kızmayın ne olur zina yaptığın erkekle evlenmek

şuan herşey güzel gelebilir ama allah korusun aranızda bir sorun olduğunda çok pişman olucaksın hayatını böyle riske etmen doğru dğeil bence.. nasıl olsa evlenince bol bol yapıcaksınız ne bu acele ?
nese alan memnun veren memnun bize laf düşmez pişman olmaman dileklerimle..

Bu aralar bende böyle itiraflar duyar oldum..

Ablamın bir arkadaşı var. Ayın sonunda evlenecek olan nişanlı bir çocukla çıkıyor..
Ama şöyle birşey var; kız bu çocuğun nişanlı olduğunu bilmiyordu.. Zaten çocuk geldi teklif etti.. Kızdan çok fazla etkilenmiş.. Ya benimsin, ya benim durumu..
Kıza nişanlı olduğunu ilk gün söyledi.. :S Tabi kız bunu duyunca ben böyle bir aşağılılık yaparak seninle çıkamam dedi.. Ama kız da çocuktan çok hoşlanıyor..:S Çocuk nişanlısından hiç böyle bir yakınlık görmediğini, evleneceği kızın onun olduğunu söyledi.. Yani çocuk çok aşık.. kız da "nişanı at o zaman ancak böyle olabilir" dedi.. Ama çocuk nişanı atamıyor çünkü nişanlısıyla senin gibi birlikte olmuş.. :) Çocuk ne olursa olsun evlense bile ertesi gün boşanıp ablamın arkadaşıyla evlenicek.. Evlenicek diyorum çünkü o kadar eminim.. Kız ona şimdi yüz vermiyor konuşmuyorlar ama ablam kızın yakın arkadaşı olduğu için sürekli ablamı arıyor..kıza ulaşmak için.. Bayramın sonunda nişanı bozacağını söyledi..

Çok üzülüyorum ben.. :( hem çocuğa, hem çocuğun nişanlısına, hemde ablamın arkadaşına.. Nişanı bozacak çocuk ama olan nişanlısına olacak..

Umarım seninde güvendiğin dağlara kar yağmaz..
Aslında ben bu olaydan önce, evlenmeyi düşünülen kişiyle birlikte olunmasını kötü bulmuyordum. hala da bulmuyorum ama bu konu bazen çıkmaza sokabiliyor insanı..

Umarım birlikte olduğun kişi çok çok güvenebildiğin birisidir.. Ve umarım aranızda hiç bozulmayan sevgi bağı vardır.. Yoksa zaten anlattığım gibi, sevgiyi başka birinde bulup gidebilir..

sırf birlikte olduk diye de evlenip hayatı karartacak kadar aptal insanların olduğunu düşünmek bile istemiyorum

Namus sadece bacak arasında aranmaz doğrudur..
Müslüman olan bir kadın ne elden ele gezer ne de birilerinin altında..
Annemin bana her zaman söylediği bi söz vardır; 'eline beline ve diline sahip olacaksın..'
İnsanın önce Allah'ın huzuruna çıkacak sonra da kocasının karşısında dik duracak yüzü olmalı...
Bunu yazan arkadaşa değil sözlerim sadece..
Yapılan yorumlarda gözüme batan birşey oldu..
Zira hayat onun Allah affetsin...
bende çok begendim bu yorumu her koyun kendi bacagından asılır yazık acıyorum evlenmenin ne mantıgı var o işi yaptıktan sonra
kendi görüşüm bu kızlar

Tercih meselesi canim ,soylenecek birsey yok Allah tamamina erdirsin.Biten cok iliski var insallah seninki hayirlisi ile sonuclanir.

erkek arkadaşımla birlikte oldum ama pişman değilim..lütfen kızmayın bana..5senedir birlikteyiz.seneye evleicez inşallah nişanlıyız,çok güzel bir duygu....yorumlarınızı beklıyorum

hepiniz astınız kestiniz kişiliksiz insalardan örnekler verdiniz ablanızın arkadaşının nişanlısı falan filan bu ne ya insanlar bu kadar zıvanadan çıkmışmı nişanlı ama başkasına bakıyor bu ne ahlaksızlık
peri kızı tertemiz bir aşk yaşıyor inşallah ölene kadarda yaşayacak
evlendikten sonra yapsaydı o gecenin büyüsünü yaşasaydı çok daha güzel olurdu ama bakın çok mutlu başka türlü olsaydı nişanlısı imam nikahı kıyıp ondan sonra bu işi yapsaydı ve bıraksaydı arkasından ne olacaktı bu durum daha normal birşeymi olacaktı neler yapıyor etrafımızda kızlar duymuyormusunuz birtek o işi yapmıyorlar gerisi herşey heryer serbest ne o kocama saklıyorum .......
allah hepimizi dürüst olmayan insanlardan koruson

Benim bunu yapan arkadaşa sözüm yok Allah kurtarsın inşallah Allah tamamına erdirir diyorum yalnız artık normale döndü bu herkes yapıyor diyenlere sözüm herkes yapıyor diye Allah bunu günahlardan çıkartacak mı çok saçma düşünceler bizi onlar değil bizi yaptıklarımız yapmadıklarımız kurtaracak. Bunlara karşıyım büyük konuşmayayım inşAllah Allah göstermez o günleri.Bu konuya hiç olumlu gözle bakamıyorum.

Arkadaşlar bazılarınız iyi bazılarınız kötü yorum yapmışsınız arkadaşın yaptığı kendine mutluluk verse bile ALLAH'ın huzuruna çıkacağını unutmamalı zina ettiği için tövbe etmeli ve bunu birdaha yapmamalı bence...

bence yapdigin büyütülcek bir sorun degil, günahi sonucda senin boynuna..
okadar uzun süre birlikde olupda yakinlasmamak mümkün degil diye düsünüyorum
ve zaten seni seven erken seni yüz üstü birakmaz... onunla 5 yil birlikde gecmisse demekki iyi tanimissin ve güvenmissin canim...
evlenmeden bikacak sözüne katilamiyorum... ozaman evlnedikden sonrada kadinlar kendini erkeklere teslim etmemeli hadi bir gün bosanirsak diye düsünmeli...
yani önünde sonunda olucak bisi ha evlenince ha önce...

Geri