kızmayın ne olur zina yaptığın erkekle evlenmek

Anneannem kızı olan O... yu, oğlu olanda P..u kınamasın derdi !..

Sakın yanlış anlaşılmasın ben bu arkadaşa O... falan demiyorum, sadece kınama açısından bir örnekti, yani kimse kimseyi hiçbirşey için kınamasın, bir gün kendi başına da gelebilir...

Ve en önemlisi de bunun günahını sevabını biz bilemeyiz !..

Son düzenleme:
Ya bu nasıl bır zıhnıyet namusun bacak arasında olması ayrı mahremıyet ayrı ıı o zamn bızde cıkalım namus back arsında dıye herkeze heryerımızı gosterlım ozamn ne bıcım yorum bu ya.bununeskı kafalılıkla falan ılgısı yok buyuklerımız bır sey bılıyorkı konusyor ayıptan cok allah
var kuran var kıtap var.her canımız ıstedıgınde bır ılskımız oldugunda gıdıp o ınsanla bır seylermı yaasamak gerek ne kadar basıtmıs ya:=)boylee degıl ama bırde pısman deılım dıyor ya bu nasıl bırsey ben olsam gıdıp ellerımı acr allahaıma saatlerce aylarca yalvarrdım.yaptıgım rezıllık ıcın.yukarda bır yenın dedıgı gıbı gelın ata bınmıs yaa nasıppp demısss.allah akıl versın bu uyemızede bır an oncede evlenmeye baksın bence.taabbııı cocuk alırsa

Tatlım duygularınla hareket etmen elbette yanlış degil ama keşke böyle bir şey yapmasaydın. Umarım hiçbir zaman pişman olmazsın. Senin için hayırlısı neyse o olsun...

: )) Bu konu ne kadar uzamış ve dallanmış budaklanmış.
"Herkesin günahı kendine" diyorsak eğer, "herkes kendinden sorumlu, bu senle Allah arasında kimse karışamaz diyorsak," kusura bakmayın da gelip bir forumda bu durumunu ifşa etmeyeceksin. Varsa içinde bir vicdan rahatsızlığı, muhatabın biz değiliz zaten. Eğer bizi muhatap alırsan, bir sürü laf duyarsın iyi kötü. : ) Bu kadar basit. Dinen bu davranışın hükmü haramdır, arkadaşlar da bunu yazmış, ancak kınamak bize yaraşmaz, kaldı ki İslam'a yaraşmayan bize de yaraşmamalı. İşi yokuşa sürmeye gerek yok, şeffaf olalım yeter. Ben de size öyle örnekler veririm ki şimdi "vay be dünya bu haldeyse bu çok normal" dersiniz. İşte normal görmek, tavizdir. Gönül isterdi ki vicdanını rahatlatalım ama hüküm veren biz değiliz. : ) Cenab-ı Hakk bizleri affetsin ve acizane dualarımızı kabul etsin.
Kişileri değil fikirleri konuşmak daha faydalı olur diye düşünüyorum ayrıca... İnsan kendinin yargıcı başkalarını avukatı olmalı her daim. Yol kesen değil, yol gösteren olmalı bu vahşi dünyada. Elbette önce kendimize... Saygılar...

Namus iki bacak arasında, aynı zamanda duruşunda,,konuşmanda,gülüşünde ,beyninde kısaca yaptığın her eylemde.Kimse namus konusunda aksi goygoy yapmasın .Yapanların Aile hayatını çok merek ediyorum anneniz babanızda sizin kadar bu konuda bu kadar esnekmi :D Gelelim konuyu açan arkadaşa ; Yavrum sen yaptığın şeyden pişman değilsen keyif aldıysan bize ne ? Yani bize artık neyi soruyon onu anlamış değilim.

Geri