Kısırlık için hayıt otu faydaları ve kullanımı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kısırlık için hayıt otu faydaları ve kullanımı
Kısırlığa oldukça iyi gelen ve birçok faydası bulunan hayıt otu hakkın da merak ettiğiniz bilgileri sizlere bu konumuz da paylaşıyoruz.

Öncelikle hayıt otunun ne gibi faydaları var bunlara değinelim;

Hayıt Otunun Faydaları
Hayıt otu tohumu, hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarını dengeler. Hayıt otu kullanan kadınlar da adet stresi ve adet düzensizliği gibi durumlar iki hafta kadar süre içerisin de ortadan kalkıyor yada azalmaya başlıyor.

Daha etkili bir çözüm için hayıt otunun en az üç ay kadar süreyle kullanılması tavsiye edilir.

Hayıt otu suyunun tadı acımsı ve ağırdır. Fakat bu çay özellikle adet dönemin de oluşan adet sancıları ve menopoz dönemin de sık karşılaşılan sorunlara oldukça etkili bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar faydalı olan çayın da acımsı ve ağır olmasına tabiki katlanılır diye düşünüyorum.

Doğum yapan kadınların genellikle şikayeti anne sütünün azlığıdır. Anne sütünü arttırmak için hayıt otu çayı çok iyi gelmektedir. Bu çayın kısaca tarifini verecek olursam; Bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı kadar hayıt otunu koyun ve yaklaşık 15 dakika kadar sonra süzün. Günde bir ile üç bardak arası bu çayı içebilirsiniz. Ayrıca her derde deva çörek otu ile birlikte kaynatıp tatlandırarak içerseniz anne sütünü arttıracakdır.

maxresdefault.JPG

Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır?

Hayıt tohumunu menopoz dönemi için kullanacaksanız sabah ve akşam olmak üçere günde iki defa içmenizi tavsiye ederiz.

Eğer regl dönemi sancıları için içilicekse adet olmadan birkaç gün öncesinden itibaren içilmeye başlanır ve günde bir süzen poşetlik çay içilip tüketilmesi tavsiye olunur. Daha sonra adet olduğu zaman ve bitimine kadar süre içinde hergün bir süzen poşet çay içebilirsiniz.

Hamile kalmak isteyen kadınlar için de hayıt suyu günde üç kere içilmesi tavsiye olunur.

hayıt-tohumlar.JPG

Hayıt Çayı Nasıl Hazırlanır?

Yarım çay kaşığı kadar hayıt tohumunu bir miktar kadar ezdikten sonra bir bardak suda kaynatılır Demlenmesi için 15 dakika kadar beklenir ve fazla soğutulmadan bu demlenen hayıt tohumu çayı içilir.

Evet hanımlar bu kadar faydalı olan hayıt tohumunu ister adet sancılarınız için kullanın isterseniz bebek olması için... Menopoz dönemin de inanılmaz faydaları bulunan hayıt otu bitkisinin de ayrıca anne sütünü arttıran doğal bir yöntem olduğunu unutmayalım;)

Erken menopoza girenler mutlaka hayıt tohumu tüketmeli. Ben ibrahim saraçoğluna erken menopoz için başvurdum. Bana bir kaç otla birlikte hayıt tohumu da yollamıştı. 3 ay regl olmadım ama hayıt otu sayesinde reglim başlaı. Ottan önce söktürücü ilaç almıştım o bile reglimi sökmedi. İnanın hayıt otu son derece etkili . Regl kanamsını düzenliyor , hormon dengesizliğine iyi geliyor ve yumurtlama problemlerini düzeltiyor.

Geri