Yalanmişş Anladim Başka Sevgiler
En Tatli Sevgiler Sendeymiş Meğer
şampiyon Olmadan ölürsem Eğer
Kefenim Siyahla Beyaz Olsun

Karakartalsin Göklerde Uçarsin
Tam Bir Asirdir Yaşarsin
çekemeyenler Kiskananlar çatlasin Bir Allahiimm Bir De Senn Varsinnnnnnnnnnnnnnnnnn


*********************************
aldın gittin, 2 tane uçağı
bombaladın amerika'yı...
usame baba bize kıyak yapsana
kadıköy'ü bombalasana…

**************************************
biber gazımı sinir gazımı
ne sıkarsanız sıkın bize
yanında rakı birazda meze

çevik kuvvet kurban ol bize

******************************
lise yıllarından;
12 senedir öğrenciyiz biz
bole hoca goremeyiz
bu alemde tek geceriz
kralsın sen OPTİK reis

***************************

SIYAHIN YANINA BEYAZ KOYDUK
YILLARDIR BU RENKLERE BIZ BAS KOYDUK
YAGMURLARDA CAMURLARDA STADLARI DOLDURDUK
BESIKTAS SEN BIZIM HERSEYIMIZSIN.

*********************************
KARA KARTALSIN GOKLERDE UZARSIN
100 YILDIR YASARSIN
CEKEMEYENLER KISKANALAR CATLASIN
BIR ALLAHIM BIRDE SEN VARSIN.

*******************************

YILLARCA KAHROLSAK DERTTEN KEDERDEN!!
BILSEKKI KELLEMIZ KOPAR BEDENDEN!!
ASKIMIZ HARBIDEN HEMDE DERINDEN!!
ASLA VAZGECMEYIZ BESIKTAS SENDEN!!


PARAMIZ MI VAR ESRAR ALMAYA,
SEKLIMIZ Mi VAR KIZ TAVLAMAYA,
BiR CANIMIZ VAR FEDADIR SANA,
BESiKTAS SEN BiZiM HERSEYiMiZSiN..*******************************
Seni dusundum dun aksam yine
Kafam guzeldi icmistim yine,
Sonra kendimi dusundum durdum
Ölesim geldi senin ugruna,
Hani Dolmabahce'de yururken,
Hani fenerbahceye koyarken,
Iste oyle birsey..


**********************************
ne bir heves ne bir tutku
beşiktaşım anlatılmaz bir sevgi bu
tapuoyruz seviyoruz
aşkından kahrolduk biz geberiyoruz

***********************************
BESIKTAS DIYEREK SANA YUZ VURDU
K,SIYAHIN YANINA BEYAZI KOYDUK,
YILLARDAN BERIDIR HEP SENIN OLDUK
BESIKTAS SEN BIZIM HER SEYIMIZSIN ..

********************************************
GEL GUNDUZLE GECE OLALIM
GEL GOKYUZUNDE YILDIZ OLALIM
SENINLE SAMPIYONLUKLARA KOSALIM
HAYDI BASTIR KARA KARTAL'IM

*****************************************
şampıyon olalım bu sene ucalım goklere
koyalım cıncona fenere
bır cızık atalım goklere
besıktasım adını yazalım
heryere off off off of

************************************
yağmurlu bir günde görmüştüm seni
üstünde çubuklu formalar wardı
bir anda tutuldum aşık oldum ben
hayatın anlamaı siyah beyazdı


ölümle yaşamı ayıran çizgi
siyahla beyazı ayırmaz ki
her yolun sonunda ölüm olsa da
sevenleri kimse ayırmaz ki..

******************************

HERGECE ALEMDE REİNADA SAPPHİRDE SARIŞIN MI ESMER Mİ ESMER OLSUN ESMER MANİTALAR NERDE YOK Kİ TRİBÜNDE NERDE NERDE SÖYLE ALEN LAYLAYLAYALAYLAYLAY....
VİZONTELE TUUBA FİLMİNİN EZGİSİ İLE!


*************************************
ONİKİ BUÇUĞU DEVİRDİK YETMEDİ DAHASI VAR KOLAYMI ÖLE MÜPTELA OLMAK SÖYLEYİN TORBACILAR BU ALEMDE BAĞLAMAZ BİZİ NE ALKOL NE EXSTASY HEPİMİZİN KAFASINI KIRDI CİGARANIN NEFESİİ SENDEN BAŞKA SENDEN BAŞKA SEVEMEM BEN HİÇBİRŞEYİ SENDEN BAŞKA SENDEN BAŞKA GÖZÜM GÖRMEZ HİÇBİRŞEYİİ!!!

***********************************
HERZAMAN HERYERDE SENİNLE BİRLİKTE
ÖLÜM GELSİN İSTERSE
GÖZLERDE BİR DAMLA YAŞ
KALBİMİZDE BİR AŞK SENSİN BEŞİKTAŞ OOOO

****************************
Of of Yeter Artık Beşiktaş'ım
Of Of Her Maçına Geliyoruz Of of
Yenilsende geliyoruz Yensende Geliyoruz
Ölümüne Seviyoruz Of Of

*******************************

BU SEWDA BİTMEZ HASRET BİTMEZ
İSTEYENE GİDER HİÇ FARKETMEZ
BU ALEMDE ÇARI HERKESE KARŞI
ALLAH AFFEDER ÇARŞI AFFETMEEZZZ....

**************************************
ne para ne manita nede araba
cok da umrumda bu dünya
duysun alem boyle askı
bu alemde kral carsi

****************************

Yüreğimizin Derinliklerine Kök Salmış Bir Sevdadır ÇARŞI

İNÖNÜ ye Ulaşmak İçin Coştukça STAD a Sığmadan TARAFTAR dır Sewdamız

SERGEN e ALİ ye FEYYAZ adır Aşkımız


**********************************
GİTSEN NE FARKEDER KALSAN NE FARKEDER
ALDIĞIN DOLARLAR ELBET BİRGÜN BİTER
BEŞİKTAŞ "ÇARŞI"SI ERKEĞE KÜFREDER
İŞTE SEN BU KADAR ZAVALLISIN TÜMER...

**********************************************


SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK KARTALIM SENİ
BEŞİKTAŞ SEVGİSİ KAPLADI TÜM BEDENİMİ
KUNDAKTA BAŞLADI GİDER MEZARA BU SEVDA
DUYSUN TÜM DÜNYA SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİKKK.

*******************************************
Ölüm Nerede Ve Ne zaman gelirse gelsin
üstüme siyah beyaz güller atılacak
mezar taşıma beşiktaş yazılacaksa
böyle ölüm Hoş Gelmiş Safa Gelmiş

*********************************
eğer ölürsem bu genç yaşımda
inönü statı mezarım olsun
çubuklu formamı çıkarma
ölünce o forma kefenim olsun

*****************************
Efsane Yazdın Tarihe Beşiktaş
Aşık oldum Renklerinle Beşiktaş
Ölüm Olsa Dönemeyiz bu Yoldan
Canım Feda Olsun Sana Beşiktaş

***********************************
Seyret Anadolu
Bizi Delgado lu
Sahlan fahri, ibo
Nobre, burak, bobo
Haydi Anadolu
Bak, bak, bak..
*******************************

ÜZERİNDEKİ FORMA AŞKINA...
KARA KARTAL SALDIRSANA...
ŞEREFİMİZLE HAKKIMIZLA...
KOYACAGIZ BİZ [KAN[ARYAYA...

***********************************
Seninle Ağladik Senle Güldük Biz
Sevdamiz Uğruna Canlar Verdik Biz
Siyahin Zindan Olsun Beyaz Aydınlık
Herkeze Nasip Olmaz BEŞİKTAŞLILIK

***************************
Iste bir sabah uyandigimda
Stadin kapisina dayandigimda
Gelip geçenler diyecek merhaba
Merhaba diyecek Besiktas'ima
Gelip geçenler diyecek sampiyon
Sampiyon diyecek Besiktas'ima

***************************

Siyah bizim Beyaz Bizim
Forma Bizim Şan Bizim
Siyah Bizim Beyaz Bizim
Forma Bizim ŞAn Bizim
Kara Kartalın Uğruna Kıydığımız Can Bizim
Kara KArtalın uğruna Kıydığımız Can bizim

*******************************

Milyarlar dolarlar istiyorsunuz
Formanin hakkini vermiyorsunuz
Taraftarla dalga geciyorsunuz
Formalari cikarin ciplak oynayin...

******************************
BİR İLKBAHAR SABAHI
SOPAYLA UYANDIN MI HİÇ?
ÇILGIN GİBİ KAÇARAK
MAÇKA'YA UZANDIN MI HİÇ?

****************************
yakışır sana yakışır sana
şampiyonluk yakışır sana
alemde teksin değişilmezsin
BEŞİKTAŞ SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

*****************************
coca cola pepsi
hayatta içilmez
alkolik hareket
engellenemez engellenmez..
ooooooo ooooooo

*******************************
bugün yine bana bana
kan dökmek düşer
dönerlerle satırlarla
saldırmak düşer

******************************
KULAKLARI BEDENLERDEN
1903 TE DOĞDU KARTALIM
NE BİR SEVGİLİM OLDU AH NE MALIM
FEDA OLSUN SANA CANIM
SİYAH BEYAZ AKAR KANIM
SENİN AŞKINLA DOLMUŞ DÖRT BİR YANIM
TAM 7 SENE GELDİ GEÇTİ
SANMA Kİ BENDE BU AŞK BİTTİ
HİÇ ŞAMPİYON OLMASANDA RAZIYIM
AYIRMAK DÜŞER...
(Aynalı kemer melodisi ile)

******************************
BİZ ŞAMPİYONUZ GERİSİ TRAŞ BU ALEMDE SENSİN BEŞİKTAŞ
İŞTE ŞAMPİYON İŞTE TARAFTAR
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK KARTAL!!!
(YAKIŞIR SANA MELODİSİYLE)

***************************
basın öne egilmesin aldirma kartal aldirma(2kere)
en büyük sen degilmisin aldırma kartal aldirma kartal aldirma

*********************************************

dısarda yüzbin taraftar birgün aglar birgün cosar(2kere)
seni bu sözler oyalar aldırma kartal aldırma aldırma kartal aldırma kartal aldırma
ölümler nasıl gelirse gelsin
kefenim siyahla beyaz dikilsin
mezarımı carsı ziyaret etsin
böyle ölüm sefa sefa hos gelsin
*******************************************
cimbom fener kolpa
texasta tras
bu alemde carsı
mekanda besiktas
mekanda besiktas (90 da sergen melodisi)

******************************************
dün aksam yine büyük carsıda
sarılmısım ben biraya
kafalar zom oldu dünya
aklın varsa kac kanarya(neyleyim cebimdeki milyonları melodisi)


 
Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Cevap: Karakartalım Fan Club

100. Yıl Şampiyonluk Fotolar
 
KriSTaL

KriSTaL

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club
EN BÜYÜK BESIKTAS ------ KARA KARTALIM SEN COK YASA !!!
 
C

~CaDaLoS~

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

su renkLerin uyumuna asaLatine bir bakin...B E S I K T A S K
 
SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi

Aktif Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

teşekkürler cnm emeğine sağlık yaşasın BEŞİKTAŞ:D:D
 
S

sosano

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kara Kartal Melekleri Club

karakartal uçar gider marşını nasıl dineyeceğiz yaaaa bi türlü başaramıyorum çatlayacağım
 
»| HeRCai |«

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
:beşiktaş::beşiktaş::beşiktaş::beşiktaş::beşiktaş::beşiktaş::beşiktaş: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 
»| HeRCai |«

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Sende aramiza Hosgeldin hayalciiiiim yupis...

bjkli oldugunu bilmioduuum. akilli kizmissin :yahoo: :D:D:D:D
 
Üst