Kayinvalide ile ayni evi paylasmak

Günes4616

Yeni Üye
Üye
Kayinvalide ile ayni evi paylasmak
Kizlar selamlar,
Ben 6 aylik evliyim. Esimi Cok seviyorum. Kayinvalidem ile ayni sehirde oturuyoruz biraz uzak. Esimin anne babasi oldugu icin onlari seviyorum saygimi eksik etmiyorum. Kayinvalidem esime Cok duskun görümcem evli yurt disinda yasiyor torunlarini Cok ozluyor. Bu yuzden bende hep yapici oluyorum her hafta cumartesi aksamlari gideriz pazarlari kahvaltiya gideriz.

Ben evlenirken isten ayrilmistim henuz is arayisinda oldugum icin sagolsun maddi anlamda da bize Cok destek olur kendi evine alisveris yaparken herseyden 1 degil 2 alir benim alisverisimi de yapar.

Ancak en basindan beri ayni evde oturmamizi istiyordu. Yakin tarihte bana o kadar Kira veriyorsunuz cok uzuluyorum Kiranizi Ben odeyeyim desem olmuyor bizim evin kredisinden elim kolum bagli. Yarin birgun cocugunuzda olacak dublex ev tutalim beraber oturalim sende cocugunu büyütursun dedi.Esime bunlari soyleyemiyor bu dusunceye daha once sicak bakmadigim icin esim annesini bu konuda konusturmuyordu. Bana sen konus kizim rahat edersiniz dedi.

Kayinpederim emekli calisiyor kayinvalidem de calisiyor. Bende esime soyledim. Dublex bizim icin uygun geldi. Daha sonra esimlede konusmus oturduklari evi kiraya verip dublex tutacagim demis. Daha sonra kayinpederimin yaninda dublex olmak zorunda degil 3+1 de olur Ben illa dublex demedim dedi esimde Cok sinirlendi sen esimede banada Boyle konusmamistin dedi.

Ve aradan zaman gecti bana Ben ogluma diyemiyorum sen konussan buraya tasinsaniz Ben bu esyalari atarim sizinkileri getirirz dedi Ben sok oldum cevap vermedim. Oturduklari ev 60 m2 ve 2+1 bunu esime soyledim esim sen ne dedin dedi bende cevap vermedim sok oldum dedim. Kizlar boyle tutarsiz olan konusmalar sizce normal mi ne yapmaliyim ben kayinvalidemin cok misafiri oluyor. Gorumcemler her sene 3 cocugu ve kocasi gelip 1 ay kaliyorlar ona ragmen o evde oturmayi teklif ediyor. Ve kayinvalidem gecen akrabalarinin dugunu vardi orda siyah dizde elbise giymistim ve ustumde uzun hirkam vardi bu acik kizim cikar dedi kendi siyah uzun kollu uzun elbisesini giydirdi cok bozuldum sana benim elbiselerden diktireyim falan diyor kayinvalidem de acik ama uzun elbiseler giyiyor piknige gidecegimiz zaman esofman takimi giyiyorum ustume uzun trikolar veriyor bunu giy falan diyor. Tabi o dugune kadar esime bunlari hic soylemedim dugunde kendisi fark etti ve yolda annesine kizdi sanane benim Karim sen karisamazsin ondan ben sorunluyum dedi kayinvalidem hic orali olmadi. Ve arada komsularindan ornek veriyor sende falanca gibi cocugun olunca torunumu ogluma karsi kullananma diyor neden oyle birsey yapayim annecigim diyip geciyorum. Kizlar bana bir yol gosterin esimde artik ayni ev olayina maddi yonden rahatlayacagiz diyerek sicak bakiyor ve Ben sorun yasamaktan Cok korkuyorum :(

Dubleks ev olayı bence olabilir ama fikir daha sonra değişerek 60 metrekare eve dönüşürse işte o oldukça zor olur derim. Birlikte oturanlar elbette var yok değil ama sizin birlikte oturacağınız ev kişi sayısına ve gelenleri de düşünersek size oldukça sıkıntı yaşatır. Birde çocuk olduğunda onu da düşünmek gerekiyor ve açıkcası bu sorun olacaktır. Daha yanına gitmeden kayınvalidenin üzerinizde ki baskılarına anlam veremedim adeta bir etki yaratmaya çalışıyor ama eşinizin sizin yanınız da yer alması ve bu konuda desteğini de göstermesini de takdir etmek gerekiyor. Maddi konuda rahatlıyacağız derken bu sefer psikoloji debozmamak gerekiyor. Sonuç ta yeri geldiğin de bir anne kız bile arasın da tartışma olabiliyor. Kayınvalidenin burada karakterini bilemediğim için fazla yorum da yapmak istemiyorum birçok kaynana varki gerçekten de hakkını yememek gerekiyor gelinlerine gelin değil bir kız evlat gibi davranıp destek olurken ne yazıkki bunun tersi çatışma da yaşanabiliyor. Dediğim gibi dubleks ev okey ama küçük bir ev sorun yaşatabilir.

Dubleks ev olayı bence olabilir ama fikir daha sonra değişerek 60 metrekare eve dönüşürse işte o oldukça zor olur derim. Birlikte oturanlar elbette var yok değil ama sizin birlikte oturacağınız ev kişi sayısına ve gelenleri de düşünersek size oldukça sıkıntı yaşatır. Birde çocuk olduğunda onu da düşünmek gerekiyor ve açıkcası bu sorun olacaktır. Daha yanına gitmeden kayınvalidenin üzerinizde ki baskılarına anlam veremedim adeta bir etki yaratmaya çalışıyor ama eşinizin sizin yanınız da yer alması ve bu konuda desteğini de göstermesini de takdir etmek gerekiyor. Maddi konuda rahatlıyacağız derken bu sefer psikoloji debozmamak gerekiyor. Sonuç ta yeri geldiğin de bir anne kız bile arasın da tartışma olabiliyor. Kayınvalidenin burada karakterini bilemediğim için fazla yorum da yapmak istemiyorum birçok kaynana varki gerçekten de hakkını yememek gerekiyor gelinlerine gelin değil bir kız evlat gibi davranıp destek olurken ne yazıkki bunun tersi çatışma da yaşanabiliyor. Dediğim gibi dubleks ev okey ama küçük bir ev sorun yaşatabilir.

Oncelikle zaman ayirip okuyup fikrini paylastigin icin cok tesekkur ederim. Anliyorum elbette bizi dusundugu icin dublex tutalim dedi ama sonradan 3+1 sonra oturduklari eve durumu getirmesine bozuldum. Sonucta bende kendi yuvami dusunmek zorundayim. O evde oturamam cocuk olunca salon var diyor boyle birsey yok Ben cocugumu salonda yatirmam eskisi gibi degil bir lokma ekmek bir hirka cocuk buyutulmez Ben cocugumun ayri odasi olmasini istiyorum. Kv koyde buyumus herseyi oyle yapmaya calisiyor malesef

Geri