Keten tohumu yoğurt kürü nasıl yapılır faydaları nelerdir

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Keten tohumu yoğurt kürü nasıl yapılır faydaları nelerdir
Keten tohumu ve yoğurt bir araya geldiğin de oldukça güçlü bir besin kaynağını oluşturur. Keten tohumunun için de bulunan omega3, omega6 ve yağ asitlerinin sağlam bir kaynağı olan keten tohumu ile yoğurt kürünun sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır.

Keten tohumunun faydaları nelerdir?

Keten tohumu, çağımızın en yaygın hastalıkların biri olan kansere karşı oldukça koruyucu bir etkiye sahiptir. Özellikle kolon, prostat ve göğüs kanserine karşı koruyucu bir etkiye sahip olan lignanların asıl kaynağıdır.

Her gün gün için de bir yemek kaşığı kadar tüketilmesi tavsiye olunan keten tohumu kanser riskini azaltmaktadır.

Keten tohumunu kimler kullanamaz? Keten tohumunun kullanılmasında sakınca görülen kişiler, emziren anneler, hamileler ve küçük yaşta çocuklardır. Bu kişilerin keten tohumundan uzak durması tavsiye edilir.

Omega 3 bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan keten tohumunu, yeterli miktar da balık tüketemeyen kişiler günde bir yemek kaşığı yiyerek omega 3 açığını kapatabilir.

Keten tohumu en fazla yoğurt ile karıştıralarak tüketiliyor. Keten tohumlu yoğurt kürünün faydaları saymakla bitmiyor. Kansere karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğu gibi kalp rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir.

yogurt-keten-tohumu.JPG

Doğal bir antioksidan özelliğine sahip olan keten tohumlu yoğurt kürü, eklem rahatsızlıkları ve romatizmaya da iyi gelmektedir.

Keten tohumlu yoğurt kürü, vücut direncini artırır ve gün için de kendinizi daha zinde enerjik hissetmenizi sağlar. Ayrıca diş eti, boğaz ağız içi hastalıkların da bu kür gargara yapılarak kullanılabilir.

Keten tohumu yoğurt kürü nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

Bir kase içine aldığınız yoğurdun içine karıştırılan keten tohumu iyice yoğurda yedirilip karıştırıldıktan sonra kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için özellikle kış aylarının korkulu rüyası grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Yoğurt için de bulunan kalsiyum ve D vitamini kemik gelişimi için çok faydalıdır

Dün gece Sahurda bir konuşma vardı Show Tv de İbrahim Saraçoğlu herkese balık yeyin diyorlar ama bu keten tohumunda balıktakinden 7000 bin kat fazla Omega var dedi bilginiz olsun istedim arkadaşlarım.

keten tohumunda bu kadar vitamin olduğunu bilmiyordum yoğurt zaten başlıbaşına bir şifa defosu keten tohumunda omega olduğuna zaten çok şaşırdım omega sadece balıkta var sanıyordum mutlaka tüketmek lazım

marketlerde keten tohumlu kefirli yoğurt var probiyotik bazen ondan alıp yiyorum sindirim sistemim için ama bu kürü gördüğümde evde kendim hazırlamaya karar verdim bir aktarcıdan keten tohumu alıp kendi mayaladığım yoğurt ile karıştırıp tüketecem

Geri