kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz???

AYTASI

Aktif Üye
Üye
kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz???
bir kızım olsun adı yağmur olsun
Allah herkese asagidaki yazılı bütün nitelikleri bir arada toplayan bebekler nasip etsin.

gercek-gibi-bebekler5-6570.jpg

Bir kızım olsaydı eğer adını "GECE" koyardım;
Simsiyah gözlerindeki parıldayan yıldızlarla Allah'ın yarattığı kainatın aynasını göstersin diye...
Bir kızım olsaydı eğer adını "MEVSİM" koyardım;
Dört ayrı mevsimin bütün güzelliklerini beşinci bir mevsim gibi kendinde taşısın ve bazen bir sonbahar gibi hüzünlü bazen de bir yaz günü gibi ışıl ışıl olsun diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "HÜZÜN" koyardım;
Bütün duygular içinde insana en çok yakışan bu duygu gibi ait olduğu her yere ruhunun rengini katsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "DENİZ" koyardım;
İnsanlar bin yıllardı kan kırmızısına çevirmek için uğraştıkları halde inatla bir çocuğun mavi gülüşünü yüzünden eksiltmeyen dünya gibi insanlara mavi gözbebekleriyle baksın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "NİSA" koyardım;
Kadın gibi kadın olsun şairi Tanrı olan en güzel şiiri insanlara fısıldasın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "YAĞMUR" koyardım;
Yağan rahmetin insan ayırt etmeden yağması gibi zalimin de iyinin de başına adaletle yağsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını"SU" koyardım;
Onun kadar saf onun kadar duru onun kadar hayat kaynağı olsun ve insanlar ondan vazgeçmesin diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "HAVVA" koyardım;
Hayat onunla başlasın ve bir adam onun uğrunda cennetten tekrar kovulmayı göze alacak kadar sevsin diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "MASAL" koyardım;
Bir ömür boyunca benim hayatımın benden ona miras kalacak olan masalını gözbebeklerinde ve kelimelerinde bütün insanlara anlatsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "ELİF" koyardım;isminde gizli kalsın okunmasın o olmadan besmele sesi gelmesin diye..

Bir kızım olsaydı eğer adını "MERYEM" koyardım;tertemiz iffetin namusun abidesi olsun diye...

Peki ya siz ne isim verirdiniz???

elif koyardım adını..bütün güzelliklern ilki olsun diye ve adı kadar sade fakat bi o kadar da değerli olsun diye...umarım ilerde beni seven ve benim sevdiğim insanla ortak bi parçamız olan dünya tatlısı masum bi kız bebeğim olur:)

Geri