Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi Hangisi ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi Hangisi ?
kesin sonuç veren gebelik testi güvenilir gebelik testi güvenilir gebelik testleri en güvenilir gebelik testi en güvenilir gebelik testi hangisi ile ilgili bilgiler burada melekler. Regl tarihi gecikmesi ile birlikte müstakbel anne adaylarını bir heyecan alıverir. Günler geçmek bilmez ve en sonunda bir gebelik testi almak için eczanenin yolu tutulur. İdrar testi evde uygulanabilen bir testtir ama bazen doğru sonuç vermeyebilir ya da çizgiler silik çıkabilir. Peki en kesin sonuç veren gebelik testi hangisidir. Bu makalemizde en güvenilir gebelik testi ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere melekler :)

gebelik-74.jpg

Implantasyon yani gerçekleştikten sonra embriyonun anne adayının vücuduna bunu haber vermesi gerekmektedir. Haber vermesi çok önemli çünkü vücudu ona göre hazırlanacak, bu haber verme sürecini de Beta HCG dediğimiz, gebelik esnasında miktarını ölçtüğümüz hormonu salgılayıp anne kanına vermek vasıtasıyla yapmaktadır.

Anne adayı bu Beta HCG hormonu beyine ulaşır ulaşmaz bir sürece girmiş olduğunu anlamış olur. Beta HCG hormonu yerleşme başladığında salgılanmaya başlıyor ve anne kanında yerleşmeden 4-5 gün sonra ölçülebilir seviyeye gelmektedir.

Bu hormon kana geçtikten sonra hemen bütün testlerde kendini göstermeye başlamayabilir, o yüzden adet gecikmesi olan her dönemde Beta HCG testi her zaman sonuç vermeyebilir. Günümüzde anne adayları henüz adet gecikmesi yaşamadan gebe olup olmadıklarını öğrenmek istedikleri için bazen kandaki hormonun ölçülemeyecek kadar az olmasından dolayı ölçülemediği için hamile olmadıklarına dair hayal kırıklığına uğrayabilirler. Önerilen şey, eğer tüp bebekle hamile kalınmadıysa, adet kanaması gecikmesinin beklenmesi en doğrusudur.

ya bana yarım edin lütfen ya esimle bir cok kez ilişkiz olu ama her seferine sonuc teste negatif cıktı esim cok uzuluyo bende bebegımız olmuyacak iye benim yaşım 18 esimin yası 29 hamile kalabirmiyim veya niye kalamıyorum yarım eermisiniz lütfen yaaa

cnm rahim ağzında yağlan man varsa olmaz eşinizde siperm sayısı azdır o yuzden de olmaz bn iki yıl olmamıştı şimdi 3yaşın da kızım var hiç beklemediğimiz bir anda oldu sıkın tı sıtres çocuk olmamasın en buyuk nedenlerinden dir adetin den sonra 1 ve 2 hafta düzenli ilişkiye girin sabah özellikle girin inşallah bi sonuç olacaktır

Merhaba bana yardımcı olabilir misiniz acaba geçen ayın 12sinde reglim başladı ve ayın 18inden önce bitti 18inde eşimle iki kere ilişkiye girdik içime boşalmadı ama iki kere olduğu için tedirgin oldum dün test aldm ve negatif çıktı sizce güvenebilir miyim bu sonuca

Geri