Klasik Ama Zorlayıcı bir Soru :)

bu soruyu yazan cevabini yazmadigina göre.... kendisi ya unuttu cevabi yada kendiside bilmiyor....
:clapping:

merve elinde bıçakla yatağımdadır büşrayı görünce yatağın altına girer bıçak batar merveye merve olürçtırtı bıçak sesidir saate kan görrür

Delinin biri kuyuya taş atmış 10 tane akıllı çıkaramamış (bende çıkaramadım çıkarana +rep :D:D)
Soruyu soran arkadaş bi zahmet cevabı da araya sıkıştırıp yazaydın keşke, bilen var bilmeyen var insanı psikolojik bunalıma sokmaya ne hakkın vardı,gece gece düşünmekden başım ağrıdı google bile çöktü :hıms:

BeLeN canım yorumlarına sesli güldüm hahaha hahaha

Saate baktıktan sonra yatağın altına bakmasının sebebi bence saatin üstünde yatağın altına bak yazıyordu,çünkü zamanla alakalı bir durum olamaz burada

Ayy cok basit ben daha 4. Siniftayim arkadadim bana sordu bunu... Cevap:
Saattin tikirtiSini duyar ve yansima yaptigi yer yatagin altidir. Dogru mu? Olmayadabilir bana gecen sene sormuslardi...

Tüm yorumları tekrar okudum ve bır kanıya vardım.

Saat cesetin kolunda ve o saatın tıklamasını duyan kızımız dırek masadakı saate bakar o saatten gelemdıgını anlaynca yatagın altına bakar. saatın sesının oradan geldıgını dusunerek..

Bu arada arada bır gır de foruma cvbı yazıver canım..

arkadaşlar zor gibi görünüyor ama kolay cevabını vereyim ben,
büşrayla katil anlaşmışlardır. büşra yataktayken katil merveyi öldürüp gidecekmiş ama katil büşraya cesedi nereye koyacağını söylememiş. büşra herşey olup bittikten sonra mervenin odasına gitmiştir. işte asıl cevap şu, saat önceden yatağın altındaydı. katil cesedi nereye koyacağını bilemediğinden yatağın altındaki saati çıkarıp merveyi oraya koymuştur. büşrada saati orada görünce merveyle saatin yer değiştirdiğini çakmıştır. biraz zor ama cevabın bu olduğundan eminim...

Geri