Kışlık erik kompostosu yapanlar

E

erikks

Forum Okuru
Kışlık erik kompostosu yapanlar
Kışlık erik kompostosu yapmak istiyorum ya da eriğin yerine ne geçecek ise yazdan kalan harika meyve kuruları ile komposta yapmalıyım başka türlü bu soğuklarda nezledir griptin yok yeni çıkan illetlerdir baş edemeyeceğim heralde bebeklerimde seviyor ailecek bayılıyoruz kaynanam yapıyor yiyorum ama artık benim de yapma zamanım geldi iyi bir erik kompostosu için neler yapılabilir nasıl yaparım kızlar bana yardımcı olur musunuz ?

erik kompostosu.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizin için araştıracağım güzel bir tarif bulup harmanlayıp yazacağıma emin olabilirsiniz. Yani inşallah unutmam çok fazla soru geliyor bu aralar. Ara ara sitemizi takip ederseniz görürsünüz sevgiler.

Erik kompostosu yapmak için Malzemeleri veriyorum yaz kızım :D:D

HARİKA ERİK KOMPOSTOSU İÇİN MALZEMELER ŞUNLARDIR

Yarım kilo erik
4 te üç bardak şeker ve 5 bardak su
erikleri tencereye alıyoruz
daha sonra üzerlerine şekeri koyuyoruz erikler ayıklanmamış
Sonra suyunu ilave ediyoruz
Kaynatmak için normal ateşte değil kısık ateşte şekeri eriyene kadar karıştırıyoruz. Dondurulmuş erikler le de bunu yapabilirsiniz. Şekeri az gelir baan diyor iseniz biraz fazlalaştırabilirsiniz.

Renkleri değişir ve suyuna bırak erik rengini 40 dakika kaynattıktan sonra 2 saatte oda sıcaklığı için bekleyeceksiniz. Efendim daha sonra cam kaselere alarak servis yapabilirsiniz. Ha ben anlamadım bunu diyor iseniz videoya bakın :)

BU ARADA Videoki arkadaşımız yazlık erikten yapmış bu süperfreshin vardır mutlaka dondurulmuş olanı eğer kışın yapayım hamileyim ya da canım çekti diyor iseniz onlardan da yapabilirsiniz. Donmuş olduğu için aynı lezzeti verir mi bilemiyorum ama denemekte fayda var hadi afiyet olsun. Bak söz verdim paylaşacağım diye durmadım ve araştırarak yazdım paylaştım işte :)

Geri