kedi dili ile yapılan pasta tarifleri

• Konbuyu başlatan pastameraklısı
  • Başlangıç tarihi
P

pastameraklısı

Forum Okuru
kedi dili ile yapılan pasta tarifleri
selam hanımlar çok fazla becerikli bir ev hanımı olduğumu söyleyemem iki oğlum var onlar için yapılışı çok kolay pasta tarfleri arıyorum geçen bir komşumda kedi dili büsküvisi ile yapılan pasta yedim inanılmaz hafif ve lezzetli bir pastaydı benim çocuklarda bu tür şeyleri çok seviyorlar elimden geldiğince de onlara pratik sütlü pasta ve tatlıları yapıyorum bayılarak yiyorlar.

Kedi dili büsküvisini ilk kez yediğim çok hoşuma gitti bana birkaç kolay tarif verirseniz sevinirim

Merhabalar... Benim çocuklar da bu tür pasta ve tatlıları çok sevdikleri için bizim evdede sıklıkla yaptığım şeylerdir.. Geçen denediğim kedi dili büsküvisi ile yaptığım bir tarifi sizle paylaşmak isterim yapılışı oldukça pratik ve kolay bir tarif emin olabilirsiniz;)

Malzemelerimiz kısaca şöyle;
*bir paket kedi dili büsküvi
*bir poşet hazır çikolata sosu
*damla çikolata
*hindistan cevizi

Kreması için malzemeler

*bir litre süt
*iki çay bardağı un
*bir paket vanilya
*bir yemek kaşığı kadar margarin yada isteğe bağlı olarak tereyağ

Islatmak için malzemeler

*Bir buçuk su bardağı sıcak süt
*iki yemek kaşığı şeker

Kedi-Dili-Bisküvili-Pasta-Nasıl-Yapılır-e1429461635784.JPG

Şimdi pastamızın yapılışına geçelim
sıcak süt ve şekeri büsküvileri ıslatmak için hazırlayalım. kedi dili büsküvileri 12 adet kadar olacak bu karışımla tek tek ıslatalım ve sonrası borcama dizelim diğer 12 adet kalan büsküvileri ıslatmadan kremayı yapalım. kremayı nasıl yaparım derseniz, yağ ve vanilya harici tüm malzemeleri derin bir tencereye alarak topaklanmaması için karıştırarak pişirelim topaklanırsa bir mikser yardımı ile karışımı çırpabilirsiniz.

kaynadığı zaman altını kısarak vanilya ve yağı ekleyelim. krema soğuduktan sonra borcama dizilen büsküvilerin üzerine yayalım ve üzerine damla çikolataları koyalım daha sonra diğer ayırdığımız 12 adet kedi dili büsküviyi ıslatarak muhallebinin üzerine dizelim daha sonra çikolata sosunu paketin üzerindeki tarife göre pişirelim pastamızın üzerine dökelim en son üstüne hindistan cevizi serpelim. bu pastayı birkaç saat buzdolabında dinlendirip servis yaparsanız çok daha lezzetli olacaktır;)

Aynından istiyoruz akşama istiyoruz hemen istiyoruz. Eşşek dili ile yapılmış pasta da olsa kabulümüzdür :D:D Ailen :D:D

Geri