Keratin yüklemesi nedir fiyatları nelerdir ?

Uzman SühaN

Administrator
Keratin yüklemesi nedir fiyatları nelerdir ?
Saçlar biz kadınların yüz güzelliğini tamamlayan en önemli unsur.Güzelliğimize güzellik katmak için saçlarımızı boyatır,hergün fönler,bukle bukla olması için maşalar ,şekli bozulmasın diyede spreyler yada jöleleriz.İşte bu kadar işlem gören saç artık kırılmaya,dökülmeye,kopmaya başlıyor.Güzelleşeyim derken güzelim saçlarımızdan olabiliyoruz.Neyse ki saçı onaran eski güzelliğine kavuşturan bir bakım var.Keratin bakımı.Keratin bakımı hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıcaz öncesi Saç dökülmesi için bakım önerileri , Sık boyanan saçlar için bakım önerileri adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Keratin tırnaklarımızda,dişlerimizde saçlarımız da bulunan bir tür proteindir.Keratin yüklemesi ise yukarıda saydığımız saça yapılan işlemlerden ötürü zarar görmüş saçlara uygulanan bir bakımdır.Bu bakım yanan saçları onarak yeniden canlanmasını sağlıyor.Saç botoksu da diyebiliriz.Saçalrınız sürekli boyaya,föne,maşaya maruz kalıyorsa keratin kaybı olucaktır dolaysıyla bu bakımı yaptırabilrsiniz.Keratin bakım işlemi yaklaşık olarak 1 saat sürüyor.Önce kullanılan ürünün şampuanı ilesaçlar bir güzel yıkanıyor ve bir kaç dakika şampuanlanan saç bekletiliyor.Durulanan saça ıslak halde iken keratin yüklemesi yapılıyor.İşlem sonrası saçlar özel bir makinada 20 dakika kadar bekletiliyor.İşlem sonrası saçın 2-3 gün yıkanmaması tavsiye ediliyor.Bu da işlemden iyi sonuç almak içinmiş.Keratin yüklemesi etkisini 2 ay sürdürür.Saçlarınız dolanıyor,dökülüyor seyrekleşiyorsa keratin bakımıyla onu sakinleştirebilir,sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.Keratin bakımı,keratin bakım fiyatları ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.Saçınıza bu işlemi yaptırdıysanız deneyimlerinizi bu başlık altından bizlerle paylaşabilirsiniz.

keratin bakımı.jpg

Keratin Saç Bakımı

Saç düzleştiricileri, kimyasal bakım ürünleri, boya gibi işlemler sonucunda saçımız ihtiyacı olan keratini kaybederek solgun, yıpranmış ve sağlıksız bir görünüme ulaşır. Bu durum tekrarlandıkça da saçlarınız baş edilmesi zor bir hal alır. Ancak son dönemlerde popülerliği artan keratin saç bakımı ile saçlarınızı düzleştirip onlara daha parlak ve bakımlı bir görünüm kazandırmanız mümkün.

Düz, sağlıklı ve kusursuz saçlara kavuşmak herkesin ortak arzusu. Eğer saçlarınız kıvırcıksa saç maşaları, saç düzleştiricilerinden, düzenli fön çektirmekten yorulmuş olmalısınız. Zaten bu yöntemler saçlarınızdaki keratine zarar verip saçınızın yıpranmasına yol açar. Ancak keratin saç bakımıyla saçınız düzleşirken aynı zamanda güneş, hava kirliliği gibi dış etkenlere karşı da güçleniyor.

Keratin bakımı hangi saçlara uygulanır?

Saçınıza uygulanan boya, açıcı gibi kimyasal işlemler, nem, hava kirliliği ve saçınıza şekil vermek için kullandığınız düzleştirici, maşa gibi aletler saçlardaki keratinin zarar görmesine neden olarak saçınızı cansız ve solgun bir görünüme ulaştırır.

Saçınızda aşırı yıpranma ve kuruma varsa, saçınız ana yapısını kaybetmeye başlamışsa; örneğin kıvırcık olan saçınız dalgasını yitirmişse keratin bakımı sizin için uygun olacaktır. Keratin bakımı yıpranmış saçlarınızı onaracağı gibi saçlarınızın incelen kısımlarını doldurmaya yarayacaktır. Keratin, saçın ana yapısında bulunan bir madde olduğundan, yıpranmış saçınıza uygulanabilecek en iyi bakım keratin olacaktır. İşlem görmüş, hasarlı saçlarda keratin miktarı azaldığından, oluşan boşlukları doldurmak, daha dolgun bir görünüm kazanmak için keratin yüklemesi şarttır. Daha gür, sağlıklı ve düz bir saça sahip olmak isteyenler keratin bakımı yaptırabilir.

Keratin bakımı neden yapılır?

Gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tercih edilen Keratin bakımı veya keratinli saç bakım ürünleri saçları güçlendirmek ve onlara daha iyi bir görünüm kazandırmak için en etkili yöntemlerden biri. Peki keratin bakımı neden yapılır?

Keratin bakımını yaptırmak için 3 neden gösterebiliriz.

1.Kıvırcık veya dalgalı saçları uzun süreliğine düzleştirmek
2.Yıpranmış saçları onarmak, eski gücüne kavuşturmak
3. Gür, parlak ve sağlıklı saç yapısına sahip olmak

Keratin bakımının faydaları sadece bununla sınırlı değil. Genellikle kıvırcık veya dalgalı saçları kalıcı olarak düzleştirmek amacıyla yapılan keratin bakımı aslında kuru ve yıpranmış saçlara uygulanan etkili bir genel bakımdır. Bu bakım sayesinde kuru saçlarınız yumuşayarak sağlıklı bir görüntüye ulaşırken incelmiş, dökülen saçlarınız ise eski gür haline kavuşacaktır. Saçlarınızı düzleştirmek ve aynı zamanda etkili, yoğun bir bakımdan geçirmek istiyorsanız keratin bakımı sizin için biçilmiş kaftan.

Yaklaşık 20 ile 30 dakika arası süren keratin bakımı sonrasında, saçınız uzun süreli bir düzleşme, parlaklık ve sağlıklı görüntüye kavuşacaktır. Ayrıca bu sıvı keratin saçınızın gün içinde maruz kalabileceği her türlü dış etkilere karşı koruyucu bir görev üstlenir. Saçınızı tüm zararları etkilere karşı koruyarak saçınızın daha uzun süre güçlü kalmasını sağlar.

Keratin saç bakımı nasıl yapılır?
Keratin saç bakımını kuaför salonunuzdaki uzman birine yaptırmalısınız. Öncelikle saçlar keratin bakımına ait kendi şampuanı ile yıkanıp durulanır. Yıkamadan sonra saçınız 3 ile 5 dakika kadar bekletilir. Ardından Keratin yüklemesine başlanır. Keratin bakım ürünü her tutama boydan uca sürülür ve belirli bir süre bekletildikten sonra kurutma makinesiyle kurutulur. Daha sonra maşayla iyice düzleştirildikten sonra nemlendirici bakım kremi ve şampuanla tekrar yıkanıyor.

Keratin uygulamasından sonra saçlarınızı yıkamak için en az 3 gün beklemeniz gerekmekte. Keratinle düzleşen saçların kalıcılığını korumak için ise özel şampuan ve saç bakım kremlerini kullanmanızı öneririz. Saçların düz kalma süresi kullanılan ürünün içerdiği Keratine göre değişiklik gösterse de, ortalama 3-5 ay arası saçlar düz görünümünü korumaktadır.

Yıpranmış saçların ilacı:Keratin bakımı

Kimyasal işlemlerden dolayı yıpranmış, neredeyse kopmak üzere olan veya dökülen saçlar için en etkili keratin bakımı Brezilya Keratinidir. Ancak diğer keratin bakımlarının etkisi de göz ardı edilemez. Zaman içerisinde deformasyona uğrayan, açıcı ve boya işlemlerinden ötürü ihtiyacı olan keratini kaybeden saçlar sıvı keratin yüklenmesi ile eski gücüne ve kalitesine tekrar kavuşabilmektedir. Eğer yoğun bir bakıma ihtiyacı olan bir saç yapınız varsa, klasik saç maskesiyle yapılan bakımlar yerine çok daha etkili ve faydalı olan keratin bakımını yaptırmanızı öneririm.

Keratin Bakımı Fiyatları

Keratin bakımı fiyatı kuaförden kuaföre değişiklik gösterebilmekle birlikte, 50 – 300 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada önemli olan, keratin bakımı fiyatına göre, uygulamada kullanılan ürünün kalitesi, ve uygulamayı gerçekleştiren kişinin bilgi, ve deneyimidir. Keratin bakımı fiyatlarını araştırırken bu detaylara dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Keratin Bakımının Zararı Var Mı? Keratin Bakımının Zararları Nelerdir?

Keratin bakımının zararı var mı sorusunun yanıtı aslında, bakım yapılan ürünün içerisinde bulunan Formandehit maddesi ile alakalı. Eğer bu maddenin bulunmadığı bir ürün kullanıyorsanız, keratin bakımının bilinen bir zararı yok. Ancak, Formandehit isimli madde, keratin bakımı sırasında cilde temas eder, ya da solunursa, zararlı etkilerinin ilerleyen zamanlarda olabileceği düşünülüyor. Bu nedenle, içeriğinde Formandehit bulunmayan bir ürün kullanımı, keratin bakımında önem taşıyor.

merhaba. ben düğün öncesi saç bakımı yazarak buldum sitenizi çokta faydalı oldu :) burdan keratin bakımı yaptıracak arkadaşlara sesleniyorum kuaförlerde bakım adı altında yapılan kimyasal yüklemelerine sakın inanmayın. 2 ay önce gittim kimyasalın kokusundan nefes alamadım gözlerim yandı bide hala 2 seans daha gelin diyolar. ben keratin sprey aldım 55 liraya çokta memnun kaldım. kuaförde 200 liraya alamadığım hizmeti 55 liradan aldım.

bu konuda sürekli araştırma içerisindeydim denemediğim marka kalmadı saçlarımda kırılma dökülme ve açıcıdan kaynaklı sorunlar vardı şuan liquid keratin diye bi markanın özel setini kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim.

Merhabalar güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık ama kayıtsız kalamadığım bir konu var arkadaşlar bakın kullanmış olduğunuz market ürünleri çok tehlikeli ben bunu 1yıl önce araştırdıktan sonra fark ettim ve market ürünleri kullanımını bıraktım . Evet hızlı ve pratik anında canlılık,temizleme,parıldama, saf ve temiz görünmesi işte en aldatıcı yanı kimyasal madde sürmeyin saçınıza zaten durumlarımız gereği protein eksikliği fazla zaten bunu onları kullanarak daha çok öldürüp yok ediyorsunuz. BENCE sağlıklı bir saç beklemeyin derim . Ama size tavsiyem 1 yıldır kullandığım bir ürün var %99.2 doğal içerikli liquid keratin bunu deneyin derim aradaki farkı çok geçmeden anlayacağınıza adım gibi eminim liquid keratinin ürünleri biraz pahalı olabilir ama bence değer.

Merhabalar paylaşımınız ve bilgilendirmeniz çok güzel eline sağlık tatlım . Ben keratin yüklemesi sürekli yapıyorum çünkü sık bir şekilde ombre kullanıyorum buda sık sık saçlarımı yoruyor farkındayım bazı şeyler için ama vazgeçemiyorum napıyım :) saf keratin olarak tek marka liquid markası diye bilirim gerçekten.

Ben keratin eczanesi sitesinden yanan saç bakım seti aldım henüz 2 seans uyguladım saçıma ama şimdiden çok faydasını gördüm oldukça uzun süre gidecek gibi görünüyor çok beğendim

Keratin eczanesinin ürünleri gerçekten kaliteli bende kullandım saçlarımın yanıklarını kısa sürede topladı

Bilgilendirmeleriniz çok güzel çok teşekkürler, benim de saçlarım hiç uzamıyordu, çünkü kırılarak koptuğu için ve uçlarından sık sık aldırmak zorunda kaldığım için zaten uzasa da uzamamış gibi oluyordu. Kırık ve kopma önlenmesi için sayenizde keratin eczanesinden önce dökülme seti aldım sonra saf keratin serum kullandım mükemmel bir yapılanma oldu saçımda. yanan yıpranan saçı olan varsa şiddetle tavsiye ederim.

tavsiyeleriniz için çok teşekkürler bende intense keratin dökülme seti aldım henüz 3 seans kadar kullandım ve şişenin sadece 5/1 ini kullanmama rağmen ciddi anlamda dökülmelerim azaldı tavsiye ederim

bu konuda sürekli araştırma içerisindeydim denemediğim marka kalmadı saçlarımda kırılma dökülme ve açıcıdan kaynaklı sorunlar vardı şuan liquid keratin diye bi markanın özel setini kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim.
Canım teşekkür ederim Ben de Bu markayı araştırdım saçlarım yoğun işlemlerden dolayı çok Cansız ve yıpranmış tı hem koparak dökülüyordu ben de senin Tavsiye üzerine aldım şu anda saçlarımın neredeyse Yüzde altmış yüzde yetmişi toparladı çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim hem sana hem liquid keratin markasına...
Kendim yıpranmış saçlarımı tamir ettiğim gibi Kocamda da yoğun dökülen saçların durdurdu O da çok memnun kaldı

Geri