Kedilerle İlgili Gerçek Bilgiler

• Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
kedilerle ilgili bilgiler kedi ile ilgili bilgiler kediler ile kediler hakkında bilgi hakkında
Kedilerle İlgili Gerçekler

Kedilerde 230 adet kemik bulunur. İnsanlarda bulunan kemik sayısından 24 fazladır.

Kedilerde köprücük kemiği yoktur. Bu sayede başının sığdığı heryere girebilir.

Kedilerin işitme duyusu insanlarınkinden ve köpeklerinkinden hassastır.

Kendi boyutlarındaki bütün memeliler arasında en büyük gözlere kediler sahiptir.

Kedinin görüş acısı 185 derecedir.

Kediler dakikada 20 ile 40 nefes alırlar.

Kedinin normal vücut sıcaklığı 38.6 derecedir.

Normal bir evcil kedi 49.6 km/h hızla koşabilir.

Kendi yüksekliğinin 5 katı yüksekliğe sıçrayabilir.

Mırıltı sesi çıkaran tek hayvan kedidir.

Kediler bayanlarla daha iyi anlaşır. Çünkü bayanların sesi daha incedir.

Çok eski dönemlerde mısırda kedi öldürmek ölümle cezalandırılırdı.

Ortalama kedi ömrü 15 - 16 yıldır.

Kedinin yaşının karşılığını insan yaşı olarak bulmak için kedinin yaşının ilk yılı için 20 sonraki yıllar için 4 ekleyin. Örnegin 4 yaşındaki kedinin insan yaşı karşılığı 32 dir. (20 + 4 + 4 + 4 = 32 )

Kediler memeliler içerisinde en fazla uyuyan canlılardır. Günde ortalama 16 saat uyurlar.

Beyazca

Beyazca

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kedilerle İlgili Gerçek Bilgiler

seviyorum ama nakör bi hayvan bilgiler için tşkler nemesis

Angel_tears

Angel_tears

Yeni Üye
Üye

Ben kedileri hiç sevmiyorum :( Ama canlı asla kıyamam..Hayatımda ilk defa bir kedi svemek istedim o da tırmalamıştı bir dahada sevmeyi düşünmüyorum

B

blackrain

Yeni Üye
Üye

ben çok uzun yıllar kedi baktım çok uysal ve sevecen hayvanlar sadece hisleri çok kuvvetli seven insana birşey yapmazlar ..

ve bence Allah ın yarattığı en nankör yaratık insanlardır hayvanlar sadece iç güdüsel olarak yaşar bizim gibi şeytanlığa aklı ermez...

hz. muhammet bile kedileri severmiş uyuyan kediyi rahatsız etmemek için cübbesini kesmis hoca lara görede dinimizce evde bakılabilecek hayvanlardandır hırıltısına zikir kendini yalaması da abdest alma olarak söylenir...
ben bir hayvan sever olarak bu zavallı ve savunmasız varlıklara nankör denmesine çok karşıyım..
bunu çıkartanın da erkekler olduğuna inanaıyorum çünkü erkekler kedilerden nefret eder...

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Kedilere bayılırım................................................

RefRa

RefRa

Daimi Üye
Üye
Oyy ben çook seviyorum bunları yaa benimde var kedim 2 tane :)

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
küçüklüğümden beridir hiç durmadan kedi besliyorum kendi kedilerim beni tırmalamazlar

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kediler çok tatlıdır. kedi besledim ve ayrıca nankör olmuyorlar bana çok sadıklar.

3

309petafrika309

Yeni Üye
Üye
kedime özel mamalarını okadar ucuza alıyorum ki sokak kedilerine bile arada ziyafet çekiyorum:) uygun fiyatlı kedi mamaları için mutlaka bu siteyi incelemenizi öneririm

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ben erkeğim ve kedileri seviyorum konuşmana dikkat et

pisi78

pisi78

Yeni Üye
Üye
Kediler nankör değillerdir. Yüzyıllardır yaşam savaşında sürü halinde yaşamadıkları için, kendi başlarının çaresine bakan ve kendilerini savunan canlılardır. Size önce güvenmeleri gerekir, ama kendilerini koruma içgüdüleri hep bilinç altında yatar. Ani hareketler, seslere birden tepki verebilirler ki bunlarda o an korktuğu ve kendini savunmaya geçmek içindir. O yüzden insanlar nankör olarak değerlendiri. Biz insanlar gibi nankör değiller aslında...

K

kedisevenerkek

Forum Okuru
blackrain' Alıntı:

ben çok uzun yıllar kedi baktım çok uysal ve sevecen hayvanlar sadece hisleri çok kuvvetli seven insana birşey yapmazlar ..

ve bence Allah ın yarattığı en nankör yaratık insanlardır hayvanlar sadece iç güdüsel olarak yaşar bizim gibi şeytanlığa aklı ermez...

hz. muhammet bile kedileri severmiş uyuyan kediyi rahatsız etmemek için cübbesini kesmis hoca lara görede dinimizce evde bakılabilecek hayvanlardandır hırıltısına zikir kendini yalaması da abdest alma olarak söylenir...
ben bir hayvan sever olarak bu zavallı ve savunmasız varlıklara nankör denmesine çok karşıyım..
bunu çıkartanın da erkekler olduğuna inanaıyorum çünkü erkekler kedilerden nefret eder...

E

emine541

Forum Okuru
ben kedileri çok severim benim bir sürü kedim var. ve ayrıca bebek kedilere dişi kedi bakar erkek kediler ise yavru ları yiyebilir ,o yüzden erkek kedileri pek sevmem

K

Kedi manyağı

Forum Okuru
Aslında bir kedi beni de tırmaladı.Ve hala izi var.Ayrıca bu kedi anneannemdeydi.Ben hiç evde kedi beslemedim.Aslında istiyorum ama babam izin vermiyor.Annem dünden razı ama babam hayır dediği için annemde hayır diyor.Şu an ikna etme çabalarındayım.Diyeceğim şu ki kedi beni tırmaladı ama ben hala çooook seviyorum.Keşke babamda izin verse.

D

dr.şahin özden

Forum Okuru
Ben Dr.Şahin özdem kızlar yada erkekler sorunuz varsa bana sora bilirsiniz çünkü ben bir veterinerim

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Kedi ve Köpek Bakımı 0
HaYaL Kedi ve Köpek Bakımı 26
HaYaL Kedi ve Köpek Bakımı 21
Bilge Gökçen Kedi ve Köpek Bakımı 0
Bilge Gökçen Kedi ve Köpek Bakımı 0