Kaynanasıyla birlikte oturanlar buraya

Merhaba 33 yaşındayım bekarım biriyle tanıştım yakışıklı akıllı maddi manevi düzgün biri. Baba ölmüş ama annemle yaşayacağım diyor. Ben öğretmenim yaşım gereği biraz zoraki tamam desem mi hayır mı desem çok zor bir halde kaldım. Kayınvalide olacak teyze akıllı ve baskın bir kadın anladığım kadarıyla. Bense 7 yıldır yalnız yaşayan biriyim. Kendi ailemin yanına bile dönmedim özgürlükçü bi tarafım var. Herşeyden çabuk sıkılırım. Fakat işte yaş çocuk mevzu da zorluyor ne yapsam bilmiyorum. Okuduğum yorumlar korkunç gerçekten

Merhaba ,

Tanıştığınız kişinin maddi ve manevi hali ,karekteri iyi. Bu zaman da böyle olumlu özelliklere sahip kişilikleri bulmak zor.Annesi ile biraz zaman geçirin .Birbirinizi tanımaya çalışın.Özgür olmayı herkes ister.Bazıları sizin gibi bir tık daha üsttedir.Birlikte yaşama talebi sizi elbette zorliycaktır. Bir evde iki farklı düşünen beyin varken 3 olucak.Tartışmalarda kaçınılmaz olucak. Evlenmeyi düşündüğünüz kişiylede bu konuyu kırıcı olmadan konuşun. İyi düşünün öyle karar verin..Belkide korkularınız yersiz...Kader kısmet .Hakkınız da hayırlısını temenni ediyorum..Sevgiler.

Bnde malesef altli ustlu otryrm iki aylikta evliyim yememiz icmemiz bir hergün evini temizliyorum yaşlıda değil ama mal olduğu için kendi yapamiyo kocamda istemiyo böyle oturmak ama bişey de yapmiyo herseyime karisiyo gıcık kadın annelere gitmeme bile Allah yardımcımız olsun bazen annesini sylyrum ama açık açık şikayette edemiyorum okadar gıcık cimriki bide sürekli sarılır bana nefret ediyom ondan oğlunun önünde bide sarlyo.öyle cimriki dogalgazima makinaya nekadar çamaşır attığıma kadar karisiyo napcam bilmiyorum.kocam keşke icraate geçse burdan gitsek napsam kocam harekete geçiririm bi akıl verin banada lutfenn

Bende kaynanamla aynı evdeyiz malesef 2 ay oldu evleneli ama bıktım cidden kayın babam yok rahmetli sürekli bi kendini acındırma hali içinde bilemiyorum diyorum bi bardak su vermeyle hizmetçisi olmam yada ütüsunu yaparsam bel fıtığı olmam diorum yapıorum da ama her şeye müdahale o bilio ben bilmiorum sanki ve oğlunu çok kiskanio kocamı çok seviorum ama bıktım şakalaşma yapamıyoruz hemen yüzü asilio çünkü kocam benle biraz sakalassa annesi kirilmasin diye hemen annesine de şakalar espiriler yanağından öpmeler iğreniyorum artik sanki evde bi kumam la beraber yaşıyorum gibi hissetmeye başladım niye böyle yapıo ki 2 ay oldu ama hic yalnız kalamadık inşallah bi an önce kendi evime çıkarım

Merhaba canım .Kaynanayla aynı evde oturmak gerçekten zor. Yeni evlisin sana olan müdahelesi , fikirleri, önerileri zoruna gidebilir. Birbirinizi zamanla daha iyi anlayacak ve tanıyacaksınız. Çokta kafana takma . Eşini kendinden soğutma .Kaynananla iyi geçinmeye bak.Birde onun istediği şekilde davran bakalım belki aranızda ki bu sıkıntılar hal olur. İnşallah en kısa zamanda kendi evinde oturmak nasip olur.

Bebegimi dunyaya getirdim ama yine huzur yok evliligim bitme noktasinda kocam beni bosuyo sebebi de annesiyle altli ustlu oturmak istememem cok zor biliyorum ama bundan sonra sadece bebegim olacak ayrica da esimi mahkemelerde surundurmek istiyorum bana yasattiklari icin annesini de Allaha havale ediyorum sayesinde yuvam yikildi

Merhabalar Allah sabır versin bende çok zor durumdayım 11senedir evliyim iki tane aslan parçası oğlum var iki görümce eşim ben hepimiz bir evde yaşıyoruz ve tabiykide kayın valdede var olmazmış neyse görümce Kerim'i evlendirdi yolcu ettik kayın valledimin evinde oturuyoruz Hep sıkıntı çektik hep Yok Yok Yok Yok görümcelerim evlendirdim O zaman sıkıntı çektim eşim tek maaşla yetiştiremedi iki tane çocuklar 11 sene bize yardım etti Kayınvalidem kayınpederime maaşı vardı emekli maaşı Hep sürekli başımıza kaldı 11 senedir size yedirdim ye dediklerim burnunuzdan gelsin hep çocuklarımı hakkında Siz Aile misiniz Anne misiniz siz babam mısınız hep sürekli bize azarlayarak konuştum hiçbir zaman bize destek olmadı evlenen görümcelerim gitti ama evime karışır oldular sürekli benim elimde var aslında benim evimde sayılmaz ama artık böyle benimsemek gerekiyor Geçenlerde Kayınvalidem düştü perde yazarken Kolu kırıldı büyük görümcen bana telefonu açtı benim annemin 60 yaşında ne işi var camda diye baktım yetiştiremiyorum çocuklara ben bakarım dedi Şu anda kızla evlendikten sonra beş kuruş para yardım etmiyor Sıkıntı orada olduğum için kocaman yardım etmek isterim bilemezdim Ben onun perdeyi çıkıp düşeceğini kim isterki olsun diye evime gelip her şeyin yerini değiştirdi Sen de zevk mi var derdi Kayınvalidem sürekli bana Annem böyle olsun baban şöyle olsun tek kardeşin şöyle olsun yengen şöyle olsun yıllardır benim Psikolojimi bozdu dayanacak gücüm kalmadı Sabrediyorum ama eşim için Sabrediyorum Allah bunun mükafatını verecek diye düşünüyorum bekliyorum inşallah evlatlarımdan güleceğim Allah'ım herkese yardım etsin kimseyi darda koymasın ben sıkıntı çekiyorum kimse sıkıntı çekmesin Ben şuanda küçük görümceme aldı Annesini götürdü 10 gün annesinde kaldı geldi üç gün bende kaldı sonra tekrar büyük görümceme gitti kolumla alçısı tutmayınca büyük görümcen Ben anneme daha iyi bakarım dedi aldı gitti benim çok zoruma gidiyor biz birlikte yaşıyoruz bu şekilde olmaması lazım ve gitmeden önce neden eve para vermiyorsun biriktirmiş Sen çok para biriktir misin dedim biliyorum ben bunları Vermeyeceğim dedi 11 senede diye dedim sana bundan sonra vermeyeceğim sana dedi içimde hiçbir kötülük yok akşamdan tartışsak bile sabah kalkarım hiçbir şey yokmuş gibi davranırım Ama eşimin hatırı için çocukların psikolojisini bozdun sürekli evde kavga sürekli evde kavga yoruldum artık Hep bir beddua ile ufacık bir şey olduğu zaman Bakıyorum hemen beddua ediyor Benim ailem çok iyi insanlar yine onun yüzüne bakıyorlar birkaç kere mı ayrılmaya kalktım eşimi çok seviyorum Evet sevgi karın doyurmuyor Ben seviyorum yapabilecek bir şey yok katlanmak zorundayım diye düşünüyorum Gittiği yere kadar artık yapacak bir şey yok çocuklarımın geleceği benim için daha önemli onları MSI kredisi daha önemli benim için evet benimki Koleji'nde bozuldu ama yapabilecek bir şeyim yok sizlere soruyorum Bu zulüm değil de ne çekecek mi acaba ettiklerini bulacak mı acaba ben evlenirken böyle olacağını hiç zannetmiştim insan daha önceden kaderini göremez Yaşar Dediğim gibi Allah herkese yar ve yardımcısı olsun Özellikle de bana da teşekkürler

Arkadaslar benim gibi kaynanayla kayinla yasayan insanlar varmi die merak ediodum varmis ne yazikki. Bende 1seneden fazladir oturuorum esimin annesi babasiyla. Cok ii insanlar yattigima yaptigima hicbiseye karismiolar ama gercekten ev ustune yuva kurulmuo . Ben dogudan evlendim oralarim orf adeti cok farkli saygiya buyuk onem veriolar . Esimle sakalasamiorum bacaklarimi uzatamiom bi tek odam var icine girip rahat ettigim . Kocamda hic cikarmio disariya gezdrmio ay bi ya cikioz ya cikmioz iyice bunalima girmeye basladim . Birde esim farkli sehirlerde clisio . Yani anlayacaginiz kimle evlendim bilmiom sanki eve gelmis bi hizmetci bakici gibiyim . Artik sabrimin sonuna geldim hayatimi kimsenin yoketmesine izin vermicem sonu ne olursa olsun .

Geri