Kırık Saç Uçlarımızı Nasıl Onarırız?

T

TİTAN

Forum Okuru
Kırık Saç Uçlarımızı Nasıl Onarırız?
kırık saclar nasıl onarılır
kırık saç uçları, nasıl onarılır, reçeteler, formüller, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

sac-15b.jpg

Sevgili melekler,
Saçlarımızda en çok şikayet ettiğimiz ve sık sık sırf bu yüzden gidip kestirmek zorunda kaldığımız sorun ,uçlarının kırık olmasıdır.

Uçları kırılan,kuruyan ve bir nevi süpürgeye benzeyen saçlar için uygulayacağınız bakım şöyle olmalıdır:

*Onarıcı bakım şampuanı alıp yarısına çam terebentin ekleyin ve cam bir şişede iyice karıştırın.

*Bir saç bakım spreyi alıp ,saçınızı bununla ıslatıp tarayın,kuru kuru taramayın.

*Aktarlarda satılan karışık bakım yağlarından sürün,özellikle uçlara.

*Elma sirkesiyle friksiyon yapın.Bunun için;

• 2 kaşık elma sirkesi
  • 2 kaşık limon suyu taze sıkılmış olmalı limon suyu ya da limon tuzundan temin edilmemelidir.
  • 1,5 litre su
  • Derin bir kab
HAZIRLANIŞI:
  • Derin kabınızı öncelikle önünüze alın. İçi temiz olmalıdır. Güzelce yıkayın ve kurulayın. Ardından suyunuzu koyun. Su ılık olmalıdır. Çok soğuk ya da çok sıcak olmamalıdır.
  • Ardından 2 kaşık elma sirkesini koyun ve karıştırın.
  • Son olarak da limon suyunu ilave etmelisiniz ve karıştırmalısınız.
  • Saçlarınızın diplerine kompres yapar gibi yedirmelisiniz.
  • Saçlarınızın diplerinde ferahlığı hissetmelisiniz.
  • Bu uygulamayı saçlarınız ıslakken yapmalısınız.
  • Uygulama sonunda saçlarınızda 15 dakika kadar bir süre bu karışım beklemelidir.
Saç diplerinize ve derinize iyice etki edebilmesi için bu süreyi ayırmaya özen göstermelisiniz.

kuaföre gittim kırıklar için kadın 4 parmak kadar kesmesi gerektiğini söylüyor kırık için şok oldum kestirdim saçımı ama artık kırık falan tekrar olmasın diye liquid keratin kullanmaya başladım arkadaşım kullanıyor bayadır hiç kırığı falan yok gören herkes de ( ben dahil ) hayran kalıyor saçına bende başladım o yüzden kullanmaya sürekli saç kestirerek istediğim saç uzunluğuna ulaşamam çünkü.

Geri