Kedi Gözü Makyajı

Kedi Gözü Makyajı
Kedi gözü makyajı
kedi gözü makyajı teknikleriEtkileyici bakışlar, vurucu gözler ve işte karşınızda kedi gözü makyajı melekler :) Eğer siz de makyaj yapmayı seviyor ve gözlerinizde bir farklılık gerçekleştirmek istiyorsanız kedi gözü makyajını deneyebilirsiniz :)
2012 yılında etkileyici bakışlara sahip olabilmeniz için göz makyajında kedi gözü çekiciliğinden yararlanabilirsiniz. önce cildinize fondoten uyguluyorsunuz.

Göz altı kapatıcı sürerek göz altındaki koyulukları kapatın.Açık renkli kapatıcıları kullanabilirsiniz.Gözün altı ne kadar açık renk olursa kedi gözü makyajı o kadar ön plana çıkıyor.Sonra pudra ile sabitleyin.Mavi, yeşil, bronz, gri, mor gibi dilediğiniz farklı canlı renklerle kirpik diplerinizden başlayıp gözünüzün dışına doğru ince bir çizgi çekin. Sonra göz bitiminden kaşlarınıza doğru hafif bir kuyruk çekin. Göz hatlarınızın daha da belirgin olması için kaşlarınızın altına beyaz far sürerek kedi göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.Özellikle kirpik diplerine kalın hatla çekilen ve gözlerinizi ön plana çıkaran canlı renklerdeki göz kalemleriyle hem modayı gözlerinize taşıyacak hem de ellili yılların kedi bakışı efektini yakalayabilirsiniz.
 
Üst