Kimyasal gebelik geçirip kanama yaşayanlar ne yapmalıyım ?

kübracndr

Yeni Üye
Üye
Kimyasal gebelik geçirip kanama yaşayanlar ne yapmalıyım ?
Arkadaşlar ben eylül ayında kimyasal gebelik geçirdim 30 eylulde 1 gün kanamam oldu sonra 1 kasımda adet gördüm 6 gun sürdü ve aralık- 1 de adet görmem gerekiyordu olmadım ama adet sancısı gibi kasıkk ağrıları çektim sol kalcam agridi sonra 6 gün geçti gene olmadım 6.gun kanda beta baktı ama 0.38di çıkmadı bişey şuanda da 23 gün geçti hala olmadım sizce neden olabilir ve aşırı midem bulanıyor 3 gündür sizce napmaliyim

Selamlar Sevgili Kübra,

Kimyasal gebelik sonrasında aret sürelerinin sarkması ve normalin dışına çıkması görünüyor. Gerek sitemize gelen yorumlardan gerek ise daha önce sizin durumunuzda olup ta başından geçenlerin yazdıklarından bunu anlıyoruz. Kandan bhcg testi yapılıp ta gebeliğiniz çıkmadığına göre olayı zamana bırakmanız gerekiyor. Lütfen durumu psikolojik bir hale getirmeyin zaten hamile değilsiniz. Eğer bu sıkıntılarınız devam eder ise lütfen doktorunuz ile konuşun.

Geçmiş olsun.

Merhaba

Kimyasal gebeliğin üzerinden haylı zaman geçmiş.Ayrıca beklenen mensinizde de uzun bir gecikme söz konusu. HCG testi gebe olmadığınız bilgisini sonuç ile göstermiş. Her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değildir.Rahimsel problemler , hormonal bozukluklar,polip,kist, miyom gecikmeye neden olabilir. Size tavsiyem gecikmeniz için hekime görünmeniz.Sağlıklı günler diliyorum..

merhaba beyza hanım size daha önce sormuştum sorumu bulamadım. ilk hcg değerim 380 di sonra 200 sonra 50 ye düştü ardından adet oldum. henüz adetim gecmemişti bu neden kaynaklanmış olabilir

Merhaba,

Mens öncesi yapılan gebelik testinde ; hcg değerlerindeki oynama sağlıksız gebeliği gösteriyor. Muhtemelen kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Yarın mutlaka kadın doğuma görünmenizi öneriyorum.

Mrb benimse kimyasal gebelik geçirdiğimi öğrendim ve kanamam çok az hatta yok derecesinde ne yapmalıyım sürekli yürüyüş yapıyorum doğru mı bu

Geri