Kına Gecenizde Siz Olsanız......

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Kına Gecenizde Siz Olsanız......
kına elbiseleri kına elbisesi kina elbisesi 2011 gecesi kıyafetleri gecesi kıyafetleri 2011
Bazı gelinlerimiz kına gecelerinde abartıyı istemez kimisi ise en şatafatlısı ney ise onu tercih eder Kimi yörede bindallı olmassa olmazlardan biridir.
bindalli-303.jpg

Bunları giyerler rengarenk adetlerine uygun yaparlar o en anlamlı gelinin son gecesi olan kına gecesini .

Fakat kimi yörelerde özel bindallı, sarka dediğimiz yöreye özel kıyafetler yoktur yada gelin gerek duymaz normal sade bir düz gece elbisesini tercih eder..ama tabiki renklere dikkat ederek.
abiye12-3ce.jpg

abiye11-201.jpg

abiye1-5d.jpg

abiye7-53.jpg

abiye8-137.jpg

abiye5-117.jpg

Bazıları ise ne bindallı nede sagde düz elbise ben kabarık giyecegim bu benim tek ve ilk özel gecem der ve ;

abiye6-1b3.jpg

abiye3-3d.jpg

abiye-2b6.jpg

abiye2-1b8.jpg

abiye9-382.jpg

abiye10-110.jpg

Kimi insanlar ise normalde gece elbisesi giyer, kına yakılacagı vakit bindallısını üstüne çeker misler gibi çıkar misafirlerin karşısına :D

Adeta düşman çatlatırcasına..

Peki Siz hangi gruba dahilsiniz?

Merhabalar... yukarıdaki resim nerede çekildi ? ne çok model var? tam da benim gibi kararsızlara göre bi mağazaymış burası...paylaşım için teşekkürler...

Canım bu tarz kıyafetler için istanbul tahtalake, sultanahmet tarafları ve eskısehırde özellıkle bu bındallılar için esnaf sarayı adı altında bır iş hanı.. Aslında abıyeci değil de daha bındallılar uzerıne satış noktaları var oralardan bulabılırsınız.

Bild 037.jpgBild 043.jpg

benim kinam almanyada dügünüm tr oldu kinam burda bi dügün gibi gectiyi icin bende abartili birsey giydim önce
sonrada adet yerini bulsun diye yöresel kiyafetimi giydim
32207_1479185544420_1377224930_31260583_6744709_n.jpg
pencil.png

Geri