Kemik suyunun faydaları , kemik suyu nasıl yapılır ?

Kemik suyunun faydaları , kemik suyu nasıl yapılır ?
Kemik suyundan yapılan bir çorbayı kim sevmez ki ? Lezzetinin yanında sağlık açısından birçok fayda sağlayan kemik suyu kalsiyum , magnezyum , fosfor i vitamin ve besin bakımından zengindir. Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinden elde edilebilir. Kemik suyu sağlığımız için en faydalı besin takviyesidir. Ek gıdalara başlayan bebekelerin çorbalarına dahil edilebilir ve bebeklerin güçlü kemikler dişler oluşturmasına destek sağlanabailir. Ayrıca bebeklerin bağışıklık sistemi gülendirilebilir, hastalıklara karşı önlem kemik suyuyla sağlanabilir. Makalemizin devamında'' kemik suyunun faydaları '' tüm detayları ile ele alınacaktır, daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..kemik suyu nasıl yapılır.jpg
Kemik suyunun zararı varmıdır ? Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinin kaynatılması ile elde edilen bir besindir. Ilımlılıkla tüketilen kemik suyu sağlığa çok fayda sağlasada aşırısı zararlı. Her gün kemik suyu içmek tüketmek kalp hastalığına davetiye çıkarıyor, erken yaşta kolesterole neden oluyor. Günde ne kadar kemik suyu içilmeli ? Kemik sorunları olanlar için günde bir bardak tüketilmesi önerilsede aşırı tüketim bir önceki yorumumuzda belirttiğimiz gibi başka sağlık problemlerine neden olabilir. Kemik suyu günde ne kadar tüketilmeli ? Kemik suyu tüketmeden önce miktarı hakkında bir diyetisyenle konuşmak en doğrusudur.


kemik suyunun zararı varmıdır.png


Yemeklerinde kemik suyu kullananlar elbeteki bir çok fayda sağlayacaktır , ancak tekrar belirtelim aşırı tüketim faydadan çok size zarar verebilir. Kemik suyu içenlerin yorumları incelendiğinde gerçekten olumlu etkisinin olduğu söylenebilir. Özellikle eklem problemleri olanlar kemik suyu tüketerek eklem ağrılarının azaldığını belirtiyor. Kemik suyu Osteoartrit ile mücadelede yardımcı olabilir. Eklemleri koruyabilir. Kemik demir , A ve K vitamini , selenyum, çinko manganez ve yağ asitleri ile doludur. Kemik suyu tüketimi bu besinlerin eser miktarını sağlayabilir. Yemeklerde kemik suyu kullanımı sindirimi sağlıklı tutar ve geliştirir.günde nekadar kemik suyu içmeli.pngKemik suyunun en şaşırtıcı özelliklerinden biri iltihabı azaltmaya yardımcı olması , içeriğindeki amino asitler sindirim için çok faydalıdır. Özellikle bağırsak sorunlarında çok etkilidr. Kemik suyunun bir dğer ilginç faydası uykuyu teşvik etmesi. Kemik suyunun içerdiği amino asitler uykusuzluğu gideriyor muş. Kemik suyu tüketimi kilo vermenizi sağlayabilir. Kemik suyu tüketimi uzun süre sizi tok tutacaktır , buda kilo vermenizi destekleyecektir. Kemik suyu iyi miktarda protein içerir. Protein eksikliği yaşayanlar yorgunluk , halsizlik, sinirlilik gibi septomlara sahip olabilir. Protein eksiliğiniz varsa bunu gidermenin en iyi yolu kemik suyu tüketmektir.Kemik suyunun cilde faydaları ; Kemik suyu, cildimize gençlik tonu, dokusu ve görünümü veren ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olan kollajen bakımından zengindir. Selülit görünümünü bile azaltabilir! Kemik suyu zengin bir kolajen kaynağıdır. Kemik suyunun, jelatin içermesi saç ve tırnak büyümesini destekler.Kemik suyu, kollajen içeriği nedeniyle daha genç görünmenize yardımcı olur. Zamana karşı meydan okumak istiyorsanız diyetinize kemik suyunu dahil edin..Kemik suyu, yüksek mineral içeriği ve vücudun bu mineralleri emmesi sayesinde sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler. Sağlıklı bağışıklık sistemin hem sağlığınızı hemde dış görünümüzü olumlu etkiler.

Kemik suyu sağlıklı, güçlü kemikleri destekler.Kemik suyu, amino asitler ve glisin nedeniyle uyku ve sakinliği arttırır.Kemik suyu, allerjilere karşı koruma sağlayabilir.Kemik suyu yaşlanma karşıtıdır. Kemik suyu, güçlü bir cildin yapısal yapı taşlarını oluşturan ve size genç bir parıltı veren yüksek miktarda kolajen içerir. Kolajen ayrıca saç büyümesini, cilt yenilenmesini destekler ve tırnaklarınızı güçlü tutmanıza yardımcı olur. Kemik suyunda kalsiyum, fosfor ve magnezyum içeren hayati mineraller, güçlü ve sağlıklı kemikler oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olmak için önemlidir. Kemik suyu ayrıca, jelatin bakımından zengin olduğu için, sindirim sorunları yaşayanlarda tüketilmesi gereken en iyi yiyeceklerden biridir. Kemik suyu bağırsaklarınızı destekler

Kemik suyu nasıl yapılır ? Kemik suyu, çeşitli hayvanların kemikleri ve bağ dokuları, otlar, baharatlar ve bazen az miktarda sebze ilavesiyle su içinde kaynatılarak hazırlanır.Bu nesiller boyunca yapılmış geleneksel bir besin, ancak son zamanlarda sağlık koçları, beslenme uzmanları ve güzellik uzmanları tarafından popülerlik kazanmıştır. Bileşenlerin türüne ve kalitesine bağlı olarak, kemik suyu tipik olarak üç ana bileşenden besinler içerir: kemik, kemik iliği ve bağ dokusu: Kemik - Kalsiyum, sodyum, magnezyum, potasyum, kükürt ve fosfor gibi mineralleri sağlar. İlik - A Vitamini, K Vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, çinko, selenyum, magnezyum ve manganez gibi vitamin ve mineral kaynakları. Ayrıca, Omegas 3 ve 6'nın yanı sıra esansiyel yağ asitlerini de sağlar. Bağ dokusu - Bağ bağları, doğal anti-enflamatuar ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan glukozamin ve kondroitin sağlar . Her ikisi de eklem ve kemik ağrısı çeken insanlar için popüler takviyelerdir.
Kemik et suyunun en güçlü faydaları olan birincil bileşenlerinden biri kollajendir.Kolajen, omurgalı hayvanların bağ dokularında bulunan proteindir. Kemik, kemik iliği, kıkırdak, tendon ve bağlarda bol miktarda bulunur. Jelatin arginin, glisin, glutamin ve prolin gibi esansiyel amino asitlerle doludur. Kaslar, kemik sağlığı, doku rejenerasyonu ve çok daha fazlası için pek çok sağlıklı fayda sağlar.Jelatinin, bağırsak hasarına karşı savaşmaya yardımcı olduğu söyleniyor.Jelatin ve kolajen, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan ve dejeneratif eklem hastalıklarının yayılmasını engelleyen kronik enflamatuar tepkileri geciktirmeye yardımcı olur.Çalışmalar osteoartrit, genel eklem ağrısı ve egzersize bağlı ağrı gibi eklem sorunları olan kişilerin jelatin takviyesinden fayda sağlayabileceğini göstermektedir.
Bir amino asit olan Glisin, sayısız yan etki olmadan, bazı anti-anksiyete ve antidepresan ilaçlara benzer şekilde hareket eder. Birçok insan, beyin fonksiyonlarını doğal olarak artırmak ve sakinlik hissi vermek için terapi olarak glisin ve diğer amino asitleri kullanır. Kemik suyu tüketerek ruh halinizi ve beyin işlevinizi geliştirebilirsiniz.Kemik suyu, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve daha pek çok temel vitamin, mineral ve elektrolit içerir. Bu elektrolitler uygun dolaşım ve kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Kemik suyu doğal antioksidan ve anti-enflamatuar bileşenler içerir. Kemik suyu , hem hücresel hem de karaciğer detoksifikasyonunu destekleyen potasyum ve glisin içerir . Kısacası kemik suyu tüketimi faydalı ancak ılımlılıkla tüketilmelidir. Kemik suyu tüketmeden önce mutlaka bir diyetisyene danışmanızı öneriyoruz.
 

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Kemik suyundan yapılan bir çorbayı kim sevmez ki ? Lezzetinin yanında sağlık açısından birçok fayda sağlayan kemik suyu kalsiyum , magnezyum , fosfor i vitamin ve besin bakımından zengindir. Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinden elde edilebilir. Kemik suyu sağlığımız için en faydalı besin takviyesidir. Ek gıdalara başlayan bebekelerin çorbalarına dahil edilebilir ve bebeklerin güçlü kemikler dişler oluşturmasına destek sağlanabailir. Ayrıca bebeklerin bağışıklık sistemi gülendirilebilir, hastalıklara karşı önlem kemik suyuyla sağlanabilir. Makalemizin devamında'' kemik suyunun faydaları '' tüm detayları ile ele alınacaktır, daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..Ekli dosyayı görüntüle 86568Kemik suyunun zararı varmıdır ? Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinin kaynatılması ile elde edilen bir besindir. Ilımlılıkla tüketilen kemik suyu sağlığa çok fayda sağlasada aşırısı zararlı. Her gün kemik suyu içmek tüketmek kalp hastalığına davetiye çıkarıyor, erken yaşta kolesterole neden oluyor. Günde ne kadar kemik suyu içilmeli ? Kemik sorunları olanlar için günde bir bardak tüketilmesi önerilsede aşırı tüketim bir önceki yorumumuzda belirttiğimiz gibi başka sağlık problemlerine neden olabilir. Kemik suyu günde ne kadar tüketilmeli ? Kemik suyu tüketmeden önce miktarı hakkında bir diyetisyenle konuşmak en doğrusudur.


Ekli dosyayı görüntüle 86569

Yemeklerinde kemik suyu kullananlar elbeteki bir çok fayda sağlayacaktır , ancak tekrar belirtelim aşırı tüketim faydadan çok size zarar verebilir. Kemik suyu içenlerin yorumları incelendiğinde gerçekten olumlu etkisinin olduğu söylenebilir. Özellikle eklem problemleri olanlar kemik suyu tüketerek eklem ağrılarının azaldığını belirtiyor. Kemik suyu Osteoartrit ile mücadelede yardımcı olabilir. Eklemleri koruyabilir. Kemik demir , A ve K vitamini , selenyum, çinko manganez ve yağ asitleri ile doludur. Kemik suyu tüketimi bu besinlerin eser miktarını sağlayabilir. Yemeklerde kemik suyu kullanımı sindirimi sağlıklı tutar ve geliştirir.Ekli dosyayı görüntüle 86570


Kemik suyunun en şaşırtıcı özelliklerinden biri iltihabı azaltmaya yardımcı olması , içeriğindeki amino asitler sindirim için çok faydalıdır. Özellikle bağırsak sorunlarında çok etkilidr. Kemik suyunun bir dğer ilginç faydası uykuyu teşvik etmesi. Kemik suyunun içerdiği amino asitler uykusuzluğu gideriyor muş. Kemik suyu tüketimi kilo vermenizi sağlayabilir. Kemik suyu tüketimi uzun süre sizi tok tutacaktır , buda kilo vermenizi destekleyecektir. Kemik suyu iyi miktarda protein içerir. Protein eksikliği yaşayanlar yorgunluk , halsizlik, sinirlilik gibi septomlara sahip olabilir. Protein eksiliğiniz varsa bunu gidermenin en iyi yolu kemik suyu tüketmektir.Kemik suyunun cilde faydaları ; Kemik suyu, cildimize gençlik tonu, dokusu ve görünümü veren ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olan kollajen bakımından zengindir. Selülit görünümünü bile azaltabilir! Kemik suyu zengin bir kolajen kaynağıdır. Kemik suyunun, jelatin içermesi saç ve tırnak büyümesini destekler.Kemik suyu, kollajen içeriği nedeniyle daha genç görünmenize yardımcı olur. Zamana karşı meydan okumak istiyorsanız diyetinize kemik suyunu dahil edin..Kemik suyu, yüksek mineral içeriği ve vücudun bu mineralleri emmesi sayesinde sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler. Sağlıklı bağışıklık sistemin hem sağlığınızı hemde dış görünümüzü olumlu etkiler.

Kemik suyu sağlıklı, güçlü kemikleri destekler.Kemik suyu, amino asitler ve glisin nedeniyle uyku ve sakinliği arttırır.Kemik suyu, allerjilere karşı koruma sağlayabilir.Kemik suyu yaşlanma karşıtıdır. Kemik suyu, güçlü bir cildin yapısal yapı taşlarını oluşturan ve size genç bir parıltı veren yüksek miktarda kolajen içerir. Kolajen ayrıca saç büyümesini, cilt yenilenmesini destekler ve tırnaklarınızı güçlü tutmanıza yardımcı olur. Kemik suyunda kalsiyum, fosfor ve magnezyum içeren hayati mineraller, güçlü ve sağlıklı kemikler oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olmak için önemlidir. Kemik suyu ayrıca, jelatin bakımından zengin olduğu için, sindirim sorunları yaşayanlarda tüketilmesi gereken en iyi yiyeceklerden biridir. Kemik suyu bağırsaklarınızı destekler

Kemik suyu nasıl yapılır ? Kemik suyu, çeşitli hayvanların kemikleri ve bağ dokuları, otlar, baharatlar ve bazen az miktarda sebze ilavesiyle su içinde kaynatılarak hazırlanır.Bu nesiller boyunca yapılmış geleneksel bir besin, ancak son zamanlarda sağlık koçları, beslenme uzmanları ve güzellik uzmanları tarafından popülerlik kazanmıştır. Bileşenlerin türüne ve kalitesine bağlı olarak, kemik suyu tipik olarak üç ana bileşenden besinler içerir: kemik, kemik iliği ve bağ dokusu: Kemik - Kalsiyum, sodyum, magnezyum, potasyum, kükürt ve fosfor gibi mineralleri sağlar. İlik - A Vitamini, K Vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, çinko, selenyum, magnezyum ve manganez gibi vitamin ve mineral kaynakları. Ayrıca, Omegas 3 ve 6'nın yanı sıra esansiyel yağ asitlerini de sağlar. Bağ dokusu - Bağ bağları, doğal anti-enflamatuar ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan glukozamin ve kondroitin sağlar . Her ikisi de eklem ve kemik ağrısı çeken insanlar için popüler takviyelerdir.
Kemik et suyunun en güçlü faydaları olan birincil bileşenlerinden biri kollajendir.Kolajen, omurgalı hayvanların bağ dokularında bulunan proteindir. Kemik, kemik iliği, kıkırdak, tendon ve bağlarda bol miktarda bulunur. Jelatin arginin, glisin, glutamin ve prolin gibi esansiyel amino asitlerle doludur. Kaslar, kemik sağlığı, doku rejenerasyonu ve çok daha fazlası için pek çok sağlıklı fayda sağlar.Jelatinin, bağırsak hasarına karşı savaşmaya yardımcı olduğu söyleniyor.Jelatin ve kolajen, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan ve dejeneratif eklem hastalıklarının yayılmasını engelleyen kronik enflamatuar tepkileri geciktirmeye yardımcı olur.Çalışmalar osteoartrit, genel eklem ağrısı ve egzersize bağlı ağrı gibi eklem sorunları olan kişilerin jelatin takviyesinden fayda sağlayabileceğini göstermektedir.
Bir amino asit olan Glisin, sayısız yan etki olmadan, bazı anti-anksiyete ve antidepresan ilaçlara benzer şekilde hareket eder. Birçok insan, beyin fonksiyonlarını doğal olarak artırmak ve sakinlik hissi vermek için terapi olarak glisin ve diğer amino asitleri kullanır. Kemik suyu tüketerek ruh halinizi ve beyin işlevinizi geliştirebilirsiniz.Kemik suyu, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve daha pek çok temel vitamin, mineral ve elektrolit içerir. Bu elektrolitler uygun dolaşım ve kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Kemik suyu doğal antioksidan ve anti-enflamatuar bileşenler içerir. Kemik suyu , hem hücresel hem de karaciğer detoksifikasyonunu destekleyen potasyum ve glisin içerir . Kısacası kemik suyu tüketimi faydalı ancak ılımlılıkla tüketilmelidir. Kemik suyu tüketmeden önce mutlaka bir diyetisyene danışmanızı öneriyoruz.
Çocuklara mutlaka arada bir kaynatıp ya çorbalara katıyorum ya da makarna filan haşlarken kemik suyu ile haşlıyorum çok faydalı kemikler için yaş kaç olursa olsun aslında tesekkürler çok faydalı bilgiler var :kiss:
 

Gülçin46

Yeni Üye
Üye
offf keşke banada yapacak birileri olsa.. doktor önermişti ama yalnız yaşayınca insanın gözünde çok büyüyo böyle işler :/
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Çocuklara mutlaka arada bir kaynatıp ya çorbalara katıyorum ya da makarna filan haşlarken kemik suyu ile haşlıyorum çok faydalı kemikler için yaş kaç olursa olsun aslında tesekkürler çok faydalı bilgiler var :kiss:
En doğrusunu yapıyorsun . Kemik suyu amino asitlerin en iyi kaynağı . Dişlere, kemiklere cildimize vs bir çok fayda sağlıyor. Ayrıca en şaşırtıcı faydası uykuyu teşvik etmesi. Mutlaka herkesin diyetine dahil etmesi gereken bir besinsel ürün.
 

Likapam

Paylaşımcı Melek
Kemik suyundan yapılan bir çorbayı kim sevmez ki ? Lezzetinin yanında sağlık açısından birçok fayda sağlayan kemik suyu kalsiyum , magnezyum , fosfor i vitamin ve besin bakımından zengindir. Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinden elde edilebilir. Kemik suyu sağlığımız için en faydalı besin takviyesidir. Ek gıdalara başlayan bebekelerin çorbalarına dahil edilebilir ve bebeklerin güçlü kemikler dişler oluşturmasına destek sağlanabailir. Ayrıca bebeklerin bağışıklık sistemi gülendirilebilir, hastalıklara karşı önlem kemik suyuyla sağlanabilir. Makalemizin devamında'' kemik suyunun faydaları '' tüm detayları ile ele alınacaktır, daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..Ekli dosyayı görüntüle 86568Kemik suyunun zararı varmıdır ? Kemik suyu balık, tavuk , ördek , kaz , koyun , keçi, inek gibi hayvanların kemiklerinin kaynatılması ile elde edilen bir besindir. Ilımlılıkla tüketilen kemik suyu sağlığa çok fayda sağlasada aşırısı zararlı. Her gün kemik suyu içmek tüketmek kalp hastalığına davetiye çıkarıyor, erken yaşta kolesterole neden oluyor. Günde ne kadar kemik suyu içilmeli ? Kemik sorunları olanlar için günde bir bardak tüketilmesi önerilsede aşırı tüketim bir önceki yorumumuzda belirttiğimiz gibi başka sağlık problemlerine neden olabilir. Kemik suyu günde ne kadar tüketilmeli ? Kemik suyu tüketmeden önce miktarı hakkında bir diyetisyenle konuşmak en doğrusudur.


Ekli dosyayı görüntüle 86569

Yemeklerinde kemik suyu kullananlar elbeteki bir çok fayda sağlayacaktır , ancak tekrar belirtelim aşırı tüketim faydadan çok size zarar verebilir. Kemik suyu içenlerin yorumları incelendiğinde gerçekten olumlu etkisinin olduğu söylenebilir. Özellikle eklem problemleri olanlar kemik suyu tüketerek eklem ağrılarının azaldığını belirtiyor. Kemik suyu Osteoartrit ile mücadelede yardımcı olabilir. Eklemleri koruyabilir. Kemik demir , A ve K vitamini , selenyum, çinko manganez ve yağ asitleri ile doludur. Kemik suyu tüketimi bu besinlerin eser miktarını sağlayabilir. Yemeklerde kemik suyu kullanımı sindirimi sağlıklı tutar ve geliştirir.Ekli dosyayı görüntüle 86570


Kemik suyunun en şaşırtıcı özelliklerinden biri iltihabı azaltmaya yardımcı olması , içeriğindeki amino asitler sindirim için çok faydalıdır. Özellikle bağırsak sorunlarında çok etkilidr. Kemik suyunun bir dğer ilginç faydası uykuyu teşvik etmesi. Kemik suyunun içerdiği amino asitler uykusuzluğu gideriyor muş. Kemik suyu tüketimi kilo vermenizi sağlayabilir. Kemik suyu tüketimi uzun süre sizi tok tutacaktır , buda kilo vermenizi destekleyecektir. Kemik suyu iyi miktarda protein içerir. Protein eksikliği yaşayanlar yorgunluk , halsizlik, sinirlilik gibi septomlara sahip olabilir. Protein eksiliğiniz varsa bunu gidermenin en iyi yolu kemik suyu tüketmektir.Kemik suyunun cilde faydaları ; Kemik suyu, cildimize gençlik tonu, dokusu ve görünümü veren ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olan kollajen bakımından zengindir. Selülit görünümünü bile azaltabilir! Kemik suyu zengin bir kolajen kaynağıdır. Kemik suyunun, jelatin içermesi saç ve tırnak büyümesini destekler.Kemik suyu, kollajen içeriği nedeniyle daha genç görünmenize yardımcı olur. Zamana karşı meydan okumak istiyorsanız diyetinize kemik suyunu dahil edin..Kemik suyu, yüksek mineral içeriği ve vücudun bu mineralleri emmesi sayesinde sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler. Sağlıklı bağışıklık sistemin hem sağlığınızı hemde dış görünümüzü olumlu etkiler.

Kemik suyu sağlıklı, güçlü kemikleri destekler.Kemik suyu, amino asitler ve glisin nedeniyle uyku ve sakinliği arttırır.Kemik suyu, allerjilere karşı koruma sağlayabilir.Kemik suyu yaşlanma karşıtıdır. Kemik suyu, güçlü bir cildin yapısal yapı taşlarını oluşturan ve size genç bir parıltı veren yüksek miktarda kolajen içerir. Kolajen ayrıca saç büyümesini, cilt yenilenmesini destekler ve tırnaklarınızı güçlü tutmanıza yardımcı olur. Kemik suyunda kalsiyum, fosfor ve magnezyum içeren hayati mineraller, güçlü ve sağlıklı kemikler oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olmak için önemlidir. Kemik suyu ayrıca, jelatin bakımından zengin olduğu için, sindirim sorunları yaşayanlarda tüketilmesi gereken en iyi yiyeceklerden biridir. Kemik suyu bağırsaklarınızı destekler

Kemik suyu nasıl yapılır ? Kemik suyu, çeşitli hayvanların kemikleri ve bağ dokuları, otlar, baharatlar ve bazen az miktarda sebze ilavesiyle su içinde kaynatılarak hazırlanır.Bu nesiller boyunca yapılmış geleneksel bir besin, ancak son zamanlarda sağlık koçları, beslenme uzmanları ve güzellik uzmanları tarafından popülerlik kazanmıştır. Bileşenlerin türüne ve kalitesine bağlı olarak, kemik suyu tipik olarak üç ana bileşenden besinler içerir: kemik, kemik iliği ve bağ dokusu: Kemik - Kalsiyum, sodyum, magnezyum, potasyum, kükürt ve fosfor gibi mineralleri sağlar. İlik - A Vitamini, K Vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, çinko, selenyum, magnezyum ve manganez gibi vitamin ve mineral kaynakları. Ayrıca, Omegas 3 ve 6'nın yanı sıra esansiyel yağ asitlerini de sağlar. Bağ dokusu - Bağ bağları, doğal anti-enflamatuar ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan glukozamin ve kondroitin sağlar . Her ikisi de eklem ve kemik ağrısı çeken insanlar için popüler takviyelerdir.
Kemik et suyunun en güçlü faydaları olan birincil bileşenlerinden biri kollajendir.Kolajen, omurgalı hayvanların bağ dokularında bulunan proteindir. Kemik, kemik iliği, kıkırdak, tendon ve bağlarda bol miktarda bulunur. Jelatin arginin, glisin, glutamin ve prolin gibi esansiyel amino asitlerle doludur. Kaslar, kemik sağlığı, doku rejenerasyonu ve çok daha fazlası için pek çok sağlıklı fayda sağlar.Jelatinin, bağırsak hasarına karşı savaşmaya yardımcı olduğu söyleniyor.Jelatin ve kolajen, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan ve dejeneratif eklem hastalıklarının yayılmasını engelleyen kronik enflamatuar tepkileri geciktirmeye yardımcı olur.Çalışmalar osteoartrit, genel eklem ağrısı ve egzersize bağlı ağrı gibi eklem sorunları olan kişilerin jelatin takviyesinden fayda sağlayabileceğini göstermektedir.
Bir amino asit olan Glisin, sayısız yan etki olmadan, bazı anti-anksiyete ve antidepresan ilaçlara benzer şekilde hareket eder. Birçok insan, beyin fonksiyonlarını doğal olarak artırmak ve sakinlik hissi vermek için terapi olarak glisin ve diğer amino asitleri kullanır. Kemik suyu tüketerek ruh halinizi ve beyin işlevinizi geliştirebilirsiniz.Kemik suyu, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve daha pek çok temel vitamin, mineral ve elektrolit içerir. Bu elektrolitler uygun dolaşım ve kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Kemik suyu doğal antioksidan ve anti-enflamatuar bileşenler içerir. Kemik suyu , hem hücresel hem de karaciğer detoksifikasyonunu destekleyen potasyum ve glisin içerir . Kısacası kemik suyu tüketimi faydalı ancak ılımlılıkla tüketilmelidir. Kemik suyu tüketmeden önce mutlaka bir diyetisyene danışmanızı öneriyoruz.
Faydası çok banada yararı varmış ama hiç sevmiyorum :shootout:
 
Üst