Kaynanasıyla birlikte oturanlar buraya

Valla bu devirde zor iş, eşinle anlaşmak zorken bir de ailesi büyük sıkıntı. Evlenmeden önce ayrı eve çıkmayı konuşmak şart.

Kizlar yazilarinizi uzun zamandir takip ediyorum..sizin yazilarinizi okudukca rahatliyorum.ben 8 aydir kaynanamla oturuyorum ve inanilmaz mutsuzum...kocamla basbasa sadece balayimizi yapabildik...onun haricinde arada bi istanbula kizinin yanina gidiyor...ben nisanliyken kayinpederim vefat etti ve ikinci kez nisan atti demesinmer die ben nisanliuken ayni evde oturacigimiizi ogrrnip kabul ettim basta ayri ev demistiler sonra nisanlaninca kaynpederde vefat edinve basimiza bu is geldi die beni zorla kabul ettirdiler olmazsa 3 5 ay sonra cikarsiniz dediler ve ben birakin 3 5 ayi ilk aylarimda kaynana sendromuna girdim dusunun ilk gecemizin ertesi gunu evimize birsuru misarir dolustu ben utancimdan yemek bile yiyemedim yok kizim carsafin kiendiyse atalim makinaya bilmem ne benden ince ince carsaf istemeler kafayi yiycektim cok ama.cok zor esimle cok konustum olmuyo alisamiyorum die ama esim de anliycak kapasite olmadigini fark ettim.artik agzini bile acmiyorum cocukta dusunmuyorum bu yuzden anne olmak benim de hakkim ama.mutsuz dunyama bi cocuk dahil etmek istemiyorum ramak kaldi canima kiymaya coook mutsuzum

Özellikle yeni evlenenler için sorun oluyo. Benim yeğenim kendi evi olmadan evlenmiyceni söyledi kadın buna sinir olmuş kaynanası, o günden sonra taktı kıza. şimdi evi ayrı olsada iki günde bir gelip ızın moralini bozup gidiyormuş. nolursa olsun yapılmamalı, başkalarını hele ki oğlunun sevdiği kadını üzerek eline ne geçer bu kaynanaların anlamıyorum :((

Kizlar yazilarinizi uzun zamandir takip ediyorum..sizin yazilarinizi okudukca rahatliyorum.ben 8 aydir kaynanamla oturuyorum ve inanilmaz mutsuzum...kocamla basbasa sadece balayimizi yapabildik...onun haricinde arada bi istanbula kizinin yanina gidiyor...ben nisanliyken kayinpederim vefat etti ve ikinci kez nisan atti demesinmer die ben nisanliuken ayni evde oturacigimiizi ogrrnip kabul ettim basta ayri ev demistiler sonra nisanlaninca kaynpederde vefat edinve basimiza bu is geldi die beni zorla kabul ettirdiler olmazsa 3 5 ay sonra cikarsiniz dediler ve ben birakin 3 5 ayi ilk aylarimda kaynana sendromuna girdim dusunun ilk gecemizin ertesi gunu evimize birsuru misarir dolustu ben utancimdan yemek bile yiyemedim yok kizim carsafin kiendiyse atalim makinaya bilmem ne benden ince ince carsaf istemeler kafayi yiycektim cok ama.cok zor esimle cok konustum olmuyo alisamiyorum die ama esim de anliycak kapasite olmadigini fark ettim.artik agzini bile acmiyorum cocukta dusunmuyorum bu yuzden anne olmak benim de hakkim ama.mutsuz dunyama bi cocuk dahil etmek istemiyorum ramak kaldi canima kiymaya coook mutsuzum
Canım kesinlike eşinle aranı iyi tut. Sen iyi olduktan sonra emin ol Allah yardımcı olur sanada. Kaynananla aran konusunda birşey diyemiycem ama içinden geldiği gibi davranmalısın diğer türlü sen zor durumda kalı psikolojik olarakda zor olur diye düşünüyoruum.

Ben henüz evli degılım.abımler üst katımızda oturuyor. Evlendıkten sonra yeme içme birdi. Yatmaya evlerıne cıkıyolardı. Gel zaman gıt zaman derken baya deneyımım oldu. Suan evlenme planları yapıyorum. Evimiz var dıyo sevgilim. Ama ben istemıyorum altlı üstlü oturmayı. Bu durumu aileye izah etmemiz gerekıyor. Ev var nereye gısıyorsunuz dıyebılırler. Kendım çalısıyorum. Mühendisim. Sevgılımde teknıker. Oda calısıyor. Korkuyo gecınemeyız dıye zor olur dıyo. Ama ben kararımdan dnmuyorum. Sen bılırsın evlenmeyede bıöırız dıyorum. Sızce dgru mu yapıyorum. Bu konu yuzunden evlenmemek olurmu

Ben 1 yillik evliyim 9 aydir kaynanamla ayni evdeyim. Kayinpedrrim calismiyor.benm dugunumu gorumcemden bir hafta snra yaptik ama gorumcemin evini herseyini esiminde yardimiyla kaynanam duzdu.simdi ise bana sakn ev falan dusunme sizi baska bi yere gondermem diyo esime bana yaptiklarini teker teker soyluyorum bazen ben soylemeden bile anliyir saolaun .sirf ona inat olsn diye yakn zamanda eve cikmayi planliyorz.tabi zaman daha ne gosterir onu allah bilir ama esimde bende kararliyiz. :/

Sormayın aynı dert bende de var.maddi durumdan dolayı evi de ayiramiyoruz Eşimle sorunumuz yok ama ailesi yüzünden sürekli kavga ediyoruz.Eşim sürekli sabret diyor ama dayanacak gücüm kalmadı. Sıkıntılar dan dolayi urtiker geçiriyorum suan hala anlatamadım. Eşimi seviyorum ama tu kendim.

Ben 5 yil kaynana ile yaşadım sonra ev aldik ayrıldık 4 yil ayri kaldik ama o surede bile girip cikmalarimiza gezmemize yememize icmemize karisiliyordu evimin esyasina bile müdahale ettiler...kendi kafalarina gore evimin esyalarini aldilar sonrada kredi ile aldik krediyi odeyin diye faturayı elimize verdiler...
4 yil aradan sonra gelip benim evime yerlestiler piskolojim altüst... Eşim babama çıkın diyemem sabret diyor evet ucunda ayrilma konusu olsa eyvallah 2 sene 3 sene... ama yok...ustune kaynimda bizimle kaliyor onu evlendirip yinede onun yaninda kalmazlarmis o kucuk oglan diye mecbur degilmis onlata bakmaya...kaynanam butungun telefonda eve ne girdi kim ne yapti canli yayin butun akraba kolu komşu ya anlatır...hic biseyden memnun olmaz...cocuklarimla ilgilenmemi kıskanır nasil onlarin bile ihtiyaclarina isteklerine karışırlar.... Artık bittim piskolojim hic iyi degil hep odama g

Geri