Kaynanam Nasıl Kudurdu ( Kaynanasından Çekenler Kulübü )

ozamanda diycekti kackere getirdin bizi kapina....yani o bile sorun..herseyden bisey cikartabilme yetenegine sahip kisiye kaynana deniyor canim...ben sürekli giderim ararim..gitmedigim zamanda armadigimda da kendiler hic aramazlar birseyler olur önemli yine ben giderim ..agzini acar niye gelmiyosuz..derim sizden bekledim ben gelmedim aramadim siz niye aramadiniz..aaa hic vaktim yoktu bizde sizden bekledik....aninda da aileme haber edilir gelmiyor etmiyor diye...okadar giciklarki...bende sinirimi esimden cikarirdim...artik o bile yanimda deil..off allahim sen yardimcim ol esimi islah eyle yoluna cevir....bilirimki sen sana emanet edilene sahip cikar korursun evliligim,yuvam huzurum sana emanet bunun bozulmasina esimin bunu bir cahillikle yok etmesine izin verme allahim...amin

ne alakasi var kendini basitlestirmekle..senin bu durumunu kullandiysa ve suratina vuruyosa o onun sahsiyetsizligi, haysiyetsizligi, ben sana bisey soyleyeyim ne olursa olsun sen dunya iyisi de olsan ici kotu olan insan biseyler bulur..benimki de 30 yildir kocasina ve ogullarina ezilmis simdi bu eziklik ve kompleksini benden cikarmaya calisiyo..Bunlarin tumune lanet olsun, sakin ola sakin kendini ezdirme, kactin mactin nikah sende mi sende ona halt etmek duser!

ben kaynanamla iyi gecinirim hizmetimde kusur etmem ama 20 yil calisdim ve onun istekleri karsiladim daha dogrusu benim rizam olmadan esim karsiladi.kizkardesleri herzaman altan altan baski uyguladi. bügüne kadar tam 30 bin yuro yedi ve hala doymadi. ben cildirmak üzereyim.

kayınvaldem

arkadaşlar ben avleneli 1 yıl oldu.eşim üniversiteden arkadasımdı.bşiz doğulu onlar batılıydı.şehirler ayrıydı.ilk görüşmeye gelindi.kayınvaldem ve eşi geldi.eşimde tabi.ama yengem ortalığı karıştırdı birden söz verildi.hiçbirşey açıkça konuşulmadı.ailemde düğün için bişey istemedi ne takarsanız siz artık kendi kızınıza takacaksınız bana değil dedi.ama eşim benden önce bir nişanlılık yaşamış.ben bunu biliyordum ama tam olarak değil.bunun ilk görüşmede konuşulması lazımdı ama söylenmedi.bende cahillik ettim sustum.nişan oldu ayrı şehirlerde olduğumuz için çok görüşemiyorduk.kayınvaldem bayramlarda gelirdi ama eli hep boş geldi.bizim oralarda bu çok yadsınır.ben hiç birşey istemedim.ama söylenenler beni çok üzdü dedimki evlenince hepsi biter.düğüün herşeyini eşim yaptı.kredi çekti.bu arada eşimin evi dayalı döşeliydi.başlarda anlamamıştım ama önceki nişandan kalma olduklarını anladığımda dünya basıma yıkıldı.aslında esim evlenmeden önce eşyaları istersen değiştirelim dedi ama baktım onun içinde borca girecek yok evimiz olunca değiştiririm dedim.ama nişanlıyken kayınvaldem önceki nişan olayını bana actı.onu eşimin değilde kendilerinin yaptığını bana çok benzediği için eşimin kabul ettiğini söyledi.evlilikten 10 gün önce işi eşimin attığını.ben bunları eşimdende duydum.bişey demedim.annem kayınvaldemin b kadar görgüsüzlüğünü görünce bana nişanı atmammı bu kadının kötülüğünü çok anlattı.ama nedense hiç dinlemedim.eşimi seviyordum ama.gelinlik alırken sormadı bile alalımmı diye kiralandı.cok zoruma gitti ama gene sustum.evimme gelir eli boş bişey isttiyormusun der.zaten alacak insan alır getirir.ben ünv mezunuyum cahilde değilim.kayınvaldem ilkokul mezunu eşinin ailesinden kimse yüzüne bakmıyor ama eşime amcaları ve babaannesi daha çok yardım etti.bunu ben gördüm.ama bana sürekli onları kötülerdi.ben kime nasıl davranacağimı iyi biliyordum susuyordum.olabilir kayınvaldeyi kimse sevmez diye umursamıyordum .oda kayınvaldesini sevmiyordur diyordum.ceyizler eşimin evine getirildiğinde kayınvaldem ve eşide bizle geldi.bende eşyaları değiştirecekler o yüzden geliyorlar sandım.benim ailem yatak odasını yaptırdı çeyizimide dolu dolu yaptı.bizle geldi insan bence ne olursa olsun boş gelmez.herzamanki gibi orayada boş geldi.herkes kınadı içinde.biz temizlik yaparken o elinde sigara çay dolaştı.ben eski tabak çanak yatak vs at dedim eşime bana düşman gibi baktı eşiyle kayınvaldem.madem bu kadar değerliydi 1 yıl nişanlı kaldık bigün gelip götürseydin hepsini.bide biz temizliğe gelmişiz temizlik eşyası bez vs yok eşime kızdım artık aslında kızdığım insan umursamaz olunca erkek adam ne anlar temizlik eşyasından ama o kadar pişkinki bezaldıracaktım bana eski bir çarşafı yırtıp veriyor sileyim diye .çok sinirlenmiştim ogün eşime ne bu annenin babanın yaptığı dedim artık o gün oda boşver biz seninle yaşayacağız dedi.sustum içime attım gene.evvi temizleyemedik tamamen zaten bekar evi eşyalar 1 yıllık o sorun değil insan bir badana yaptırır.herşeyi eşim yapsın onlara göre.nasıl anne baba ben anlamadım.zaten eşimde annesiyle bağı yok.anne anneliğini yapmamışki sevgi olsun.kötülük herşeyi.annemde ogun artık patladı dediki bari gelin kız gelecek badana yapılsaydı bari.ses cıkmadı.ev pis ve dağınık şekilde kaldı artık düğünden sonra temizlerim dedim.iyi bir anne olsa nişanlı oğlunun evine birgün gelir bakardı ne durumda diye.ama söz söylenmez kendi çok havalı.en iyi markalardan giyinir.kafası yukarda gezer.tek kelimeyle sonradan görme görgüsüz.neyse herşey biyana evlendik.ben hep sustum.eşime güvendim.ailem görmüş insan oldukları için bütün bunlara rağmen sustular kızımız mutlu olsun dediler.evlendik önce biz onları görmeye gittik.bizzde adettir bohça götürülür.kaynanaya .götürdüm el öptüm ama gene boş geldim.sonra onlar bize geldi.bu arada önce annemler geldi.gelin görmesi yatak örtüsü almıştılar.yok olduğundanmı hayır annem benim sevdiğimibilir o yüzden.bu arada biz evlendiğimiz gece eşimin ailesinin evinde kaldık.ertesi sabah yola cıktık.bu arada gelinlik kiralık olduğu için teslim edilcekti.taç kaybolmuş.iki yerde düğün olunca kafa kalmdı.bir taç için neler yaptı.omu aldı bumu aldı.ailemi arayıp 500 tl para kesecekler diye laflar etmiş.zaten gelinliktede bana oyun oynadı galiba.kiralanan gelinliğin taçı çiçeği geline verilir.bana hiç birşey verilmedi.bide gelinlikçi tanıdıktı.taç olay oldu sonunda bizim evde koltuğun altına düşmüş annemler bulduda kargoladı.para kesecekler ya sözde.kayınbabam acelesi yoktu daha dedi.bu kadar iğrenç bir insan bu işte kaynanam.ama ben gene sustum.gelin oldum ertesi gün temizliğe başladım ev o kadar pisti ki 1 ay temizlik yaptım.sonra evimize geldiler gene elleri boş.ama bu sefer eşime konuştum.dışardan bir insan geliyo elinde küçükte olsa bir hediye var ama senin ailen bomboş.ben bişey istediğim içinde değil oğlunu düşünüp a bunu oğlıum sever bir recel vs yapıp getirse bu aslında.ama annelik yokki.konuşmaya gelince ondan iyisi yok.bizde konuşurken birden konu eski nişanan getirdi ve o sana benzemiyordu ki dedi.ben allak bullak oldum.önce ne dedi şimdi ne diyor.onlar gittikten sonra ben eşimle kavga ettim.güvenim sarsıldı.herşeyin yalan dedim.boşanıcam edim.benim ailem duysa ne der yüzünüze tükürür dedim.gururum cok kırılmıstı baska insanın hayatını yaşıyordum sanki.bu arada babası eşimi arayıp belli bir miktar para istedi.utanma kalmamıs dedim ya.durumları olmasa memurlar.ayrıca düğün için kredi çektik biz ödüyoruk.babası olsa olsa takı almıştır.5 tane bilezik oda önceki bozulan nişandan kalanlar bozdurulup alındı kesin diyorum.yoksa onuda almazlardı.bu arada eşimle kavga ettik onun memleketine gittik ben boşanmak istiyordum.kayınvaldem ve eşinşn yanında ben herşeyi anlattım eşime kızarak ama asıl kızdığım insanlar belli.ses var görüntü yok dedim.düşünsenize evlendim ve kayınvaldem 1 bardak bile almadı evime.ama kasılmaya gelince ondan iyisi yok.bu sefer bana biz herşeyi yaptık ettik.vs dedi.bende sinirlendim ağladım verilen sözlerin hiçbiri yapılmadı deim hep ben arada kaldım ben üzüldüm dedim.kendi ailemi bile kırdım buyüzden.sonra baktı ben boşanıcam bu sefer gidip eşya yüzünden boşanıcam mı diyeceksin vs dedi.benim derdim eşya sanki.aslında biliyorda ne olduğunu herşeyi kötülük.kendini yerden yere attı.ben şok oldum.ama cok üzüldüm neyse ortalık yatıştı biz döndük.ben cok düşündüm ama eşim tek basına ne yapabilir arkasında ailesi olmadan onu suçlayarak olmayacak.hepsinin üzerine rest çektim.ama evimize dönünce ben rahatsızlandım.öenemli bir ameliyat oldum.eşim hep yanımdaoldu benim ailem geldi bütün akrabalarım aradı eşimin amcaları ve babaannesi aradı ama sadece kayınvaldem ve eşi aramadı.bu bana o kadar dokunduki.lafa gelince eşya neki değersiz önemli olan ilgi sevgi diyen kadın birke aramadı.bende hayatımdan sildim bu kadını.eşim ailesiyle görüşebilir ama onud aramıyorlar aslında bana en başından beri dokunan buydu benim bir ailem var canım yansa yanımda biterler ama lafta tek oğlum diyen oğlunun birkez başını okşamamıştır.ben onları aramıyorum ama eşimlede onuşmuyorlar.eşimin babası sessiz sakiz iyi adam ama zamanla kadına uymuş.benim canımı çok yaktı bir kızı var dilerim benim yaşadıklarımı yaşamaz.ama ben hakkımı helal etmiycem ömrüm boyunca.ben kin tutan biri değilim kimseye kin tutmadım bu yaşıma kadar ama bu kadını affedebileceğimi sanmıyorum.böyle anne olmakta istemiyorum.yanlışmı düşünüyorum sizce fikirlere açığım

canım yaaa baştan sona okudum çok zor günler geçirmişsinn çok üzüldümm. bir kere kayınvalideni çok ayıpladım. nerelisin bilmiyorum bizim oradaa geline evlenmeden önce kayınvalide bohça getirir içinde iç çamaşırından tut da terliğine kadar herşey olur. onu bırak kaynanan sana bir çöp bile almamış yazık ki ne yazık o kadına. ikincisi temizliği erkek tarafı yapar gelin kızda yardım eder ama asıl temizlik erkek tarafına aittir. kaldıki eşyalara hiç bişey diyemiyorum :) vallahi çok sabırlıymışsınn canım Allah bu kadınla birlişkte sana sabır versin ama ben derim ki boşver hiç takma kafana sen eşinle mutlu ol gerisini boşver kapı kapandığında eşinle sen içerde kalırsın gerisi kapının dışında siz mutluluğunuza bakın onlar artık el Rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşallah :) bu arada geçmiş olsun :)

canım benım kaynanadanherkes çekıyor ben de çok çektım ve de çekıyorumm ewlendık ewıme sadece ketıl aldı saddece eşimde sevmez annesını çunku annelık yapmadı bu yaşına kadar en zamn arasa ewımıze gellse hep hzuurumuz kaçar bn de susan bııydım baktım alttan aldım ıyıce tepeme bındı artık yeter dedım ne derse cevabını verıyorum kendını ezdırme ve arama konuşma mesafenı koy yoksa tepene çıkıyor ben kaçarak ewlendım kımsnın yardımı olmadı ewlenmışım 2. hafta benı ayagına çagırıyor yaa mubarek gel bır gor gelın ılk senın ayagına mı geleck bır de yenı ewlıyız bana bıleık almiş istersen vereyım dıyor yaa akıl yok kı oyle denırmıı anlatmaya kalksan çokk şeyy varr şimdıde torununu sevmeye gelır hıç konuşmam laf sokarsa ben de ona sokarım somurtur durur sonra gıder allahtan eşim benım tarafımda ne oldugunu o da bılıyor çok şukur mutluyuz ondanda uzak durmaya çalışıyoruz sen de ole yap susma cvbını ver ve de sonra at gıtsn kafandan umursama:bangin:

gelin kaynana kaynanadan çekenler
kaynana, gelin kaynana, kaynana derdi, kaynana kavgası, kaynana sorunu ve dahası burada arkadaşlar.

kaynana-15f.jpg

Henüz evli değilim ama etrafımda ki gelin kaynana muhebbetlerini gördükçe, sırf bu kaynana derdi için, bazen evliliği bile istemiyorum:D

Elbette ki iyi geçinen yada kendisi iyi olan kaynanalar vardır ama genel anlamda kaynanaların alayı hep gelinleriyle uğraşır. Yahu nedir derdiniz, alıp veremediğiniz bilmiş değilim:) Bazen düşünüyorum da benim kaynanam olsa, nasıl olurdu diye... :)

Evet Melek'ler ve bizi ziyaret eden bayanlar, siz kaynananızla nasıl anlaşıyorsunuz, sizin de kayınvalideniz sizinle uğraşıyor mu?

Bu gelin kaynana sorununa nasıl bir çözüm bulmalı, hadi gelin hep birlikte dertleşelim ve bu soruna bir çözüm üretelim:)
of ya bütün kaynanalar sorunludur, benim yok ama olsa sorunlu olurdu sanırımmm, paylaşmak istemiyorlar oğullarını, sanki oğulları bulunmaz hint kumaşı hıhhh :)

Sizde kaynan olacaksınız o zaman da gelinlere mi atacaksınız. önce kendinize çeki düzen verin pireyi deve yapmayın. biraz okumuşsunuz diye kendinizi bulunmaz hint kumaşı zannetmeyin. sen iyi olki karşıdakide iyi olsun. her şeyi yapıp yanlış anlayıp küçücük şeyleri büyütün ondan sonra kaynanam şöyle yaptı böyle yaptı deyin. belkde haetmişsinizdir belkide daha fazlasını . iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler. ama yok siz hep haklısınız!!!!!!!!!!!!!!!!

Cok haklısın bende aynı seyleri yasadım kacarak evlendim ve benden sonrada buyuk kaynım evlendi ve kaynanam la evleri ayırdık yeni gelen eltim onla oturmaya basladı ve benim 8 tane görümce m var hepsi birbirinden sinsi aralarında tek gelin Ken anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler resmen ve eltim geldikten sonraki bı ilgileri bi ayrım yapmalar ve bende hiç sevmediler ne yaptıysam yaranamıyorum ve onların yiz inden psikolojim bozuluyor hoş eltımde ii olsa oda onlardan beter akrabaları diye kendini bisey sanmaları bı havalara girmeler arkalarından konusu yuzlerınede yağcılık yapıyor ve hep o onların goz desi ben hic sevilmedim hep dişlandım ve artık bıktım ne yapsam yaranamıyorum kaynanam in ağzında hicbirsey durmuyor ne olsa gidip kizlar a yetıstırıyor kızlarında ben kıskanayım diye eltim e yağlanıyorlar benim yaninda sakalasıyor ve bunların bu yapmacık hareketleri veni cok rahatsız ediyor eltımde sağolsun hep kendini düşünür beni ii bilsinler onu kötü yani elinden geleni yapıyor işin zoruma giden tarafında hem benden yas olarak küçük hemde cok kıskanc ondan biraz alımlı ve fizik olarak olsun guzellik olsun marifet olsun ustun oldugumdan hic cekimiyor üstelik esi onu aldatıyor ve hic umrumda değil onun derdi yaranmak ii görynmek ve uyardiğin zamanda napım kocam capkın diyor yani boyle bır aileye geldim icin lanet ediyorum esim sen cok iyi bir insan fakat onlara olan kin öfke m yuzunden aile mede yansıyor mutlu olamıyorum gitmek istemiyorum kaynanam lara gitmediğim zamanda adımı kötüye cıkarmaya calisıyor bilmiyorum allah İslahiye etsin bunları benim psikolojim bozuldu ve psikiyatri ye gidicem bu aralar

Geri