Kedilerde Hastalıklar ve Belirtileri

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Kedilerde Hastalıklar ve Belirtileri
kedi hastalıkları ve belirtileri kedilerde hastalık belirtileri kedilerin hastalık kedi hastalıkları ve tedavileri
Kedi Hastalıkları
Kedi Nezlesi İsmi sizi yanıltmasın, çok rastlanan ve akut bir biçimde geçen kedi nezlesi çok tehlikelidir. Bu hastalık yavru kedilerin ölümüne bile neden olabilmektedir.

Belirtileri - Yaşaran gözler
- Salya akımı

Bu durumdaki kedi vakit kaybetmeden veterinere götürülmelidir. Maalesef bazı durumlarda bu hastalık başka hastalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle KORUMA AŞISI yapılması tavsiye edilir.

Kedi Epidemisi Çok tehlikeli olan bu hastalık bulaşıcıdır. Bu hastalığın kurbanları daha çok genç ve yaşlı kedilerdir. tedavisi mümkündür ama maalesef her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Koruma aşısı kedinizi bu hastalıktan uzak tutacaktır.

Gençlik Hastalığı Kediseverler arasında çok korkulan bir hastalıktır.

Belirtileri - Yüksek ateş
  • İştahsızlık
  • Kusma
  • Ağızda kötü bir koku
Bu belirtilerden 3 - 4 gün sonra kusma başlar. Hayvan dikkatle izlenirse belirgin bir zayıflama gözlemlenir. ayrıca gözlerde akıntı başlamıştır. Ateş daha sonra düşse bile tekrar yükselir. Hastalığa yakalanan hayvan çok su içer ve soğuk yerler bularak buralarda yatar.
Bu aşamadan sonra hastalık ölümle sonuçlanır.
Hastalığın teşhisini veteriner kan ya da salya testleri ile saptayabilir. Ciddi bir hastalık olan gençlik hastalığının aşısı mevcuttur. Kedinizi hastalığa yakalanmadan önce aşı yaptırarak bu hastalıktan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Aids'i
Bu hastalık kedilere insanlara bulaştığı gibi bulaşmamaktadır. Bu hastalığın tedavisi yoktur ve ölümle sonuçlanır.

Karınderisi iltihapları Bulaşıcıdır ve bir virüsten ortaya çıkar. Bu enfeksiyon çok yavaş oluşmaktadır. Hasta kedi sıkıntılı ve zaman zaman iştahsızdır. tedavisi, teşhisi zordur ve zaman alır.

benim kedim sokaktan buldum cins bir kedi adı garfield aynı benziyor daha yavru ve de eve aldığımız ilk gün oyun oynadı ondan sonrada yıkadık sudan hiç korkmadı ama 2. gün ve 3. gün hiç oyun oynamadı yemek yemedi hep uyudu bunun sebebi nedir şu andada uyuyor keyfi gelince bir toaletete ve su içmeye kalkıyor bunun sebebi nedir lütfen söylermisiniz yoksa geri sokağa bırakcam?

merhaba kedinde kanlı ishal veya kusma yoksa endişelenme. ishal vücutta su kaybına neden olur.kedinin keyifsizliği tamamen yıkamandan kaynaklı kedilerin derisinde onları deri enfeksiyonlarına karşı koruyan bir yağ dokusu mevcuttur her yıkamada bu dokuya zarar verirsin kediler kendilerini temizlerler. kedin yavru olduğu için metabolizmasının yağ dokusunu yenilemesi zaman alır metabolizma hızlı çalışır buda kedinde koku keyifsizlik gibi belirtiler ortaya çıkarır. sokağa bırakmadıysan onun için daha iyi olur.

Kedim 7 aylık ve bütün aşıları tam . Gayet eski halinde ve sağlıklı görünüyor ama vücudunda etrafı tüylerle kaplı bezeler çıkmaya başladı . Veteriner ' e götüreceğiz . Ama korkuyorum.... Sürekli uyumaya başladı . Ya ona bir şey olursa ... :( :'(

Merhaba gedim puck 5 aylık bugün birden kustu sonrada uyumaya başladı nedeni nedir hastalık olabilirmi bide kuşamdan önce çok kötü tuvalet kokuyordu kedinin üstü

Merhaba
Kedim dişi 2.5 yasinda
15 gundur hasta
Once halsizlik surekli uyku hali ve yuksek ates 41.7 ile basladi
veterinere goturduk 3 gun orada kaldi serum takildi daha sonra 3 gun antibiyotik tedavisi gordu
Biraz kendini toparlar gibi oldu ama sonra istahsizlik basladi 2 gun hic yemek yemedi tekrar veterinere goturdugumuzde ilk zamanki gibi olmasada yine atesi yukselmisti
Yine surekli uyuyor hic birsey yapmaya hali yok zayifladi ve ishal
3 gundur yine antibiyotik aliyor
Kan tahlili yaptiracagiz fib olabilecegini soylediler
Tedavisi olmayan bir hastalikmis
Simdi oyle bana oyle olmadigini soyleyecek birine ihtiyacim var :(

Geri