Kaza namazı diye bir şey varmı ?

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Kaza namazı diye bir şey varmı ?
Merhaba hocam. Ben açıkçası namaza çok geç başladım . Çevremdekiler geçmişe dayalı kılınmayan namazların kazasını yapmam gerektiğini söylüyor. Bazıları ise kaza namazının olmadığını belirtiyor. Benim namaz borcum çok bu durumda ne yapabilirim ? Kaza namazı nasıl kılınıyor ?

Merhaba. Namaz kılmak İslamın şartından ikincisi ve bir müslümanın imandan sonra yapması gerekendir . En önemli İbadet ve borçtur. Namaz müslümana farzdır. Farz olan namazı bazı sebeplerden dolayı kılamayan insan o vakti en yakın zamanda kaza etmesi de farzdır. Yani nasıl olsa geçti diyerek kılmamazlık yapmamalıdır. Geçmişte kılamadığınız namazlar için ise bir takvim oluşturup tahmini olarak ne kadar kılmadığınızı çıkarın. Ve o takvime göre kıldığınız normal her vakitten sonra Geçmişten kazanız olan aynı vakit namazını da kılarak takvime ekleyin. Böylece namazları döndermiş olur ve kazaen de olsa borcunuzu Ödemiş olursunuz. Ve Bu uygulamayı en kısa zamanda yapın ki geçen ömürden geçiyor. Kısa ömrümüzde namazlarımızın borcunu düşürelim.

Geri