Kediniz sizi seviyor mu?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kediniz sizi seviyor mu?
Evcil hayvanlar arasın da en çok beslenen hayvanlardan biri olan kediler, farklı ırkları, renk ve cinsleri ile evlerin neşesi haline gelerek kimi zaman size can yoldaşı olurken kimi zaman da en sıkkın durumunuz da bile size tebessüm ettirmeyi başaran canlılardır.

Asıl konumuza geçmeden önce ev kedileri için bakım önerileri ile ilgili işinize yarayacak bilgileri içeren konumuza göz atabilirsiniz.

Hayvanların insanlar gibi konuşma özellikleri olmadığı için bazı hayvanlar davranışları ile duygularını karşısında ki kişiye belli edebilirler. Kediler de bunlardan biridir. Eğer eviniz de bir kedi besliyorsanız onun sizi sevip sevmediğini anlamanın aslın da çok kolay yolları vardır. İşte bu yolları size kediniz davranışları ile belli edecektir. Size vereceğimiz bu bilgiler ile kedinizin davranış dilinden sizi sevip sevmediğini kolaylıkla anlayacaksınız.

Başını bacaklarınıza sürmesi

Kediler sahip oldukları koku bezleri kendi yanakları, kafaları başta olmak üzere vücutlarının belirli bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Kediniz size başıyla sürtünürse size kokusuyla işaretler ve aileden biri olduğunuzu ilan eder. Bu koku kedi için konfor ve aşinalık kaynağıdır. Bu olay hiç tanımadığım bazı kediler tarafından bazen bana uygulanan bir olaydır. Hatta geçenlerde eşimle gittiğimiz bir mekan da kedinin biri direk gelip başını bacaklarıma sürtmeye başlayıp daha sonra yukarı doğru hoplayıp kucağıma yatmıştı hahaha

Bakım seansları

Kedilerin topraklarını işaretlemek için kokularını yaymalarının başka bir yoludur. Birden fazla kediniz varsa, bunları birbirlerini yalayarak temizlik yaparlar. Sizinle birlikte olmak için ortak bir kokuya sahip olurlar.

Gözlerini kısıp size bakıyorsa

Kediniz size baktığında gözlerini yavaşça kısıyorsa buna “kedi öpücüğü” denir. Bu bakışların bir başka yorumu ise kediniz size “sana karşı savunmasızım, sana tam anlamıyla güveniyorum” demektir.

İşte kedilerde bayıldığım özelliklerden biride gözlerini kısarak bana bakması o zaman içime alasım geliyor niyeyse çok seviyorum kedileri böyle baktıkları zaman:)

Göbeğin ortaya çıkması

Kedilerin, rahat ve huzurlu olduğunun bir başka göstergesi de karın kısımlarını açarak yatmalarıdır. Karın bölgesi açık yatıyorsa “sana güveniyorum, huzurluyum ve mutluyum” anlamına gelir.

kediniz sizi seviyormu.JPG

Yoğurma

Kedinizin kucağınıza gelip sizi yoğurmaya başlaması rahat oldukları anlamına gelir. Kedi yavruları bu hareketi annelerinden süt emerken memedeki akışı kolaylaştırmak için yaparlar. Büyüdüklerinde size yapmaları mutlu oldukları anlamına gelir.

Kediniz sizi takip ediyorsa

Kediniz evinizde nereye giderseniz gidin sizi takip edip, size çok yakın mesafede durmak istiyorsa bu sizi sevdiğini gösterir. Kediler sevdikleri insanlara yakın olma ihtiyacı duyarlar.

Kuyruk pozisyonu

Kedinizin kuyruğu onun nasıl bir ruh hali içinde olduğunu gösterir. Düz havada tutulan kuyruk “kedinizin sizi görmekten dolayı mutlu olduğu” anlamına gelir. Uzmanlar, kedilerin sevgilerini anlatmanın en net yolunun bu olduğunu belirtiyorlar.

Hırıltı

Kediniz kucağınızda veya bacaklarınıza sürtünürken hırıltı çıkarıyorsa sevgi dolu ve mutlu olduğunun göstergesidir.

Bu olay da benim başıma sıklıkla gelen birşey... Kedim yok ama bazen böyle dışardan kedileri sevdiğimde bazı kediler gelip bu hırıltıları ayağıma dolanıp çıkartıyorlar. Demek ki o anda çok mutlu oluyormuş kedicik hahaha

ben şöyle birşey duymuştum ne kadar doğru tabi bilmiyorum eğer bir rahatsızlığınız varsa kedi gelip size sürtündüğünde tuhaf hırıltılar çıkarıyorsa onu tedavi ediyormuş gibi bişeyler duymuştum yani kedi hissedip biliyormuş bir ara bizim sitede oldukça evcimen bir kedi vardı sürekli bana gelip bacaklarıma sürtünüp hırıltılar çıkarıyordu arkadaşım bana seni tedavi ediyor demişti bayağı garipsemiştim dediğini hahaha doğruluk payıda olabilir bilemiyorum

Geri