Kıvırcık Saçlar Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kıvırcık Saçlar Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?
kısa saç nasıl uzar, saçları kısa sürede uzatmak için, saçlar nasıl hızlı uzar

Sevgili melekler, saçlarını ani bir kararla kestirip de pişman olanların en çok öğrenmek istedikleri şey saçların kısa sürede nasıl uzatılacağıdır. Saçlarınızın çabuk uzaması için bilmeniz ve yapmanız gereken ilk şey sabırlı olmaktır. Bunun yanında sağlıklı beslenmek de saçlarınıza iyi gelecektir. Unutmayın ki saçlarda kırık uçların temizlenmesi, bakımlı olması çok önemli değildir. Şimdi gelelim hızlı saç uzatma formüllerine...

saç-uzaması.jpg

Kısa saç nasıl çabuk uzar?

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra çabuk uzayan saç için gerekli olan vitaminleri beslenmenize ilave etmelisiniz. Unutmayın, saçlarımız doğal tellere sahiptir ve bu teller iyi olmanızın ve sağlığınızın neticesidir. Eğer kendinize iyi bakmazsanız, saçlarınız beklediğiniz gibi görünmeyecektir. Kendinize iyi bakmalı, yeteri kadar beslenmenize ve vitamin ihtiyaçlarınıza özen göstermelisiniz.

Kıvırcık saç nasıl çabuk uzar?

Saçlarınızın çabuk uzaması için gerekli olan malzemeler; limon suyu, yumurta, yoğurt ve kına. Yoğurt, kına, limon suyu ve yumurta ile yoğun bir hamur hazırlayın. Hazırladığınız hamuru saçınıza ve saç derinize uygulayın. Daha sonra 1 saat bekleyin ve sonra saçınızı şampuanla yıkayın.

Bu yöntemin zamanla saçınıza çok iyi geleceğini ve saç dökülmenizin azaldığını göreceksiniz. Yöntemi, haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Saçlarım kısa ve çabuk uzasın diyorsanız yapacağınız şey aslında oldukça basit. Evde kendi kendinize uygulayacağınız basit bir havuç maskesi ile saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacaksınız.

Saçlarınız için hazırlayacağınız havuç maskesi için gerekli malzemeler: 2 tane orta boy havuç, 1 tane yumurta, 3 su bardak su. İlk önce havuçlar rendelenir, 3 bardak su kaynatılır; ardından rendelenmiş havuçlar kaynayan suya koyulur, su 25-30 dakika kaynatılır, su süzülerek yumurtayla çırpılır.

Hazırladığınız bu karışım, saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir. Sonrada saç ılık suyla şampuanlanarak yıkanır.

Saçlarım hep kuru ve sert yapıda bu yüzden bir sürü şey denedim ama olmadı bazı saçta kalan kremler falan biraz yumuşatıyor ama onlarda ağırlık ve yağlanma yapıyordu ablamın saçları da aynı doğal keratin kullanmış saçlarına iyi gelmiş bana da önerdi ilk denedim aldıklarından iyi gelince araştırdım patentli falan doğal keratinmiş hemen bende aldım saçlarımda yıpranmalar da vardı ne yıprana nede kuruluk sertlik falan kalmadı.

Geri