Kist beta hcg sonucunu yükseltir mi

S

sad07

Forum Okuru
Kist beta hcg sonucunu yükseltir mi
Selam arkadaşlarım ende kist var ve bhcg sonucum biraz yüksek çıkabilir mi yani sizlere sormak istediğim kandan gebelik testi yaptırsam acaba bu horman beta hcg sonucunu yükseltir mi ? Kist beta hcgyi yukseltir mi tşk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar Kist beta hcg sonucunu yükseltmek, tabiki bu kistiniz için kullandığınız ilaçların da içeriğini bilmek gerekiyor. ama yükseltmez. Yüksek dediğniiz misal yaptırdı iseniz kaç çıktı ?

Selam arkadaşlarım ende kist var ve bhcg sonucum biraz yüksek çıkabilir mi yani sizlere sormak istediğim kandan gebelik testi yaptırsam acaba bu horman beta hcg sonucunu yükseltir mi ? Kist beta hcgyi yukseltir mi tşk

Merhaba canım şimdi şöyle bir şey var. Benim adetim gecikmişti test yaptım pozitif çıktı . Kalktım bir test daha yaptım oda pozitif çıktı .Ben hamile olduğumu sandım . Doktora gittim .Doktor muayene etti hamile değilmişim kocaman kistim varmış ve buda test sonucunu etkilemiş. Yani idrar testinin sonucunu kist etkileyebilir öğrenmiş oldum. Hcg testinde de olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca bazı ilaçlar özellikle hormon içerikli olanlar hcg testinde değerin gebelik dışında yükselmesine neden olduğu söyleniyor. Sen git testini yap sonucu pozitifse doktora görün. Ultrasonla net şekilde hamile olup olmadığını öğrenirsin ;)

Merhaba canım şimdi şöyle bir şey var. Benim adetim gecikmişti test yaptım pozitif çıktı . Kalktım bir test daha yaptım oda pozitif çıktı .Ben hamile olduğumu sandım . Doktora gittim .Doktor muayene etti hamile değilmişim kocaman kistim varmış ve buda test sonucunu etkilemiş. Yani idrar testinin sonucunu kist etkileyebilir öğrenmiş oldum. Hcg testinde de olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca bazı ilaçlar özellikle hormon içerikli olanlar hcg testinde değerin gebelik dışında yükselmesine neden olduğu söyleniyor. Sen git testini yap sonucu pozitifse doktora görün. Ultrasonla net şekilde hamile olup olmadığını öğrenirsin ;)

Ben 5 aydır adet görmüyorum hormonlardan ötürü dün bidaha test yaptırdım ve beta hcg yüksek çıktı ama sonucunda 5 haftalık olanla eşleşiyor karnımda bi sertlik var elimle bastırınca hareket ettirebiliyorum sağa sola ama aynı kilodayım bulantım kusmam vs de yok sizce bu da kist olabilir mi

Hcg gebelik hormonudur aynı zamanda başka faktörlerden dolayı da yüksek olabilir. Durumunuz hakkın da bilgi edinmek için bir kadın doğum uzmanına görünün. Bu şekilde durumunuzu değerlendiremeyiz.

Merhaba siprail 1 senedir var bende kontrole gıttım yerinde dedi doktor fakat beta hcg yuksek cıktı gebelik süphelesi olustu ama adetimde gecikmede olmadı ikiciye gene kan verdim sonuc beklıyorum fesfese yaptım acaba hamile olabilirmiyim

Gebe olmayan bir kadının Beta HCG değeri 0-10 mIU/ml'dir. Beta HCG değerinin 10'dan yüksek olması kadının gebe olduğunu gösterir. Hcg değerinde artışın nedenleri ; Gebelik , Mol hidatiform rahatsızlığı,Mol gebelik (Üzüm gebelik),Dış gebelik,Kanser,Gastrik,Pankreatik karsinom, Boş gebelik vs dir. Spiral yerinden oynarsa hamile kalma olasılığınız vardır.

Geri