Kenan Doğulu Aşka Türlü Şeyler Albüm Tanıtımı Buyrun

T

TİTAN

Forum Okuru
Kenan Doğulu Aşka Türlü Şeyler Albüm Tanıtımı Buyrun
kenan doğulu aşka türlü şeyler
kenan doğulu aşka türlü şeyler albümü

Sevgili melekler, sevilen başarılı sanatçı Kenan Doğulu 5 Temmuz'da müzik marketlerde ki yerini alacak olan yepyeni albümü Aşka Türlü Şeyler ile bomba gibi patlamaya hazırlanıyor. :) Oyuncu Beren Saat ile olan birlikteliğiyle kıskanılan Kenan Doğulu Aşka Türlü Şeyler albümü tanıtımı ve albümle ilgili olarak sanatçının verdiği röportajı sizlerle paylaşıyoruz.. :)

kenan_dogulu_1-6d.jpg

Kenan Doğulu
Aşka Türlü Şeyler

Üretici
Doğulu Productions

Tür
Pop

Yayın Tarihi
05.07.2012

kenan_dogulu_2-1d7.jpg

Şarkı Listesi:

Aşka Türlü Şeyler
Bal Gibi
Bir İleri İki Geri
Şeytan Tüyü
Kardan Kadın
Rica
Zevk Alalım
Tencere Kapak
Bisiklet
Hayırdır İnşallah
İstanbul
Şans Meleğim
Doktor
Bunlar da Geçer
Kalp Kalbe Karşı
Güle Güle

Kenan Doğulu'nun yeni albümü 'Aşka Türlü Şeyler', raflardaki yerini almak için gün sayıyor. InStyle dergisi; her notasına aşkın sindiği bu çalışmanın heyecanıyla uykuları kaçan Doğulu'yu, bir İtalyan filminin kahramanı olarak sayfalarına taşıdı. İşte Doğulu'nun anlattıkları:
Albümde yer alan 'Bal Gibi' şarkısı çok beğenildi. Yazın hemen başında böyle duygusal bir şarkıyla çıkış yapmak enteresan bir fikirdi aslında ama şarkı çok sevildi. Keyfime diyecek yok!

UYKU TUTMUYOR
Bu aralar gün aşırı farklı illerde konserlerim var. Aldığım sahne eğitimleri, sürekli yaptığım egzersizler var. O yüzden sahnede olmak beni yormuyor. Sadece sürekli uçak yolculuğu yapmak yorucu. Kimi zaman da her gün başka bir otel odasında uyanmak insanın asabını bozuyor.
Yeni bir albümün yan etkileri; uyku tutmaması, iştahsızlık ve sabırsızlık oluyor.
Yeni albümümün çok tatlı bir ismi var. İçinde ise aşka dair her şeyi barındırıyor. Aşık olma, ayrılık, buluşma, kavga, küsme, barışma, sonra tekrar ayrılma, yine barışma... Renkli bir albüm oldu.
Albüm, her müzik türünden küçük küçük sinyaller veriyor. Tarzına poprock diyebiliriz. Ama içinde arabesk tınılar, darbukalar, kemanlar da var. Duygusal ağırlıklı parçaları canlı çaldık. Son zamanlarda insanların unuttuğu ama çok hoşlarına giden, akustik bir sound çıktı ortaya.
Bestelerin çoğunu Los Angeles'ta yaptım ve o sırada 'ilham perileri' yanımdaydı. Besteci ve söz yazarı olarak özüme döndüm. Bu şarkılar; 'Kurşun Adres Sormaz ki', 'Aşk Oyunu' gibi 'old school' tarzı parçalarımı hatırlatacaktır. Bence son zamanlardaki en güzel çalışmam oldu.

Yeni şarkılarımı önce kız arkadaşıma, ağabeyime ve kız kardeşime dinlettim. Sonra eş-dosta fikirlerini sordum. Bir gitarcı, sahilde oturup arkadaşlarına bütün albümü çalabilsin diye dizayn etmeye çalıştım şarkıları; aşka türlü çok şey söylensin istedim.

KENAN DOĞULU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

EN İYİSİ SU İÇMEK
Bu albüm her ne kadar tamamen akustik olsa da, önümüzdeki sene içinde kimi şarkılarımı değişik verisyonlarla sunacağım dinleyicilere. Çünkü şarkıların formlarını değiştirmekten keyif alıyorum.
Eskisinden daha zayıf olmamın sırrı; Los Angeles'taki spor ve beslenme uzmanımın verdiği kan grubu diyeti. Ne zaman biraz kilo aldığımı hissetsem, bu diyeti yürürlüğe sokuyorum. Ayrıca gece yemelerini, şekeri, ekmeği, tuzu azalttım. Kilo aldığımı hissettiğimde de kırmızı eti kesiyorum. Ama temelde, "Bu işin sırrı nedir doktor?" diye sorarsanız, bana en iyi gelen şey su içmek.

TİŞÖRT MANYAĞIYIM!
En çok para harcadığım şey; giyim ve stil galiba. Favorilerim jean ve tişört. Takım elbise giymeyi de seviyorum. Renkli pantolonlar, şık tişörtler de işimi görüyor. Tişört manyaklığım olduğunu itiraf edebilirim. Sahne kostümlerimi ise arkadaşım ve stilistim Merve Kırşan ile birlikte seçiyoruz.
Dolaplar dolusu kıyafetim var; bir bölümünü eşe-dosta veriyorum, bir bölümünü de saklıyorum. Özellikle Eurovision'da giydiğim ceket, '10. Yıl Marşı'nın klibindeki atkı, 'Ara Beni Lütfen' klibinde kullandığım baston gibi detaylar; özenle sakladıklarım arasında.

LOS ANGELES BANA İYİ GELİYOR
Bu ay Los Angeles'a gideceğim. LA'in 'limonata gibi' havası beni çok dinlendiriyor. Türkiye'deki koşturmanın ardından telefonları kapatıp birkaç gün geçirmek iyi geliyor. Ünlü olmadığım, sokaklarda şort ve terlikle dolaşabildiğim, özelimi gizli tutabildiğim ve spontan hareket edebildiğim bir yer olduğu için bende çok farklı bir yeri var LA'in.
Orada kurulu bir düzenim var ama İstanbul'un yeri de bir başka. "Los Angeles'ın en çok nesini seviyorsun?" diye sorarsanız, "İstanbul'a dönüşünü" diyebilirim. (Gülüyor)

Geri