Kışlık bamya buzdolabında nasıl saklanir hanımlar gelsin tüyolar?

B

Birgoz

Forum Okuru
Kışlık bamya buzdolabında nasıl saklanir hanımlar gelsin tüyolar?

Kışlık bamya buzdolabında nasıl saklanır melek kadınlar kulübü kışlık bamya buzdolabında nasıl konur forum'da.​

Kızlar öyle canım sıkıldı bir girdim de ama şunu da merak ediyorum size sormak istedim kışlık bamya buzdolabında nasıl saklanır bilen var mı? Bamya ne pahalıydı bu yıl yaza annemlerin bahçesi var orda yetiştireceğiz artık bari kisliklarimiz çıkar. Ama ben daha önce hep alıp kuruturdum hiç buzluğa koymadım sizce nasıl koyabiliriz fikirler gelsin hanımlar.

Merhabalar
Aynen öyle bu yaz ne olur fiyatlar bilemiyorum gerçekten en güzeli bahçeniz varsa değerlendirin derim. Kışlık bamya buzdolabında nasıl saklanır sorunuza özellikle bunun iki türü var. Öncelikle çiğ olarak saplarını kesip iyice yıkayıp kurulayıp poşetlere koyup derin dondurucuda bu şekilde saklamak. Ben de genelde çiğden koyuyorum bu şekilde. Diğer şekli de biraz başlanabilir bu şekilde de posetlenir ve derin dondurucuda saklanabilir.

Konserve de saklama yöntemlerinden en sağlıklısı ve en eski bilinen yöntemlerden. Dilerseniz aşağıdaki linkte "konserve yapımı ve pratik bilgiler" konulu yazımıza ulaşabilirsiniz.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri