Kışlık Hazırlıkları İçin Neler Yaptınız Melekler ?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kışlık Hazırlıkları İçin Neler Yaptınız Melekler ?
Bu konu; kışlık hazırlıklarımız 2013 hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, kış kapıda. Havaların böyle şerbet gibi ılık gitmesi sizi yanıltmasın. Ekimin sonuna doğru yaklaşmamaıza rağmen hala havalar böyle sıcaksa, emin olun soğuklar bir anda gelecek ve kötü gelecek :D:D Tabi Allah bilir ama kış bir türlü gelmediyse, yaza da biraz geç kavuşacağız demektir.:D:D

Tabi ki yaz başından itibaren çıkan sebze ve meyve sırasına göre hepimiz az çok kışlık hazırlıkları yaptık. Bezelye, yaprak ve vişne reçeliyle başlayan serüven şu sıralar turşuların kurulmasıyla sona ermek üzere. Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.

Bu konuyu açtım çünkü belki birimizim yaptığını diğerimiz bilmiyordur, ya da daha pratik yöntemler vardır ve haberimiz yoktur. Paylaşmak ve öğrenmek isteyenleri topiğimize bekliyorum.

Önce ben başlayayım. Tabi ki vişne ve çilek reçeliyle başladım. Yaprak kısmet olmadı, alamadım. Daha sonra bezelye şoklayıp deepfreezee attım. Peşinden taze fasülyeyi hafifçe domatesle kavurup poşetleyip dolaba attım. Kayısı reçeli, erikl marmelatı ve konserve domatesle cin biber turşusunu da hazırladım ve bu kışlık yeter dedim.

Peki sizler neler yaptınız ?:D:D

domates-e4.jpg

Geri