kızmayın ne olur zina yaptığın erkekle evlenmek

• Konbuyu başlatan peri kızı35
La Noyee

La Noyee

Yeni Üye
Üye
Bu aralar bende böyle itiraflar duyar oldum..

Ablamın bir arkadaşı var. Ayın sonunda evlenecek olan nişanlı bir çocukla çıkıyor..
Ama şöyle birşey var; kız bu çocuğun nişanlı olduğunu bilmiyordu.. Zaten çocuk geldi teklif etti.. Kızdan çok fazla etkilenmiş.. Ya benimsin, ya benim durumu..
Kıza nişanlı olduğunu ilk gün söyledi.. :S Tabi kız bunu duyunca ben böyle bir aşağılılık yaparak seninle çıkamam dedi.. Ama kız da çocuktan çok hoşlanıyor..:S Çocuk nişanlısından hiç böyle bir yakınlık görmediğini, evleneceği kızın onun olduğunu söyledi.. Yani çocuk çok aşık.. kız da "nişanı at o zaman ancak böyle olabilir" dedi.. Ama çocuk nişanı atamıyor çünkü nişanlısıyla senin gibi birlikte olmuş.. :) Çocuk ne olursa olsun evlense bile ertesi gün boşanıp ablamın arkadaşıyla evlenicek.. Evlenicek diyorum çünkü o kadar eminim.. Kız ona şimdi yüz vermiyor konuşmuyorlar ama ablam kızın yakın arkadaşı olduğu için sürekli ablamı arıyor..kıza ulaşmak için.. Bayramın sonunda nişanı bozacağını söyledi..

Çok üzülüyorum ben.. :( hem çocuğa, hem çocuğun nişanlısına, hemde ablamın arkadaşına.. Nişanı bozacak çocuk ama olan nişanlısına olacak..

Umarım seninde güvendiğin dağlara kar yağmaz..
Aslında ben bu olaydan önce, evlenmeyi düşünülen kişiyle birlikte olunmasını kötü bulmuyordum. hala da bulmuyorum ama bu konu bazen çıkmaza sokabiliyor insanı..

Umarım birlikte olduğun kişi çok çok güvenebildiğin birisidir.. Ve umarım aranızda hiç bozulmayan sevgi bağı vardır.. Yoksa zaten anlattığım gibi, sevgiyi başka birinde bulup gidebilir..

S

swetla

Yeni Üye
Üye
sırf birlikte olduk diye de evlenip hayatı karartacak kadar aptal insanların olduğunu düşünmek bile istemiyorum

yeşilelma

yeşilelma

Üye
Üye
Misafir Melek' Alıntı:
Namus sadece bacak arasında aranmaz doğrudur..
Müslüman olan bir kadın ne elden ele gezer ne de birilerinin altında..
Annemin bana her zaman söylediği bi söz vardır; 'eline beline ve diline sahip olacaksın..'
İnsanın önce Allah'ın huzuruna çıkacak sonra da kocasının karşısında dik duracak yüzü olmalı...
Bunu yazan arkadaşa değil sözlerim sadece..
Yapılan yorumlarda gözüme batan birşey oldu..
Zira hayat onun Allah affetsin...
bende çok begendim bu yorumu her koyun kendi bacagından asılır yazık acıyorum evlenmenin ne mantıgı var o işi yaptıktan sonra
kendi görüşüm bu kızlar

seerose

seerose

Daimi Üye
Üye
Tercih meselesi canim ,soylenecek birsey yok Allah tamamina erdirsin.Biten cok iliski var insallah seninki hayirlisi ile sonuclanir.

M

Misafir Melek

Forum Okuru
peri kızı35' Alıntı:
erkek arkadaşımla birlikte oldum ama pişman değilim..lütfen kızmayın bana..5senedir birlikteyiz.seneye evleicez inşallah nişanlıyız,çok güzel bir duygu....yorumlarınızı beklıyorum
hepiniz astınız kestiniz kişiliksiz insalardan örnekler verdiniz ablanızın arkadaşının nişanlısı falan filan bu ne ya insanlar bu kadar zıvanadan çıkmışmı nişanlı ama başkasına bakıyor bu ne ahlaksızlık
peri kızı tertemiz bir aşk yaşıyor inşallah ölene kadarda yaşayacak
evlendikten sonra yapsaydı o gecenin büyüsünü yaşasaydı çok daha güzel olurdu ama bakın çok mutlu başka türlü olsaydı nişanlısı imam nikahı kıyıp ondan sonra bu işi yapsaydı ve bıraksaydı arkasından ne olacaktı bu durum daha normal birşeymi olacaktı neler yapıyor etrafımızda kızlar duymuyormusunuz birtek o işi yapmıyorlar gerisi herşey heryer serbest ne o kocama saklıyorum .......
allah hepimizi dürüst olmayan insanlardan koruson

seyma_rky

seyma_rky

Yeni Üye
Üye
Benim bunu yapan arkadaşa sözüm yok Allah kurtarsın inşallah Allah tamamına erdirir diyorum yalnız artık normale döndü bu herkes yapıyor diyenlere sözüm herkes yapıyor diye Allah bunu günahlardan çıkartacak mı çok saçma düşünceler bizi onlar değil bizi yaptıklarımız yapmadıklarımız kurtaracak. Bunlara karşıyım büyük konuşmayayım inşAllah Allah göstermez o günleri.Bu konuya hiç olumlu gözle bakamıyorum.

Nigdemelegim

Nigdemelegim

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar bazılarınız iyi bazılarınız kötü yorum yapmışsınız arkadaşın yaptığı kendine mutluluk verse bile ALLAH'ın huzuruna çıkacağını unutmamalı zina ettiği için tövbe etmeli ve bunu birdaha yapmamalı bence...

G

gecelerin_prensesi

Yeni Üye
Üye
bence yapdigin büyütülcek bir sorun degil, günahi sonucda senin boynuna..
okadar uzun süre birlikde olupda yakinlasmamak mümkün degil diye düsünüyorum
ve zaten seni seven erken seni yüz üstü birakmaz... onunla 5 yil birlikde gecmisse demekki iyi tanimissin ve güvenmissin canim...
evlenmeden bikacak sözüne katilamiyorum... ozaman evlnedikden sonrada kadinlar kendini erkeklere teslim etmemeli hadi bir gün bosanirsak diye düsünmeli...
yani önünde sonunda olucak bisi ha evlenince ha önce...

sudembeyaz

sudembeyaz

Daimi Üye
Üye
canımm bence hata yapmışsın.ne olursa olsun evlenmeden önce olmasaydı keşke inşallah pişman olmazsın ve inş çok mutlu olursunuz

EMİNE_HASAN

EMİNE_HASAN

Yeni Üye
Üye
Aynen canım ya keşke yapmasysın ne malum yarın öbür gün bırakıp gitmiyceiği yanlız kalmıycan yada ölmiyceği insanın herşeyden önce kendine saygısı olmalı kendisi için bazı şeyleri yapmamıyı öğrenmeli belki çok sevdin kaybetmek istemediğin için yaptın inşlh herşey gönlünce olur ama evlendiğin kişiye temiz gitmekten ötesi yok...Tek erkeği olmalı bir kadının oda eşi bir kitap gibidir kadın açıp okununca eskir hemen ...Allah bizleri sadece eşlerimizin açmasını sadece onun okumasını nasip eylesin ...ama kızmadım sana allah pişmanlık yaşatmasın..

ilkimsu

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
biz kimizde kızıcazki senin özelin bu istediğini yaparsın ama pişman olup sonunda mutsuz olursan üzülürüz gerçi günah ama insallah evlenip sonun hayırlı ve güzel olur :)

FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
ya bu konu çoktan açılmış ama dayanamadım yorum yazmak istedim.ilk önce evlenmeden cinsel ilişkiye girmiişsin günahmı değilmi orasını bilmem ama istemişsin yapmışsın,sevdiğinle isteyerek yapmışsın bu önemli,bazı kadınlar zorla evlendirilip istemeyerk yaptığını sen isteyerek pişman olmadan yapmışsın bu günahmı orası tartışılır!!!eğer isteyerek yapmak günahsa zorla yapılan ne oluyor sevapmı!!!müslüman kadın bunu yaparmı yazmış bazı arkadaşlar bu söze sadece ne alaka diyorum,hristiyanlarda,musevilerde,budperestlerde namus kavramı yokmu.namus kalbde düşüncelerde olur,iki bacak arasında olmuyor,ben evli değilim evli olanlar kötü yazmış ama onlara bir soru evli kadınlar yapmıyormu?ALLAH affetsin zina yapmış diyorsun sadece ilginç diyorum,o zaman dünyadaki tüm müslümanlar şimdi af dilemeli...%99 her insan yapıyor zinayı günah dediğinizi.her zaman namus diyenlerden korkarım çünkü en büyük günahı onlar işliyor,namus adıyla cinayet işleyenler her suçu işleyenler onlardır,valla kardeşim ben ne iyi yapmışsın diyorum nede kötü yapmışsın diyorum.pişman değilsen yaptığının arkasındaysan emin ol kimseye laf düşmez,günah ve ya değil onu bile söleyemezler.umarım hep mutlu olursun sevdiğinle.

ßeLeN

ßeLeN

Daimi Üye
Üye
garantisini verebiliyormusun? yada ewlenmessen sorun çıkmayacagına eminmisin.. ben buna cok karşıyım zinaya giriyor. sewebilirsin ama ewlenene kadar olmamalı böyle şeyler.. gerçi bizene sen yorumlarımızı beklemişsin bende nyazdım olumlu bişe beklemediğin kesindi zaten....

aysegül87

aysegül87

Hamiş Melek
ben evlenmeden önce iliskiye karisiyim cünkü sonun nasil biticegini bilemesin ama umarim senin adina hersey iyi gider...

_zeybet_

_zeybet_

Yeni Üye
Üye
Misafir Melek' Alıntı:
Annemin bana her zaman söylediği bi söz vardır; 'eline beline ve diline sahip olacaksın..'
İnsanın önce Allah'ın huzuruna çıkacak sonra da kocasının karşısında dik duracak yüzü olmalı...
bravo sana misafir melek alnından öpülcek kadınsın
ama bu diziler böyle devam ederse gençliğe bu yapılan normal bişeymiş gibi iletiliyo akıllarına giriyolar kendinizden örnek alın ilk dizilerde öpüşmeler başladığında ya değiştirilirdi ya da çay katmaya falan giderdik şimdi bihterle behlül iş pişirsede izlesek diyoruz müslamanlığı yolundan çıkarmaya çalışıyolar Allah emanetiz. bide sloganları belli (namus bacak arasında değil)DOĞRU NAMUS SADECE BACAK ARASINDA DEĞİL ARKADAŞLAR

_zeybet_

_zeybet_

Yeni Üye
Üye
firari_melek' Alıntı:
ya bu konu çoktan açılmış ama dayanamadım yorum yazmak istedim.ilk önce evlenmeden cinsel ilişkiye girmiişsin günahmı değilmi orasını bilmem ama istemişsin yapmışsın,sevdiğinle isteyerek yapmışsın bu önemli,bazı kadınlar zorla evlendirilip istemeyerk yaptığını sen isteyerek pişman olmadan yapmışsın bu günahmı orası tartışılır!!!eğer isteyerek yapmak günahsa zorla yapılan ne oluyor sevapmı!!!müslüman kadın bunu yaparmı yazmış bazı arkadaşlar bu söze sadece ne alaka diyorum,hristiyanlarda,musevilerde,budperestlerde namus kavramı yokmu.namus kalbde düşüncelerde olur,iki bacak arasında olmuyor,ben evli değilim evli olanlar kötü yazmış ama onlara bir soru evli kadınlar yapmıyormu?allah affetsin zina yapmış diyorsun sadece ilginç diyorum,o zaman dünyadaki tüm müslümanlar şimdi af dilemeli...%99 her insan yapıyor zinayı günah dediğinizi.her zaman namus diyenlerden korkarım çünkü en büyük günahı onlar işliyor,namus adıyla cinayet işleyenler her suçu işleyenler onlardır,valla kardeşim ben ne iyi yapmışsın diyorum nede kötü yapmışsın diyorum.pişman değilsen yaptığının arkasındaysan emin ol kimseye laf düşmez,günah ve ya değil onu bile söleyemezler.umarım hep mutlu olursun sevdiğinle.
doğru yazdıkların kızlarını zorla verenlerde günah işliyolar dinimizde kızın rızası olmadan evlendiremezsin eşinin rızası olmadan birlikte olmassın allahın verdiği canı ancak allah alır dinini ii öğren bu yazdıklarını cağilliğine veriyorum yapılan yanlış varsa yanlıştır arkadaşım isteyerek yada isteksiz nikahsız ilişki zinaya girer

M

Misafir Melek

Forum Okuru
haaaa, alan razı veren razı, neye yorum istenirki, çok iyi yapmışşın dersek prosesimi geliştireceksin :D

C

cigdembesirli

Yeni Üye
Üye
herkes kendi hayatını yaşar. herşeyin yeri ve zamanı vardır herşey tadında güzeldir ama ben de namusun iki bacak arasında olmadığını savunanlardanım.
inşallah ilişkin ilerleyen zamanlarda daha da güzel olur.Allah bozmasın.Önemli olan kalbinin temizliği ,ona olan sadıklığın ve sadakatin...
Millet neler yapıyor. Adam bakire aldım diyor fakat kız kendisini bozdurmamış ama sexte yapılabilecek herşeyi yapmış.
Kendini bozdurmadı diye bu şimdi namuslu mu oluyor yoksa sevdiğiyle birlikte olan namussuz mu oluyor?

М

'' мάﮒάŁ ''

Yeni Üye
Üye
Misafir Melek' Alıntı:

işte budur...

M

Misafir Melek

Forum Okuru
allah affetsın fılan falan ne bu ya zaten adam 5 sene beklemış hangi devırde yaşıyosunuz

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
karanlıqlar_prensesi İtiraf Ediyorum 13