kızımı bezden ayırmak istiyorum

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
kızımı bezden ayırmak istiyorum
kızım 20 aylık ve bezden ayırmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliym :) deneyimli anneler :18:

öncelikle bir tane alıştırma kilotu al birde lazımlık eğer sürekli halı falan yıkayamıcaksan havalar dahja sıcakken yerdeki halıları kaldır :D kilim ser sürekli çişinmi var falan diye sık boğaz etme tatlı dilli ol zaten bir kaç gün içinde işeme vakitlerini çözüceksin onunda idrar tutma refleksi oluşucak işetirken ben çiş çiş derdim oda öğrenince çiş diyodu kolay gelsin daha fazla erteleme gcede alıştırmaya çalış ben 14 aylıkken çıkardığım için gece kıyamamıştım uyandırmaya sen o hataya düşme çünkü benimki gece hala kaçırıyo.

slm ,bende kizimi 2 aydir tuvalete alistirmaya calisiyorum.ben müzikli lazimlik aldim,cocuk cis yapinca müzik caliyor.bayagi ise yariyor.müzik calsin diye sürekli üstünde oturup cis yapmaya calisiyor.simdi cisinin geldigini farkediyor.tabi ara sira kazalar oluyor.bide ben cisini tuvalete yaparsan sunu bunu alicam dedim,hevesle sürekli yapiyor.bide yapinca sanki evde bayram varmis gibi herkes aferin ,ooo nasil basardin,afferin...falan filan bayagi ise yariyor dene..

Bende 20 aylik kizima basliycam

yaz gelmeden denemek istiyorum
olmazsa yaz cikmadan bir daha deniycem bakalim

cunku kendi söylesin diyince bu sefer cok guzel konusmalar bile 3 yasini buluyor soylemeleri

Onu bende istiyorum ama biliyorsunuz bir kız bir erkek ikiz bebeğe sahibim. İkisinin de farklı tuvalet eğitimi olacak haliyle...Sanırım biraz zor olacak vede bir okadar uğraştırıcı...Tuvalet eğitimi birazda çocuğun kişiliğine bağlı olarak düşünüyorum. Mesela ilk oğlum da 4 yaşına kadar ne kadar çaba verdiysem de olmadı ama ikinci oğlumda doğru düzgün birşey göstermedim kendisi iki yaşında geceli gündüzlü bezi bıraktı ve şimdi sıra ikizlere geldi 21 Mayıs da iki yaşına girdiler artık yavaş yavaş eğitime başlamak lazım:)

Masalllaahhh ne guzeeel 4 cocuk
benimde 3 tane
äkalabalik aileleri cok seviyorum

ama benden bukadar:))

benim kizim 20 aylik ama denemek istiyorum onu üzmeden
olmazsa 9 10. aylarda yeniden deniycem ve basaricammmmm

ins :)

Benim sana tavsiyem kizini tuvalete gitmesini istemesi icin ona sevecegi iç çamasirlari, cicili bicili lazimlik, renkli ilgi çekici tuvalet kagitlari alabilirsin mesela:) Her çocugun hosuna gidecek seyler bunlar.
Ayrica altina kacirdigi zaman kesinlikle kizgin davranma, normal oldugunu tuvalete gitmesi gerektigini hep tatli dille anlat:)
Allah yardimcin olsun:)

Onu bende istiyorum ama biliyorsunuz bir kız bir erkek ikiz bebeğe sahibim. İkisinin de farklı tuvalet eğitimi olacak haliyle...Sanırım biraz zor olacak vede bir okadar uğraştırıcı...Tuvalet eğitimi birazda çocuğun kişiliğine bağlı olarak düşünüyorum. Mesela ilk oğlum da 4 yaşına kadar ne kadar çaba verdiysem de olmadı ama ikinci oğlumda doğru düzgün birşey göstermedim kendisi iki yaşında geceli gündüzlü bezi bıraktı ve şimdi sıra ikizlere geldi 21 Mayıs da iki yaşına girdiler artık yavaş yavaş eğitime başlamak lazım:)
evet sennin işin daha zor ama kreşe götürebilirsin belki orda ayrı ayrı ilgilenecekler ve öğrenecekler allah yardımcın olsun

- - - Updated - - -

şükürler olsun alıştı kısada sürdü bi anda gece güzdüz bıraktık şükürler olsun ama 4 ay falan tam anlamıyla öğrenmesi için uğraşıyorsun heleki kabız olmasınlar o durumlarda düzenleri gidiyor

Geri